Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit

A ciekawa jestem czy i Wy macie takie wrażenie, że mamy już kwiecień, pogodowo oczywiście. ;:88


Ewuś, mnie się to trawsko płoży, to co jest na fotce. Jest długie, ale da się nie w sezonie wyrywać.
Też się skusiłam, ale na cieniste, a tu cienia na widoku od kilku dni brak. Już nie chciałam zmieniać zamówienia. Najbardziej szkoda mi miejsca na ciemną świecznicę. Muszę teraz coś dla niej wymyślić, a chciałabym ją mieć na widoku.
Na wysiewy zerkam raz na tydzień, więc takie to wręcz ideał. Na pewno i Ty niebawem coś rzucisz z nasionek w ziemię. ;:3

Soniu, też nam trzeba odkaszać za płotem, więc wiem o czym piszesz.
Bardzo mnie pocieszyłaś z tą zmianą stanowiska dla roślin. O rutewce tak myślałam, że jej więcej wody poleję - dokładnie według Twojej porady. Ale nie wiem czy poradzą sobie tam pozostałe rośliny - spróbuję je zostawić, wszystkie oprócz skimmi.
Ja się dopiero uczę ciemierników, tego kupiłam od razu jak trzeba :uszy
Dziękuję ;:3

Andrzejku, Thereska jeszcze jedna jest w innej części ogrodu. Dziękuje, to miłe, że od razu piszesz mi o wierzbie czy tej róży, super, super. Jadzia jest spokojna, że Thereska Bugnet się pokaże. A z wierzby mam jeszcze patyczki z ubiegłego roku, więc sobie je wykorzystam, może się przyjmą.
Bardzo dobrej pogody życzę i do pracy w ogrodzie i do odpoczynku ;:3

Małgorzatko - to chyba mamy inne te trawska bo ta co jest u mnie, co tylko zimą się panoszy to jest łatwa do usunięcia, tylko trzeba to robić poza sezonem i co roku. Na jesieni jej jeszcze nie ma a po zimie jest taka długaśna, leżąca.
Tylko ją wyciągam z ziemi, kępka po kępce, nawet nie trzeba kopaczki do niej.
Stale coś niechcianego czy nie proszonego mamy na rabatach - ale to chyba już tak będzie.
Bardzo pocieszające, wiem, wiem :D

Martuś, dziękuję za ciemiernika :D
No nie zyskałam miejsca w ogrodzie. Tam przy płocie jest wszystko zagospodarowane, tylko mam tam rośliny do cienia i półcienia i teraz pytanie jak sobie poradzą w nowym słonecznym otoczeniu. Jestem tu na FO pocieszana, więc jestem dobrej myśli, że będzie wszystko ok. Ten rok pokaże czy któreś trzeba będzie przesadzić, czy niekoniecznie. Zaczekam ten sezon.
Tak, Gliwice z tymi atrakcjami są rewelacyjne. Wielka odskocznia od codzienności.
Faktycznie masz bardzo przyspieszoną wiosnę, u mnie dopiero krokusy zaczynają kwitnąć, heh forsycja już od dawna kwitnie a te dopiero zaczynają - chyba muszę sobie dokupić też te wcześniej kwitnące krokusy. Pierwszy tulipan mi dzisiaj rozkwitł, mam tę odmianę po raz pierwszy - ale widzę, że warto.
Dobrego tygodnia ;:196

Wandziu, z obsadzeniem przy Waszej pomocy i wsparciu nie miałabym problemu co do płotu. Ale tam nie będzie na razie nić rosło, taka jest decyzja sąsiadki. Ostał się jeszcze tam fajny wiciokrzew, to go dzisiaj nawet wyrywałam, by nie szedł na ten nowy płot. Na prawdę, nie brałam udziału przy płocie, nie mogę więc stawiać warunków. A moje obsadzenia już są od dawna, ale według cienia od wysokich tui, których teraz brak. Zrobiłam sadzonki tego wiciokrzewu, jest ładny to sobie go gdzieś posadzę / Wiciokrzew Tellmanna/. Ale masz bardzo dobry pomysł z budleją. Ta się tam wciśnie, tym bardziej, że jedna już tam rośnie, to może dosadzę jeszcze ze dwie te niższe kompaktowe. ;:215 Dziękuję. ;:3
Miejsce do siedzenia się nie zmienia więc tam jest cienia wystarczająco jeśli chodzi o odpoczynek. Tylko o tamtych już dawno posadzonych roślinach myślę, jak zareagują na takie mocne ;:3
Miłego tygodnia życzę :D

