Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Agrest zawiązuje owoce, a od środy kwitną kolejne czereśnie Późna Schneidera i Van oraz Vega. Za chwilę zakwitną francuskie grusze Ludwika i Dobra Szara oraz Renety. No zbliża się połowa kwietnia, zatem tradycyjny czas, gdy wszystkie drzewa owocowe zakwitają. Rzepak jak co roku kwitnie od paru dni.
Zdjęcia z czwartku i piątku.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8418
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Wreszcie rano jakaś znośna temperatura 9*C. Jutro ma być słabiutki wiatr wiec planujemy opryski p-ko brunatnej zgniliźnie. Nie wszystkie drzewa jeszcze w pełni kwitną ale ten jutrzejszy spokojny wieczór trzeba wykorzystać. Tym bardziej, że znowu prognozowane są silne wiatry. 😟
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

A u mnie do wczoraj poranne przymrozki do - 3 C. Dopiero wczoraj i dziś na plusie. Sucho, miesiąc nie padało :twisted:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

I u mnie od wczoraj nieco deszczu nareszcie. :) Ostatnie noce ciepłe ca. +9/+10 st. C. A wieczór był pierwszy tak ciepły i przyjemny , typowo wiosennym. Po dniu ciepłym (+17), choć pochmurnym, i popołudniowym deszczu wieczorem ciepło, śpiewy ptaków i zapach mokrej ziemi. :)
Jak w zegarku zakwitły wczoraj francuskie grusze Dobra Szara i Dobra Ludwika.


Obrazek
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

O 12h w samo południe +2,3C, niebo czarne i zacina śnieg na zmianę z gradem. Teraz +4,5C i dalej opady śniegu.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Poprawy nie widzę. Teraz +2,6C i wiat bardzo silny z pn. Co dobre, opady śniegu ustąpiły. To jest taka standardowa wiosna na podlaniu. O zerwanych foliach z namiotów nie ma co wspominać.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

O kurcze. Współczuję. U nad Odrą, choć w sobotę było ponad +20, to od niedzieli już +14. Susza jednak straszna jest.
Zdj. z niedzieli.

Obrazek
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 938
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie wczoraj było -5 w nocy ale powiem Wam że kilka dni wcześniej padało na szczęście przez cały dzień i całą noc to i podlane były i rzeczywiście to podlewanie przed przymrozkami chyba się sprawdza bo przy spadku do -5 to straty są akceptowalne.
Opryskiwacze na lata - producent MAROLEX Sp.z o.o.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie dziś rano - 3 C, a ma być jeszcze zimniej :twisted: . Wszystkie drzewa owocowe w pełni kwitnienia, więc zapowiada się powtórka z zeszłego roku - zero owoców :( Na dodatek potwornie sucho. Porządnego deszczu nie było od początku marca :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie dzisiaj koło 0/-1, wczoraj noc na plusie, a poprzednia też koło -1. Jeszcze dzisiejsza noc ma być w okolicach 0/-1, a od piątku już w dzień od 20 st. po 25 w sobotę i niedzielę. :)
https://www.radiowroclaw.pl/articles/vi ... wo-pieknie
Tradycyjnie zaczął się czas przekwitania drzew owocowych. Grusze francuskie Dobra Ludwika i Dobra Szara tworzą zalążki owoców.

Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4170
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Z rana miało być -1, a było -3 pestkowe pewnie przemarzły, nie miałem czasu patrzeć, dziś ma być temperatura ujemna już od północy więc poprawi temu co nie zmarzło, a prognozują -3... Jabłonie pojedyncze kwiatki już kwitną, albo królewski kwiat w fazie balona, może coś będzie.... bo gruszki pewnie to samo co pestkowe.
Edit:
Vega zmarzła w 100% na 10 kwiatów wszystko ma zmarznięty słupek...
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 938
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Wczoraj -6,1 - dziękuje dobranoc.. czekam jeszcze na dzisiaj bo ma być ciekawiej..
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4170
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Baltazar pigwy będą, one późno kwitną
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Ostatniej nocy -4C na 2m, lód na wiaderku 2cm. W foliaku znicze i fanary zapalam z wieczora.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4170
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

-4 przed 6. Siwo wszędzie...
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”