Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, Twoja wiosna kolorowa i radosna. Biały wawrzynek śliczny ;:215 Wrzośce i u mnie kwitną i to bez żadnej mojej ingerencji. Po kwitnieniu w ubiegłym roku tylko je przycięłam i na tym zakończyły się moje zabiegi pielęgnacyjne. Mają stanowisko półcieniste, ale akurat w tym miejscu ziemia jest przepuszczalna i zapewne im to pasuje ;:108
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
We wszyskich ogrodach już widać wiosenne kwiatki.
U mnie forsycja w pączkach i czekam aż wreszcie zakwitnie aby zacząć obcinanie róż.
Wawrzynek, wrzośce ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Wandziu, wawrzynek kwitnie bardzo długo, od lutego do kwietnia. Mam tylko biały, ale jest tak piękny, ze na razie nie tęsknię za fioletowym chociaż bardzo mi się podoba. Nie lubi przesadzania, nie tnę go wcale. Jedynie co to sypię mu skorupki z jajek. To wszystko.
Lubię go w każdej fazie, bo np teraz ma i jeszcze kwiaty i już zieloniutkie listki ;:167

Obrazek

U nas forsycja kwitnie już na całego, oby jak najdłużej.
Chyba zmieniły się trendy co do cięcia róż, ostatnio jednak proponowane jest by ciąć różę jak zaczyna ruszać. Myślę, że jest to dobry sposób. Też nie czekałam już ze swoimi aż zakwitną forsycje, tak jak to dawniej bywało.

Dorotko, to ja jeszcze mniej z moimi wrzośćcami robię, bo w ogóle ich nie tnę.

Wandziu, Dorotko,
mam doskonałe wieści co do siania zimowego w butelkach i woreczkach. Wszystko wschodzi co posiałam początkiem marca ;:138

Obrazek

No i co do różnych odmian budlei, zrobiłam fotkę tej wysokiej i tej mniejszej. Zimą kwiatostany też się różnią

Obrazek


Ewuś, szybciutko zakwitnie i u Ciebie forsycja, bo u mnie kwitnie już na całego. Bardzo lubię te krzewy.
Oj tak, jak jadę do pracy autobusem to jest już co podziwiać w wiosennych ogródkach.

A to moja dzisiejsza ogródkowa wiosenka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

U wiosenka na całego :) Na północny jest nieco później, dzisiaj padał śnieg i grad.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, cudna wiosna ;:138 , tylko u mnie dzisiaj zmrożona i posypana śniegiem ;:145 .
Uwielbiam czas kwitnienia forsycji ;:167 , a w mojej okolicy jest coraz mniej tych krzewów, jak i starych lilaków, ogólnie coraz mniej kwiatów w ogródkach ;:174 .
Wrzośce u mnie teraz nie chcą rosnąć ;:185 , ale dokupuję każdej wiosny z nadzieją, że w końcu znajdę im dobre miejsce ;:333 .
Biały wawrzynek tworzy u Ciebie zgrabny krzaczek ;:215 , mój różowy, wypuszcza gałązki w różne strony i jest bardziej "rozczochrany". Gdybyś zatęskniła za różowym, to u mnie sieweczek mnóstwo ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pięknie wiosennie Beatko .
Zapewne był u Ciebie przymrozek?
U nas był ,dobrze że zdążyliśmy okryć wczoraj wyrywki- lilie :wink:
Ale za to powódź znów na działce ,tyle wlalo deszczu .
Dobrej pogody i dobrego nastroju życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, Twój ogród chwali się ładnymi wiosennymi kwiatuszkami. Pięknie już prezentują się pierwiosnki, ślicznie rozwinęły się puszkinie, cudny bielutki wawrzynek pyszni się jak panna młoda na ślubnym kobiercu, a jeszcze forsycja, narcyzy, śnieżniki, fiołeczki urozmaicają wiosenny obraz. ;:138 ;:138 ;:138
Jednej roślinki nie potrafię rozpoznać. Tej z trzeciego zdjęcia o lawendowoniebieskich kwiatuszkach.
No i butelkowe uprawy - jak widać - bardzo udane. ;:215 ;:303

Do mnie wróciła zima, w nocy przymroziło, rano sypnęło śniegiem, później wyszło słoneczko, ale temperatura była niska, a do tego jeszcze towarzyszył jej zimny wiatr. ;:145
Kiedy wreszcie doczekamy się cieplutkiej wiosny.... ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Dorodne siewki,piękne i ciekawe kolaże ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit

I jak mija dzisiejszy żartobliwy dzień? Było wkręcanie? :D

Olu, no już się czuje wiosnę, a jak się skosi trawę to będzie już jak należy. Na razie nie trzeba, niech przebiśniegi rosną w siłę zanim je zetnę.
Dzisiaj przycięłam trawę pampasową, jestem bardzo ciekawa czy dała radę przetrwać zimę. Pamiętam, przestrzegałaś mnie, że nie ma się co łudzić. Ale zielona była cały czas :D