Lucynko, forsycja bardzo szybko w tym roku zakwitła, niech kwitnie jak najdłużej.
W mojej okolicy wciąż można ją podziwiać, pięknie prowadzoną, aż miło.
Ciemiernik już jest prawie brązowy, ale wciąż mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Leno, :wit
Laurowiśnia u mnie dostaje co roku, niestety. Już tu rosła jak kupowałam domek. Strona południowo - zachodnia, pełne słońce, zimne wiatry - no chyba najgorsze stanowisko jakie mogła dostać. A jednak co roku sobie daje radę, szybko wymienia liście i cudnie kwitnie a zapach wtedy jest niesamowity.
Początkowo miała pół metra, w przeciągu trzech lat osiągnęła 3 metry, ale nie powiem Ci kiedy była sadzona. Co do żywopłotu to tylko trzeba uważać na jej cięcie ( w czerwcu), bo nie można tak jak większość żywopłotów, tylko tnie się całe gałązki by nie uszkadzać liści. Ja jestem laurowiśnią zachwycona. Dwa lata temu dokupiłam sobie kolejne dwie, ale na razie rosną w donicach. Gdyby nie południowa strona tego nowego płotu to na pewno zaraz bym tam je posadziła.
Pozdrawiam ;:3


I kilka dzisiejszych fotek. Wspaniała pogoda, niech już będzie tak cieplutko i wiosennie.
Forsycja, ciemiernik, wciąż kwitnący wawrzynek, liliowce, żonkile, ciemiernik, wierzba Iwa na pniu i pierwsze pszczółki, pierwszy tulipan, fiołki, i pakiet startowy smagliczki kaukaskiej.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ale wesoło, wiosennie. Ja nie wiem, dlaczego u was kwitną forsycje, a u mnie jeszcze nie, zarówno przy domu, jak i na działce. Wobec tego ciągle wstrzymuję się z przycinaniem róż, a tak mnie już kusi, że wytrzymać nie mogę.
Wyobraź sobie Beatko, że ta moja budleja, którą kupiłam w zeszłym roku, ma do tej chwili liście, tak jakby była zimozielona. Ale i tak ją przytnę. W każdym razie wygląda fajnie z tymi swoim srebrnymi listkami. A ja kupiłam już nowe odmiany.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Południe, Wandziu - jednak czasami jest znacząca różnica w pogodzie.
Ale potem widzę, że szybko nadrabiają Wasze ogrody, a nawet prześcigają w niektórych kwitnieniach. Jest ciepło, nie trzeba czekać na forsycję, od wtorku można ciąć. :D Ja swoje róże cięłam już dawno, bo było bardzo ciepło.
Tak, będzie jeszcze nie jedna taka zima, że budleja zachowa liście. Ale ciąć trzeba, wtedy można ciąć nieco wyżej, by szybciej zakwitła, ale to przy starszych tych krzewach.
Zaraz poczytam sobie o tych trzech budlejach, co zakupiłaś. Bo tę pierwszą mam na pewno.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit ;:196 O la la mamuniu ,cała wiosna zabrana z calej Polski :wink:
Paniusiu ta wiosenka Cebie kocha nioo ;:196
Oddawaj forsycje ;:306
U mnie jak na załączonym obrazku też wystartowała ,to dla mnie szok w tym roku.
No no
Buziaczki ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, pięknie jest ;:138 .
Wiosna u Ciebie nabrała rozpędu :tan , Forsycja w pełni rozwoju, tulipanki turkiestańskie kwitną, a moje jeszcze mają pąki głęboko ukryte w listkach ;:108 .
Ciekawa jestem czy Twój biały wawrzynek pachnie?
Pozdrawiam Cię cieplutko ;:196
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko wiosenne zdjęcia podnoszą na duchu człowieka. Czytałam, że planowałaś wysiać poziomki. Już Ci się udało? Moje już rosną, ale są maleńkie jeszcze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pięknego ciemiernika sobie sprawiałaś.
Duża, piękna sadzonka i burza kwiatów. ;:215
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
U mnie też wczesna wiosna , zakwitła forsycja i poobcinałam już wszystkie róże, hortensje, budleje.
Powojniki przycięte były w lutym. Tak więc większość roboty mam już zrobione.
Zachwyciłam się Twoimi fotkami bazi ;:215
Żonkilowe kwiatki masz już u siebie , u mnie dopiero pączki.
Słonecznej pogody życzę.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Witaj Beatko!
Piękna wiosna, jak zwykle śliczne zdjęcia ;:63 Przyszłam zobaczyć czy coś siejesz pod uprawy, a tu zmiany... Był cień i nie ma, ale zrobic nowy żaden problem! Przynajmniej dla mnie, bo zawsze zasadzę za dużo ;:306
Pozdrawiam i życzę owocnego sezonu! ;:167
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Bogusiu, forsycję przesłałam. :roll: Jeśli wyschnie za bardzo w wiadomości to będzie na pyszną herbatkę ;:172
Chyba wszędzie już wiosennie. O półtora miesiąca wszystko wcześniej. ;:3

