Moje małe szczęście...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Dzień doberek ;:196 troszkę mnie nie było, ale zaczynam nadrabiać zaległości. Pospacerowałam u Ciebie Aniu i jak zwykle jestem pełna zachwytu, ale tym razem moje serce skradł nowy pomocnik ;:97
pozdrawiam serdecznie
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Ależ słodki ten nowy pomocnik :D Wiosna u ciebie juz się zagosciła swoimi kolorami ślicznymi!!
To super że nasiona ang doszły; życzę ci aby wspaniale wykiełkowały i cieszyły potem!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Narcyzy urocze, pięknie zakwitły. ;:oj
Niech pomidory zdrowo rosną. ;:215 U mnie dopiero wzeszły. :roll:
Mam nadzieję, że słodki pomocnik nie musi być noszony na rękach. Traw i chwastów się nie boi, jak piesio mojej siostry. ;:306

Aniu radosnych, ciepłych świąt Wielkiej Nocy. ;:4
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Bobka pisze: 28 lut 2023, o 18:29 Aniu :wit zachwyciły mnie te subtelne kolory roślin .
Przepięknie zatrzymane w kadrze ,no zdjęcia ich to pierwsza liga ;:138
Aniu co podsypujesz mączka bazaltową? Czy widać różnicę w roślinkach podsypanych a nie
podsypanych ?
Czytam o niej ,ale nie jestem przekonana ,czy coś daje pozytecznego.
A wióry rogowe do czego używasz ?
Fotergilla rzeczywiście energetyczna .Czy znosi mrozy ?
Cieplutko pozdrawiam ;:196 :D
Mączka bazaltowa jest chyba przereklamowana. Ma mało potasu a dużo magnezu, a powinno być odwrotnie. Zły stosunek hamuje wzrost
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Zimno za oknem i deszczowo, czekam na ciepełko.Tyle mam do zrobienia, a na dworze naprawdę nieprzyjemnie.Wyniosłam moje pomidory przepikowane do domku narzędziowego, mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi.
Niestety lobelia mi padła w pojemniku, albo sprobuję jeszcze raz, a jak nie wzejdzie to kupię gotową.
Na szczęście bratki umilają mi każdy dzień ;:3
Kupiłam na rynku jedną białą sasankę, bo ciągle po zimie mi nie wychodzi. Różowe za to dają radę.
Dalie rosną w donicach, jedną musiałam już uszczknąć, bo dostała przyspieszenia ;:oj
Groszki posadzę do gruntu w tym tygodniu.Jestem ciekawa jak dadzą radę.

Bazyla witaj u mnie :wit
Dziękuję za odwiedziny :D Pomocnik pozdrawia i macha ogonkiem:)

Soniu pomidorki mam przepikowane do kubków i wyniesione. Muszę do nich zajrzeć.Pomocnik niczego się nie boi, biega jak szalona po trawce :D

Bratki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna dosłownie puszkinia kwitnie :lol:

Obrazek

Biała sasanka

Obrazek

Miłego dzionka :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Witaj Aniu :wit :D
Dawno nie zaglądałam, ale widzę, że wątek poczuł wiosnę i zrobiło się kolorowo. :D Tak bardzo wszyscy czekaliśmy na te cieplejsze i kolorowe dni, że nie wiadomo już, gdzie swędzące łapki wsadzić ;:224 ;:65
Czytam, że planujesz zakup powojników. Oj, bardzo je lubię. Mam tak mało miejsc dla nich, ale wykorzystuję każdy kawałek, bo pomimo, że obeliski bardzo mi się podobają, to nie mam dla nich koncepcji. Jesienią udało mi się zakupić na wyprzedaży w sklepie ogrodniczym kilka ładnych powojników, za całe 5 zł, ale posadziłam u synowej, bo już nie miałam gdzie wcisnąć :D Czekam Aniu jakie Ty odmiany wybierzesz ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Małgosiu dzięki za wizytę :D
Tak kupiłam ostatnio dużą donicę i obelisk. Planuję posadzić w tej donicy 3 powojniki.
Szperam po stronach internetowych w poszukiwaniu jak najlepszych, obficie kwitnących. Chyba te z grupy viticella byłyby najlepsze?
Może Solina? Do tej donicy dosadzę jeszcze parę groszków pachnących.
Zobaczymy, czy ta koncepcja się sprawdzi ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Wesołe brateczki poprawiają humor. Kiedyś kwitły krótko, ale w ostatnich latach producenci wytworzyli odmiany, które zachwycają kwiatami długie miesiące.
Co do powojników, to u mnie zawsze sprawdzały się z grupy viticella, bo wielkokwiatowe prędzej czy później padały na uwiąd mimo wszelkich starań.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu pozachwycam się białą sasanką. ;:oj Moją wyrwałam spod korzeni prosa, może się uratuje. ;:218
Pewnie powojniki już wybrane. Solina była u mnie niezawodna, pięknie kwitła. ;:108
Ciepłej majówki życzę. ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Wolna sobota w końcu i co? Brak słonka niestety.Jutro ma być cieplej.
Pomidory w domku padły, miały za chłodno. Nie wiem, czy jeszcze raz opłaca się wysiać, czy kupię na giełdzie gotowe sadzonki...
Biała sasanka ładna, ale nigdy po zimie nie odradza się, a różowe owszem.
Cieszę się i napawam zmysły czarem tulipanów, które o tej porze są w najlepszej swojej odsłonie.Zeszłoroczne wykopałam z donicy, przesuszyłam i jesienią znów posadziłam.Pierwszy raz tak zrobiłam i jest sukces.
Kilka groszków posiałam do donicy przy pergoli i trochę pod siatką.
Pierwszy raz będę miała u siebie supertunie , jestem ciekawa jak rosną i czy rzeczywiście są niezniszczalne...

