Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, jakże cudny ogród - nie poznaję go :wink:
Pięknie pokazujesz rośliny i je opisujesz ;:138
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Bardzo ładne i ciekawe ujęcia Twych pięknie kwitnących roślinek a z ciekawych ujęć piękne kolaże ;:333
Pozdrawiam i miłego dnia życzę :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit

Lucynko, przede wszystkim bardzo gratuluje wygranej. ;:196 ;:138
Brak czasu jest chyba bardziej do przeżycia niż ... brak możliwości korzystania z kompa ;:306 Więc się cieszę, że ta sprawa jest już zażegnana. A mnie wszyscy i tak już przestrzegają, że na emeryturze to się wciąż nie ma wolniejszego czasu. Najchętniej to już bym to sobie osobiście sprawdziła. :D
Tak, jesień w tym roku ma cudne kolory, zachwycam się nią. Wprawdzie troszkę za bardzo śmieci na podjazdach i trawnikach, ale skoro wciąż tańczy i tańczy w tak kolorowych sukniach to nie ma się czemu dziwić, że tu i ówdzie jakieś "piórko" po drodze zgubi.
Odwzajemniam - miłego słonecznego weekendu, bo już kolejny się zaczął. ;:3


Paulinko, masz co robić, więc super, że czasami i tu zerkniesz w wolnych chwilach, których wciąż brak i brak tak na spokojniej.
No trzymam rośliny, tylko te, które chcą u mnie być, to pewnie dlatego w miarę dobrze się prezentują, i dzięki im za to.
Raczej nie dokarmiam ptaków latem, bo wokoło mają pożywienia w bród, ale nie mogłam się przed tym słonecznikiem powstrzymać i szukałam sposobu jak go zamontować na gałęzi. Ptakom też się to spodobało. U koleżanki w ogródku wystarczyło to tylko na jeden dzień - natychmiast się zleciały te głodomorki.
Szałwię Amistat dostałam od Jadzi / Jakuch oraz od Andrzeja / any57. Już gotowe sadzonki. To jest jak na razie najtrudniejsza u mnie roślina do zimowania w pomieszczeniu. Mam ją już od dość dawna ale dopiero w tym roku pokazała co potrafi. Mam nadzieję, że taka starsza dużo łatwiej przezimuje niż te maleństwa. Spróbuje pobrać z niej szczepki, zobaczymy czy dadzą u mnie radę. Jest piękna.


Andrzejku, upłynęło już sporo czasu od naszego spotkania, a i zająć się już mogłam ogródkiem ostatnio, bo moja noga jak na razie działa. I niech działa jak najlepiej, bo ani chodzić przecież wtedy ani nic robić w ogrodzie za bardzo nie mogłam. Więc się cieszę, że ogródek mój rośnie w siłę, i roślinki też się coraz lepiej prezentują. Miło mi za wsparcie. ;:180


Arkadiuszu, wiesz jak jest - jest cyfrówka to się pstryka zdjęć bez liku i potem trzeba kolaże robić by za bardzo nie zanudzać zbyt sporą ilością zdjęć. ;:306
Teraz w ogródku u mnie królują chryzantemy i tak bardzo się cieszę, że się jakiś czas temu na nie skusiłam. Niestety, nie mam takich warunków jak Ty do domowych roślin, troszkę mi tego brakuje, szczególnie zimą. Więc mam tylko te, które dają sobie radę, lub muszą jakoś przeczekać zimę by znowu pójść na cieplejsze dni do ogródka, a jest to m,in.: beniaminek variegata, trzykrotka, zielistka, geranium - bo to obowiązkowy letni pakiet u mnie w ogródku. Geranium latem to wręcz krzew, cudnie się tak sprawuje.
Pozdrawiam milutko i bardzo udanego weekendu życzę. ;:3


Mój nowy nabytek, Albicja czekoladowa. Zdecydowałam się jednak na nią chociaż nie wiem jak to będzie z jej zimowaniem
Obrazek

Chryzantemy ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Złocień arktyczny, niziutkie jesienne cudeńko