Martuś, nadal jeszcze go nie powąchałam. :oops: Co roku sobie to obiecuję ale jak stanę przy nim to przez ten zachwyt nawet nie myślę o jego zapachu. Taki Ci to wawrzynek.
Ja mam chyba jedną setną tej wiosny co Ty masz w ogrodzie. :D

Halinko, do poziomek przymierzałam się od ubiegłego sezonu. Wandzia tak słodko o nich pisała, że i ja postanowiłam spróbować. Tak, wysiałam dwie odmiany. Ale to siew zimowy, nie w domeczku więc poczekam sobie na nie. Ale pięknie wzeszły, dzisiaj patrzyłam czy wszystko ok. Wydawało mi się, że ich mniej wysiałam ;:oj :D Ale jeszcze za małe do pikowania.
A Ty od dawna wysiewasz poziomki?

Aniu, czekałam aż się ciemierniki pojawią w sprzedaży w wysyłkowym. Ale jak tego zobaczyłam w kwiaciarni - to musiał być mój. Teraz jest czekoladowy - przepięknie przekwita. Zastanawiam się czy dać go do gruntu, czy zostawić w donicy. Ale to jest chyba ten z wielkim liściem, więc lepiej może do gruntu.

Marysiu - jakaż niespodzianka ;:167
Wysiałam sporo w lutym. Są ładne wschody, zerkam na nie co jakiś czas. Ostatnio połakomiłam się nawet na groszek i cukrowy i łuskowy. To mój pierwszy raz co do groszku. Ale nic nie sieję w domku, wszystko od razu w ogrodzie.

A to troszkę zdjęć z dzisiaj ( było i słoneczko i grad, jak w garncu :D



Czy to małe po prawej to siewka czosnku niedźwiedziego?

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ten powojnik co roku zdąży zakwitnąć na Święta, bez względu czy są w marcu, czy w kwietniu ;:167

Obrazek

A tak w ogóle to mamy bardzo smutny weekend. Powinnam zacząć od tego. Na pewno jest tu wiele osób, które uwielbiają Pana Grzegorza / Pan Tata . https://www.youtube.com/watch?v=gbfvVghfLCg

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Śliczne kropelkowe fotki Beatko ;:138
U nas w końcu czosnek niedźwiedzi się rozsiał - po 3 latach. Pierwsze siewki "smakowałem", więc i tobie polecam tę metodę :;230 ewentualnie możesz powąchać :wink:
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ja wysiałam poziomki chyba 2 lata temu pierwszy raz. W tym roku lepiej mi wzeszła żółta poziomka. To nowość u mnie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Dziękuję Beatko za tę wiadomość. To dla mnie niezmiernie przykre, gdyż wiele się od pana Grzegorza nauczyłam i zawsze z przyjemnością słuchałam jego ciepłego, miłego głosu. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”