Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Reni4nowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 kwie 2024, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu..piękna wiosna :wit ;:138
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj, Soniu, pozdrawiam :D Śliczne kolory wiosny pokazujesz w tym i w poprzednim wątku ;:215 Niejeden ogród botaniczny nie ma tyle tego :wink:
Właśnie odgrzebuję swój ogród i muszę donieść z radością, że wreszcie przeżyły mi jeżówki, te od Ciebie ;:167 Posadziłam je w skrzyni by nie dobrały się do nich ślimaki i dzięki temu dają radę ;:333
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1970
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Świetne zdjęcia wiosny ,już po Świętach to i mnie przydałoby się zrobić fotki to teraz pogoda się zepsuła ;:174 a magnolia po raz pierwszy rozkwitła bez przymrożenia.Dużo słoneczka Soniu. ;:196
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1254
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Doczłapałam się i ja do Twojego nowego wątku, Soniu :wink: ;:167

Pięknie wyglądają Cebulice syberyjskie i są niezniszczalne. Jak jest ich dużo (a sieją się dość mocno), to tworzą uroczą niebieską mgiełkę tuż nad ziemią. Coś pięknego. ;:167 Mam do nich sentyment :)

Runianki u Ciebie stworzyły super gąszcz. Muszę je u siebie zasadzić.

U mnie już w zasadzie maj. Dziś w parku zobaczyłam rozkwitające Lilaki :shock:

Życzę wszystkiego najlepszego na po Świętach, Soniu ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2899
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, z każdym rokiem wiosna coraz wcześniejsza, tylko po co ta huśtawka pogodowa? ;:185
Pięknie kwitną pierwiosnki, szafirki i narcyzy ;:138 , tulipany też szaleją :tan . Co będzie kwitło w maju? ;:oj
Śliczna sasanka ;:167 . U mnie, od jakiegoś czasu, nie chcą rosnąć ;:185 , a kiedyś miałam wielkie kępy przez lata. Teraz znowu kupiłam ;:224 i chyba spróbuję hodować je w skrzyni.
Muszę wysiać szczypiorek, bo wieloletnie kępy, po prostu zniknęły ;:oj
Zdrówka dla Was, a zwłaszcza dla dzieciaczków ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2600
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit
Ja jak zwykle mam tyły, dopiero dziś trafiłam do nowego rozdzialu Twojego wątku i to głównie dlatego, że wieje jak diabli, a ja jestem przeziębiona, więc siedzę w domu i bez wyrzutów sumienia buszuję po forum ;:306
Jak widać i przeziębienie może się do czegoś pożytecznego przydać :D
U Ciebie jak zwykle cudnie w ogrodzie, wszystkie kwitnące roślinki pięknie pokazane, aż miło popatrzyć ;:63
Zauroczyły mnie poletka runianki. Też ja mam, ale nie jest aż tak rozrośnięta, muszę ją trochę porozsadzać, niech się rozrasta.
Słoneczka Soniu i zdrówka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16610
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak pięknie kwitną już Twoje tulipany, Soniu! ;:215
Podobno moje też zaczynają, ale tylko tyle wiem, ile M mi zaraportuje. :lol:
Runiankę u siebie ograniczam, za mały areał, by pozwolić jej się rozpychać. ;:7
Pierwiosnki, narcyzy, szafirki, ciemierniki, a nawet rododendron za chwilę strzeli kwieciem! ;:215 ;:303
Słoneczka im wszystkim potrzeba, Tobie zresztą też, zatem niech świeci i grzeje! ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2460
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu Tyle się wydarzyło dawno tu nie byłam i się zapisuje w nowym wątku. Piękne masz te ciemierniki co jeden to piękniejszy ja mam tylko biały. Kwiaty też masz cudowne oj chciałoby się mięć je wszystkie, ale miejsca brak. U ciebie można podziwiać i oczy nacieszyć. Pozdrawiam Cie cieplutko zyczę dobrej nocki i miłego słonecznego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękna wiosna w Twym ogrodzie.
Pokazujesz swoją rozrastającą się runiankę.
Zaczęłam pozyskiwać informacje o niej i zaciekawiła mnie.
Może będzie mniej chwastów na rabacie gdzie będzie rosła?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za dobre słowa o moich kwiatuchach. ;:180

Cynie miniaturowe z własnych nasion świetnie wzeszły, :tan czego nie da się powiedzieć o sklepowych.