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, właśnie chciałam zaprotestować przeciwko kolażowi z chryzantemami, ale już jestem zadowolona, bo pokazałaś je w całej okazałości ;:138 ;:168 , chociaż chyba nie wszystkie.
Jak się ktoś znudzi, to sobie szybciej przesunie, a dla mnie chryzantem nigdy dość ;:108 i czekam na nie niecierpliwie ;:65 .
To moja nowa jesienna miłość ;:167 i chciałabym ich więcej i więcej :heja , żeby tylko słoneczne miejsca w ogrodzie zechciały się rozciągnąć ;:224 , a chryzantemki budzić się wiosną ;:333
Pięknej, jak najbardziej kolorowej jesieni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ha, ha Martuś - jak dobrze, że mi się na "dzień dobry weekend" jednak od Ciebie nie oberwało. ;:306
Oj, to jest właśnie to, że nie wszędzie chcą chryzantemy u mnie rosnąć. A mam jeszcze 4 bardzo ładne do posadzenia z lutego / od Pauli. Teraz się więc zastanawiam czy rabatkę jakąś przesunąć czy słoneczko bardziej przenieść w którąś stronę. ;:306
Będę się bardzo starała by i tym nowym ślicznotkom chryzantemowym utrafić w najlepsze dla nich miejsce.
Cieszę się, że i u Ciebie się sprawdziły i też skradły Twoje serduszko. ;:167
Bardzo miłego i trafnego szukania miejsca lub rozciągania ogródka dla kolejnych nasadzeń ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, dziękuję ;:180
Kochana, na emeryturze wcale czasu nie przybywa. Wszystko jakoś wolniej się robi, a gdy jeszcze znajdą się wnuczęta, to już jest się na amen ugotowanym. ;:7
Albicja to niezwykle ciekawa roślina ;:303 , szkoda jedynie, że niemal tropikalna. ;:131 Ciekawa jestem, czy Twoja będzie świeciła....
Widzę ładną kolekcję chryzantem. ;:215 Tak naprawdę to one spełniają swoją rolę w ogrodach przydomowych, do których w każdej chwili można wyjść. Na działkach trochę zbyt późno kwitnące roślinki rzadko są podziwiane z powodu zimna i niezbyt częstych odwiedzin. :?
U Ciebie złocień arktyczny już ukwiecony, a mój tylko zapączkowany. Ciekawa jestem, czy w ogóle zakwitnie. ;:204
Kolorowe liście, marcinki tudzież wszelkie inne kwiecie tworzy przyjemny dla oka widok. ;:333
Niech więc słoneczko ;:3 pozwoli jak najdłużej cieszyć się jesiennymi barwami. :tan

Cieplutkiej, słonecznej niedzieli, Beatko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Piękne ketmie :D
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko,

widzę, jak pięknie kwitną chryzantemki. Właśnie zastanawiam się, czy kolor może różnić się nieco, jak rosną w innej glebie? Te różowe u mnie są w tym roku trochę ciemniejsze.
Jesteś chętna jeszcze na inne? Musiałabym podesłać, jakie jeszcze mam. Na drugim zdjęciu to odmiana "Pipi"? Są pomarańczowe?

:wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit Beatko!
Zajrzałam z ciekawości, bo przyciągnął mnie tytuł wątku. Napotkałam, kolejny, piękny ogród z wielkim bogactwem roślin ;:224 ;:215
Podziwiam cudne, energetyczne chryzantemy, dalie, hortensje oraz wspaniałe miskanty. W tych ostatnich zakochałam się bez pamięci i od dwóch lat kolekcja się powiększa :)
Będę zaglądać z wielką przyjemnością :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4557
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Śliczna dalia ;:167 żywe kolory jesiennych chryzantem :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pomarańczowe chryzantemy są naprawdę śliczne. I w ogóle wszystkie inne również.
Winobluszczu nie pochwalę, bo choć jesienią robi niesamowite wrażenie, to jednak przez cały sezon mam z nim problemy, gdyż przechodzi od sąsiada i gdyby go nie pilnować, szybko zarósłby mi rabaty. Sąsiedzi też mają mały ogródek i chętnie chcieliby się pozbyć tego pnącza, ale ono ciągle gdzieś odrasta. Ale ładny jest, nie da się ukryć. :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Piękne się przebarwil winobluszcz.
Gdyby on nie był taki ekspansywny to zaprosiłabym go sobie do ogrodu.
Śliczne masz chryzantemy.
I wszystkie ci dobrze zimują?
Ta czerwona z żółtym środkiem przepiękna ;:173
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Zaglądam Beatko, zaglądam i w końcu się odzywam :wink:
Piękne chryzantemy, a ta pomarańczowa to cudo ;:138
Miłego odpoczynku wśród roślin :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”