Ogród trochę leśny trochę wiejski

Zdjęcia naszych ogrodów.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród trochę leśny trochę wiejski

Post »

Witaj Lena!
Sto róż to dużo! Trzymam kciuki za ukorzenianie. Będę dalej podziwiać efekty Twojej pracy ;:138
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród trochę leśny trochę wiejski

Post »

Dziękuję Bea :D szałwie są tak bezproblemowe,że co roku mogę liczyć na ich kwitnienie, a doniczek mam faktycznie sporo,chyba przegięłam :lol:

Obrazek

Monika dziękuję żabi dołek to moje akwarium na podwórku :wink: bo w domu mam ponad 350l :D

Obrazek

Sonia dopóki nie kupiłam szklarni to ..nie wiedziałam co czynię :lol: teraz mam tam wszystko w tym kalafiory ,które znakomicie tam rosną ,nic ich nie zjada i nie chorują :D

Obrazek

Wandziu własne nasiona to bardzo duża oszczędność tym bardziej jak ktoś ma sporo do obsadzenia a większość rozsad z własnych nasion bardzo dobrze kiełkuje i rośnie :-)

Obrazek
jeszcze mam białe i na bank będę je siała w tym roku :D

Aniu warto, ponieważ kwiaty co roku mają coraz wyższe ceny :cry: taką różę dajmy odmianową z ADR kiedyś można było kupić przeciętnie za 30 zł a teraz czasem ceny z kosmosu, mi się marzy taka cała wielka polana "różanka" i niestety jeszcze sporo mi brakuje 8-)
Pelagio teraz to mam już chyba więcej bo dojechały zamówione z końcem roku :lol: chociaż czekam jeszcze z wkopaniem ponieważ w nocy mam przymrozki do -5 ;:219
mam na większości działki glinę pomieszaną z czarnoziemem takim leśnym, raczek kwaśną i najwyraźniej im to służy, co do ślimaków to mam ich na ...tony :lol: wszelkiej maści,ale z racji tego,że nie mam w ogrodzie sterylnie zielska też sporo to jakoś mi nie zjadają kwiatów serio :-) Przykład poniżej ,że wszystko żyje nie zjedzone a czasem jak idę to chrupie mi pod nogami od ...zgniatanych ślimaków bo się przejść nie da, do tego bezdomne ,które czasem nawet na drzwiach wejściowych siedzą :shock:

Obrazek

Halinko w planach mam więcej :lol: więc każde trzymanie kciuków się przyda :wink:
Lena
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród trochę leśny trochę wiejski

Post »

Ślazówki wyglądają rzeczywiście bardzo obiecująco. Właśnie je sobie wysiałam. Czytam że w różnych ogrodach osiągają różną wysokość. Ja chcę je sobie posadzić obok róży Mary Rose. Ciekawa jestem, czy z kupionej torebeczki zakwitną dwa kolory (białe i różowe) czy jeden.
Na Twoim ostatnim zdjęciu wyjątkowo pięknie wyglądają żurawki. Całe szczęście, że nie smakują ślimakom.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród trochę leśny trochę wiejski

Post »

Lena przekonuję się patrząc na twój dołek, że muszę mieć coś takiego u siebie. :D Akwarium chyba pozostanie moim niespełnionym marzeniem. Było małe jakiś czas, kiedy synalek był mały, ale szybko się okazało, że nie bardzo jest na nie miejsce. A teraz musiałam wybierać między dużym akwarium a instrumentem i... wybrałam ten drugi. Mniej prądu żre. :wink: Co tam masz w akwarium?
Śliczne żurawki. I parzydło! Dobrze Ci rośnie?
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród trochę leśny trochę wiejski

Post »

:wit Wreszcie się dziej i szklarnia ,a to dlatego miałaś dużo pracy .
Mnie się marzy ,ale zostanie już w swerze marzeń jednak.
Piękne masz już Lena pomidory :)
Czy masz ten tunel ogrzewany? bo jednak noce zimne jeszcze .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”