Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6431
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Zima nie odpuszcza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8418
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Leje, mży, znowu leje już drugi dzień, że trochę zimno , to nie dramat bo powód do zadowolenia jest. Ziemia była sucha jak pieprz , podlało solidnie i jest cztery beczki deszczówki pełniutkie , z czubkiem :heja .
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Jeszcze w kwestii lutego. U nas na południowym-zachodzie średnia temperatura wyniosła 0,6 st.C. Od Opola na południe wzdłuż Odry, pod Legnicą i przy granicy z Niemcami było ponad +1, co widać na pierwszej mapie.
Grafiki za IMGW
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3321
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Słonecznie i bardzo ciepło +18 st C ;:3 .
Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8418
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

ZIMNO BRRR, u nas jest taka prawidłowość, nie pamiętam żeby kiedykolwiek było inaczej (może i w innych rejonach też), zawsze gdy kwitnie tarnina i mirabelki jest bardzo zimno. Miedzy blokami rosną dwie , kwitły pięknie.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3801
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Nie mam w okolicy mirabelek, ani tarniny więc obserwacji w tej kwestii brak.
Zauważyłem jednak, że zawsze się ochładza jak brzoskwinie przymierzają się do kwitnienia. Na szczęście kwitną zazwyczaj już po ochłodzeniu. :)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie zimno i pochmurno. Wczoraj i dzisiaj nawet +10 st. C nie było. W nocy padał deszcz.
We Francji śnieg i przymrozki, podobnie w Niemczech i Czechach, a dzisiaj rano padał śnieg na Ślęży.
Rabarbar ładnie rośnie i lubczyk wychodzi z ziemi.

ObrazekObrazek
Niebieski ogrod
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 gru 2024, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

gienia1230 pisze: 29 mar 2026, o 16:19 ZIMNO BRRR, u nas jest taka prawidłowość, nie pamiętam żeby kiedykolwiek było inaczej (może i w innych rejonach też), zawsze gdy kwitnie tarnina i mirabelki jest bardzo zimno. Miedzy blokami rosną dwie , kwitły pięknie.
Potwierdzam te obserwacje.
Mirabelki zaczynają kwitnąć, tarniny dopiero się szykują, więc jeszcze dłuższą chwilę będzie zimno.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Zimno,0.5C pada śnieg. Nic nie kwitnie jeszcze oprócz forsycji, mam na myśli mirabelki, ani tarniny. Nalało nam zdrowo i nie można nawet wejść na ogród.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Kwiecień :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie jak co dnia, w dzień ciepło nad ranem przymrozki. O poranku -1,2C na 2 m nad ziemią.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13187
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U nas dziś silny wiatr, strażacy mają co robić,
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

W niedzielę +23, a wczoraj ledwie +13, ale wegetacja idzie swoją utartą corocznie drogą. W niedzielę zakwitły wiśnie, a wczoraj czereśnia Czarna Gubińska (Gubener Schwarze Knorpelkirsche, Noir de Guben).

ObrazekObrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

To że tarnina zakwitła to nic nadzwyczajnego. To jest jej pora. Natomiast zakwitniecie forsycji to fenomen. Zawsze zakwitała w drugiej połowie kwietnia i " przynosiła " silne ochłodzenie po ciepłym kwietniu. Teraz też przyniosła ochłodzenie i nawet ( na Mazowszu ) przymrozki; zapowiadają takowe w środku tygodnia.W każdym razie temperatura nocą od kilku dni niewiele powyżej zera. Szykowałem się do uruchomienia automatycznego podlewania ( od ponad miesiąca kropla nie skapła ) a tu masz. ;:223
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13187
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie sobota słoneczna, na plusie 15, ale ok.17 zrobiło się zimno i to bardzo. Ostatnio czyli kilka dni w dzień plus nocą góra plus 4.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”