Obrazek

Dotarłam koło południa do domu, a pokazujące się słońce zmobilizowało mnie do przyjrzenia się rabatom.
Poprawiłam owal jednej z nowych rabat, bo źle było kosić trawnik. Przesadziłam hostę, którą słońce przypalało i kilka naparstnic. Niestety kolejne kępki krokusów i kilkanaście czosnków zostało pożartych. M przekłada pułapki w nowe tunele, ale gryzonie sprytniejsze od niego. ;:223

Moniko też z ciekawości posadziłam runiankę na pierwszej rabacie z północnej strony domu. Szybko się rozrastała, a że jest zimozielona, to świetnie wygląda przy wejściu do domu.

Obrazek

Obrazek

Reniu miło Cię znowu powitać. ;:196

Obrazek

Elu cieszę się, że jeżówki żyją. ;:215 U syna sypiemy przeciw ślimakom preparat na bazie fosforanu żelaza, nie szkodzi psu i innym zwierzętom, tylko liczbę ślimaków ogranicza. Synowa ma 50 jeżówek i setki ślimaków. Pożerają też kwiaty szałwii. :shock:

Obrazek

Obrazek

Jolu słońce dziś całkiem ładnie świeciło. Nie mam magnolii, ale oglądam przez okno wielką gwiaździstą u dalszej sąsiadki, cudna. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Małgosiu cebulice syberyjskie rosną pod hortensjami Bobo, więc pozwalam im się wysiewać. Potem hortensje zasłaniają brzydkie liście.

Obrazek

Martuś w maju będzie u mnie kwitła orlaja, zostawiłam pewnie z 50 sztuk. ;:306 Dziś pierwszą z pąkiem zobaczyłam.
Sasanki przesadziłam i bardzo słabo kwitną, biała ma drugi rok tylko liście.
Wczoraj siedziałam z chorą Igą, a dziś syn pojechał na SOR z Antosiem, jakiś paskudny wirus ich dopadł.

Obrazek

Obrazek

Halszko szybko zdrowiej, ;:168 choć ja też jeszcze nie doszłam do siebie po dwu antybiotykach.
Runiankę wykopuję w środku rabaty i sadzę pojedyncze pędy, nawet z marnym korzeniem. W cienistym miejscu doskonale się przyjmuje. Sadzę ją z myślą, że nie wymaga żadnych zabiegów, a wygląda cały rok dobrze.
Prymulki ładnie kwitną, a hortensja ma piękne pędy. ;:196

Obrazek

Obrazek

Lucynko kupiłam 10 tulipanów do donic w pobliskim sklepie, ale są niezgodne z nazwą. Udało mi się też kilka uratować przed gryzoniami i właśnie kwitną w donicach. Na rabacie z hortensjami większość przepadła, ale jedna odmiana chyba nie smakuje gryzoniom, ;:131 bo od kilku lat kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Alicjo białe ciemierniki podarowane, świetnie rosną, a kilkanaście już oddałam do innych ogrodów. Różowe, to hybrydy kupione za spore pieniądze, jako trzylistkowa nędza. :roll: Jeden doskonale kwitnie, a dwa nie zachwycają, choć kilka kwiatów pokazały po trzech latach.

Obrazek

Ewo właśnie taką, antychwastową rolę pełni runianka, bo zdaję sobie sprawę, że sił może nie starczyć na pracochłonne nasadzenia. Kilka lat temu pod żywopłotem posadziłam barwinek, też żaden chwast nie wyrasta w nim, a wokół mojego ogrodu same chwastowiska, którymi nikt się nie zajmuje. ;:222 Sami odkaszamy kilka razy w roku, bo chwasty by nas pokonały. ;:202

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Jaka ta twoja wiosna, kolorowa, radosna no piękna. Dużo już tulipanów ci kwitnie. Piękne ciemne sasanki. U mnie najlepiej trzyma sie biała. Czerwona przepadła. Może ona bardziej wrażliwa ?
Hortensje idą w liściorki. Hosty i u ciebie migiem się rozwijają. ;:215
Pierwiosnki kolorem zachwycają ale i trzmieliny wiosenne radości nam dużo dają.
Cynie miniaturowe w domku siałaś ?
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu cynie zawsze sieję w domu, bo uchronienie małych siewek przed ślimakami jest niemożliwe. Czasem duże też ogołocą, ale zawsze łatwiej je obsypać granulkami.
Jak Twoja szałwia Caradonna? U mnie szaleje, zagęszcza się pięknie, będzie masę kwiatów. :tan

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 170
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudownie, słonecznie i kolorowo. :)

A ślimaków w tym roku sporo. Ja przestałem używać granulek. Wygrał jeż, który zagląda na obiad. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”