Wandziu bratki kwitną długo, ale w dwóch doniczkach mi zgniły od nadmiaru wody ;:173
Musiałam wyrzucić.Pozostałe cieszą swoim radosnym wyglądem.
Kupiłam 3 w Biedronce, ale malizny, że chyba w tym roku nie rozrosną się tak jakbym sobie wymarzyła ;:170

Soniu obiecywałam sobie, że białych sasanek już nie kupię, ale spróbowałam jeszcze raz, bo na działce miałam kiedyś jedną i pięknie mi rosła. Potem ją wykopałam i przeprowadziłam w nowe miejsce i to był błąd ;:218

Niezawodna różowa

Obrazek

Biała zobaczymy za rok , czy wyjdzie?

Obrazek

Wiosenne tulipany

Obrazek

Hiacynty

Obrazek

Miłek wiosenny

Obrazek

Dalie czekają na wkopanie na swoje miejsca:)

Obrazek

Kupiłam Clematisy z Biedronki, kilka było na sklepie, za bardzo nie było w czym wybierać...Czy ktoś z Was poleca?

Obrazek

Miłego, udanego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe szczęście...

Post »

cześć , clematisy w pudełkach z marketów -przerabiałam kilka razy ,aż w końcu się poddałam bo albo pomyłka,albo padały,teraz kupuję w markecie ogrodniczym jak widać kwiat,albo w sklepach internetowych które specjalizują się w powojnikach

z tych co mam najpiękniej kwitną Guernsey Cream-zakwitnie lada moment jako pierwszy ,Błękitny Anioł i Taiga trochę później ale obydwa są cudne
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, potwierdzam, że supertunie są naprawdę super, choć nie moge powiedzieć, że są niezniszczalne. Jak sie zagapisz i nie podlejesz z 3 dni to padną :;230 Raz mi się zdarzyło, że nie zauważyłam, że napadało wody do osłonek i po kilku dniach takiej kąpieli liście zaczęły żółknąć i o mało co nie padły. Wtedy je poprzycinałam, zasiliłam nawozem i odbiły.
Możesz spróbować je przezimować jak pelargonie i wiosną zrobić sadzonki, będziesz miała swoje na przyszly rok.
Powojniki z biedry mam dwa, niestety nie były zgodne z odmianą przedstawioną na kartoniku, ale rosną i kwitną już parę lat.
Ładny kolor tulipanków ;:215
A hiacynty wypasione ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Mamy końcówkę września, a ja dopiero teraz się odzywam.Lato szybko uciekło jak zawsze.Praca, dom, obowiązki. Czas leci szybko :)
Lato upalne, gorące, było trochę podlewania.Mimo to rośliny dobrze się mają.
Pomidory w donicach kompletnie nie zdały egzaminu.Na wiosnę znów posieję jakieś inne odmiany.Z kolei róże bardzo dobrze sobie radzą jak zawsze. Na wiosnę nie zakupiłam ani jednej róży, co jest nie lada wyczynem. Myślę , że na jesieni coś sobie dokupię. Przesadziłam lilaka przed dom, a w to miejsce posadziłam klona szczepionego. Bardzo polubiłam klony, bo naprawdę dobrze się u mnie spisują.
Tylko clematisy u mnie słabo rosną. Groszki pachnące porażka, mało co kwitło i powiem Wam, że te z polskich nasion bezodmianowe ładniej i obficiej mi kwitły niż te renomowane z Anglii :shock:

Wkleję kilka fotek z ostatnich dni....
Dalia Chimacum Davi cudne ma pomponiki :D

Obrazek

Dalia Big Brother- ogromne ma kwiaty

Obrazek

Dalia Who Me

Obrazek

Dalia Pink Pearl

Obrazek

Batsheba

Obrazek

Obrazek

Cafe coroczna królowa ;:167

Obrazek

Groszek pachnący

Obrazek

Powojnik z Biedronki zakwitł jednym kwiatkiem...

Obrazek

Nowy zakup ;:108

Obrazek

I ketmia syryjska Lavender Chillou

Obrazek

Stokrotka ciągle kwitnie, za rok znów je kupię jak spotkam

Obrazek

Obrazek

A tu wspomnieniowe zdjęcie z czerwca ;:167

Obrazek

Tak za to kwitły tulipany w kwietniu, uwielbiam je ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kochana sasaneczka...

Obrazek

Dorotka, no jak na razie to się te clemki nie spisały.
No zobaczymy za rok wystartują, bo rosną w donicy.

Jarha supertunie jak kwitną bujnie to super to wygląda, ale masz rację, że muszą być pilnowane, bo inaczej mają swoje humorki.
Pelargonie nigdy mi tego nie robią, co roku je sadzę.
W tym roku nie mam lobelii, a to błąd, wysieję na wiosnę ;:108

Pozdrawiam wszystkich ;:3 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”