Różne drzewa i krzewy

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
dannyx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2022, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Różne drzewa i krzewy

Post »

Witam serdecznie na forum.
Długo zastanawiałem się w jakim dziale napisać ten wątek aż w końcu wybrałem ten, nie wiem czy dobrze.

A więc będę przesadzał kilka drzewek i krzewów z działki przy domu ogrodzonej z której niestety muszę się wyprowadzić. Tam oczywiście rośliny były bezpieczne, jako że to w większości gatunki rodzime to nie dbałem o nie a rosły ładnie.

Chcę tę rośliny przenieść na działkę nieogrodzoną i niezamieszkałą zaraz przy lesie, co prawda miasto ale na obrzeżach i ludzi tam prawie nie ma, nawet na spacerach z uwagi na ciężki dojazd. Ogrodzeń niezabudowanych działek nie wolno robić ta terenie miasta.
Działka jest w części nasłoneczniona mocno, od strony drogi rośnie dziko wiele drzew i krzewów liściastych. W okolicach kręci się dużo saren i dzików i właśnie o to się obawiam czy te zwierzaki mogą zniszczyć mi te rośliny, czy się w nich lubują.

A więc:

1) Świerk pospolity - aktualnie około 2,5 metra
2) Cyprys lealanda - również ok 2,5 metra
3) Sosna - ok 1 metr
4) Bez, klasyczny taki jak na dziko.
6) Róża pospolita, dużo odnóg dosyć długie.
7) Różne odmiany innych małych róż.
8) Azalie różnego typu.


Najbardziej zależy mi na Drzewach Iglastych i Bzie którego bym chciał więcej nasadzić.
Czy myślicie, że one są bezpieczne?

Drugie pytanko, znacie jakieś fajne szybko gęsto rosnące krzewy lub drzewa, które w kilku miejscach zastąpiły by ogrodzenie gdyż kilka dziur chciałem zazielenić.
Koniecznie jakieś pospolite występujące w stanie dzikim na terenie Polski.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Różne drzewa i krzewy

Post »

U mnie sarny i zające objadają przede wszystkim drzewka owocowe. I kaliny. Iglaków nie ruszają. Lilaków też nie. Róże mają kolce, więc same się obronią. Azalie u mnie nigdy nie doznały uszczerbku, ale też rosną blisko domu.
Jak coś ma szybko rosnąć i być gęste, to do głowy przychodzi mi jaśminowiec, pęcherznica, berberys ottawski, żylistek, polskie gatunki klonów, ligustr, oliwnik wąskolistny, czarny bez, suchodrzew tatarski. Mam te rośliny u siebie w ogrodzie (z wyjątkiem ligustru). Są bezproblemowe w uprawie i nidy nie padły łupem dzikich zwierząt. Także leszczyna ładnie i szybko się zagęszcza.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”