Martuś, na różowy na razie sobie nie mogę pozwolić, ale dziękuję za propozycję wawrzynka. I chyba tak jest jak w opisach, że biały jest bardziej kompaktowy.
Może znowu zatęsknią za forsycją i lilakami? Znajomy jak do nas przyjechał to powiedział, że ogród bez lilaka to nie ogród - od razu posadziłam ;:306 Bałam się ich troszkę, że się rozłażą ale widzę, że jak się ich pilnuje to trzymają fajną formę. Forsycję uwielbiam. Na szczęście w okolicy jest jej mnóstwo, i niech tak zostanie. Pięknie strzyżone są wyjątkową ozdobą ogrodów wczesną wiosną. To nie to co kiedyś kiedy były zaniedbywane, teraz to żółte cacuszka.
Teraz jest idealny moment by kupić wrzośca. Można mu po prostu "stworzyć" dobre miejsce, nie zorientuje się a polubi. Kwaśne podłoże, wyściółkować korą, na pełnym słoneczku i duuuuużo fusów z kawy co jakiś czas. Będzie zadowolony, Ty też ;:196 Jakby co - zawsze są donice ;:306

Bogusiu, tak, jeszcze co jakiś czas jest na minusie nocami. I pewnie to nie koniec. Ale ja nie okrywam roślin. Lilie sobie świetnie radzą w taki czas. Moja jedna już ma 20 cm i wcale się o nią nie boję. Rośliny wiedzą co robić. Podobnie z liliowcami, już są na prawdę bardzo wysokie. Ale ja kupuję rośliny, które mrozów się nie boją. Podobają mi się różne delikatniejsze, ale coś za coś, więc wolę i wybieram te mocniejsze.
A ptaszki już szaleją, prawda? Pięknie koncertują ;:167

Lucynko, te pierwiosnki zwykle kwitły mi dużo później. Aż mnie zaskoczyły, że w tym roku aż tak szybko mają kwiaty.
Ta roślinka to śnieżnik, tylko był wiatr i się nie umiała ustawić w kadr jak należy oraz kolor się przekłamał. Mam je błękitno niebieskie. Są przeliczne i super, że się tak rozsiewają.
Może druga połowa kwietnia przyniesie jakieś cieplejsze chwile w ogrodzie. Oby ;:196

Arku, no eksperymentuję dopiero z tymi wysiewami. Kilka dni temu zrobiłam kolejne podejście z tymi tak zwanymi ciepłolubnymi roślinami, zobaczymy. Też od razu dałam je do ogrodu. Aksamitki, Cleome - no fajnie by było jakby się powiodło.
Trzymaj, proszę kciuki za jarmuż Toscana, bardzo mi się podoba i mam go po raz pierwszy ;:3


Na fotkach powtórka roślin z poprzedniego postu ale tym razem w solowym wydaniu:

Obrazek

Obrazek

Powojnik Pamela - już za chwilkę za kwitnie, na Święta na pewno ;:167

Obrazek

Kilkuletnie wrzośce ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, różowy wawrzynek byłby świetnym tłem dla tego białego :tan , a zanim osiągnie spore rozmiary, minie wiele lat, no i zawsze możesz go wsadzić do donicy i przycinać :wink: .
Lilaki, po jakimś czasie, stają się kłopotliwe ze względu na odrosty ;:14 , zwłaszcza kiedy grzebie im się przy korzeniach :roll: .
Forsycji w mojej okolicy ubywa z każdym rokiem, tak samo jak bzów, dlatego mam w ogrodzie chyba z dziesięć krzaczków :tan . Jeden mój eM strzyże sobie na okrągło i powiem Ci, że nie przyciąga mojego wzroku, zdecydowanie wolę takie "rozczochrane", zwisające :D .
Wrzośce kupuję każdej wiosny i już powinnam mieć ich cały ogród ;:306
teraz właśnie zamierzam spróbować z nimi w donicy ;:333 , chociaż posadzone jesienią nie wykazują śladów życia, ale może nie zdążyły się przekorzenić? A może właśnie kawy im nie robiłam? ;:306
;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko ;:196 :wit
A to zaskoczyła mnie liliami .
Wszyscy drżą o nie i ja też .
Nakryłam ich nosy gałązkami sosny ,może niepotrzebnie ?hm
Dmuchać na zimne :)
A powiedz czy posadziła byś teraz azalie wielokwiatowe ?
Wykopane stoją u mnie w wiadrach na tarasie .
I hortensje ogrodówki też :wink:
Piękne foteczki wiosny proszę o kolejne ;:196
Wszystkiego dobrego ,zdrówka ;:196 Beatko :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, nie tylko trzymam kciuki, ;:215 ale jeszcze ślę dobre fluidy, ;:167 by Twój powojnik nie zmarzł i rzeczywiście zakwitł zgodnie z Twoim oczekiwaniem. ;:215 ;:303
U mnie ziąb jak na Syberii, ;:145 na szczęście bez śniegu, to wiatr nieco przesuszy zmoczoną działkę. ;:108

Dobrego tygodnia, Beatko. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Piękny okaz wrzośca ;:224 na taki czekam, mój też ma parę lat, ale nie ma słońca przez cały dzień. Sadziłam w zeszłym roku, ale coś się nie udało, może spróbuję i w tym roku, wolę je od wrzosów, które u mnie się nie utrzymują. Brateczki są super :) zwłaszcza o tej porze.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”