Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.

Post »

Poprzednia część wątku znajduje się tutaj- klik


Z dwóch stron mam nieużytki, z dwóch pozostałych sąsiadów którzy nie uprawiają warzyw, więc mogę odstraszać dowoli.
Z tego co w internecie piszą, nornice raczej nie wychodzą na powierzchnię, a jeśli już to ze względu na głód - co oznacza że stacja deratyzacyjna będąc na powierzchni, sprawdzi się tylko wczesną wiosną.
Jeśli znika pasta/trutka, to nie znaczy że na pewno zjadają ją nornice. W zasadzie to teraz znika mi trutka w garażu, nie podejrzewałbym by zjadały ją nornice. Czy jest jednak inaczej?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8521
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

W norki też pastę wkładam . Obstawiam , że ze stacji pastę zjadają myszy .
Dodam , że gryzonie lubią wszelkie okrycia np.włókniną . Te miejsca też należy
zabezpieczyć .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

To, że znikają kostki pasty wcale nie znaczy że została zjedzona. Kopiąc na wiosnę tuż przy drodze działkowej natrafiłyśmy na zmagazynowaną przez nornice pastę. :roll: Na naszej działce nornic nie było ale u sąsiada za dróżką i u następnych w alejce było ich zatrzęsienie. Pod dróżką miały tunele.
Tej zimy nic nie wykładałyśmy bo był spokój, ani jednej nornicy. Zapewne pokażą się znowu. W lecie.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8521
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

W stacji deratyzacyjnej pasta jest nadziewana na drut i sukcesywnie podgryzana przez gryzonie .
To wkładana do norek faktycznie może być magazynowana szczególnie wtedy gdy mają coś
atrakcyjniejszego do pojedzenia .
Zawsze zastanawiałam się dlaczego u mnie ślimaki nie topią się w pułapkach piwnych a
warzywa obgryzają ?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Od początku lutego Nornit znika co dzień z talerzyka postawionego na podłodze w domku ogrodowym. Nornice przychodzą spoza działki (na stałe mieszkają pod starymi lipami i klonami). Tam powinienem ich nękać, ale to duży teren. Jako ciekawostkę podam fakt zjadania latem przykrytych różowych granulek Nornitu także przez pomrowy.
Nornica jako najliczniejszy ssak Europy jest praktycznie na wszystkich działkach w Polsce. Nierzadko podejrzenia o działalność nornic spada na krety i myszy.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8521
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Czytałam , że na pomrowy w sensie ubicia , trutki gryzoniowe nie działają .
Za wschodnią granicą popularna jest własnej roboty trutka , gotowane żółtko
utarte z boraksem . Zrobić z tego kulki , ubija się tym gryzonie i mrówki .
Nie wiem jak z innymi pożytecznymi stworzeniami , dlatego jeszcze nie stosowałam .
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Witam mam problem pierw mi grusza odpadła przechyliła się myślałem od wiatru , a to bez korzeni była tylko kilka zostało krótkich wsadziłem z powrotem przyjęła się , ale teraz mi ze śliwką zrobił to samo korytarz jest pod nią palca wkładałem co to będzie jak się pozbyć pułapki z rurki zakładam ale to nic się nie łapie
Obrazekjak się tego dziadostwa pozbyć i czy to nornica czy karczownik
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Kupiłem quickphos to 3-4 tabletki do każdej dziury wrzucić i przysypać , woda zalewać ?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

2 spokojnie wystarczą, aplikuj w rękawiczkach i na wydechu. Tabletki wepchnij jak najgłębiej, trochę zasyp dziurę, lekko podlej i dalej zasyp, dobrze ubijając ziemię. W ten sposób przyspieszysz uwalnianie gazów.
Moje wątki
Festina Lente
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Dzięki tak zrobię , wrzucę jak najgłębiej dam kamienia i zasypie ziemia to podobno konkretny środek, a potem myślę wysadzić wszystkie tunele po 2 tyg acetylenem albo propanem ?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Patencik na nękanie nornic. Można wypróbować na karczownikach.
Obrazek
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nornice w borówce, zmasakrowane krzaki.

Post »

Ma ktoś doświadczenia ze stosowaniem petard hukowych w celu pozbycia się nornic ? Ostatnio dużo czasu zajmuje mi udeptywanie korytarzy wokół borówek, normalnie strach podlewać.
Z powodu dużej ilości nornic żadne inne środki do tej pory nie pomogły, gniazda zakładają nawet pod czarnymi porzeczkami, a nie wykopany jeszcze czosnek w niczym im nie przeszkadza.
Reni-63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 sie 2022, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Karczowniki i nornice to problemy z którymi borykam się na swojej działce od dawna. Po bardzo kiepskich doświadczeniach z różnymi granulkami na nornice i brzęczykami zaczęłam stosować środki ekologiczne: do dziur po nornicach upycham liście orzecha włoskiego. Zwykle nornice przenoszą sie w inne miejsce, zapach oczywiście nie zabija gryzoni, ale ich odstrasza na pewien czas. Podobne działanie mają ponoć liście z dębu oraz ewentualne zadymianie korytarzy dymem z palonego pierza ze starych poduszek, ale tych sposobów nie próbowałam. Wg mnie skuteczność mojego sposobu jest większa niż wszelkich stosowanych dotychczas chemikaliów, poza tym stosowanie trutek może być szkodliwe również dla innych zwierząt. A poza tym jest to sposób niewątpliwie tańszy. Szkodników z działki się całkowicie nie pozbędę, ale trzymam je przynajmniej na dystans.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”