Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
No to miałam zimę ... Dwa dni. ;:223
Dzisiaj już krajobraz za oknem taki:

Obrazek

Dzięki zapobiegliwości sąsiadki, która wcześniej zaopatrzyła się w ziemię do siewu, mogłam wysiać trochę nasionek. ;:333
Pierwsze heliotropy już pokazały zalążki siewek, kolejne zasiałam dzisiaj. Do towarzystwa wysiałam jeszcze dziewięćsił, pierwiosnki oraz lewkonie. Ręce swędziły, by jeszcze coś dosiać, ale dostały po łapach ;:134 i na razie nic więcej siać nie będę.


Beatko - a ja nie kupiłam ziemi i tylko dzięki sąsiadce mogłam poczynić pierwsze wysiewy. Muszę się zmobilizować i odwiedzić kilka ogrodniczych, bo będę takiej ziemi potrzebowała więcej. :lol:
Moja zima skrewiła i sobie poszła. :cry: Tylko trochę pocieszyła, by po dwóch dniach powiedzieć: Pa, pa; adieu" ;:14
Z mojego telefonu tak łatwo nie wgrywa się zdjęć. ;:185 Syn mnie szkolił i wydawało się, że wszystko już wiem. ;:224 Niestety, w praktyce okazało się, że nie wszystko. ;:222
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Niech ten ciężki śnieg nie poczyni szkód w Twoim ogrodzie. :D

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, no to obie miałyśmy zimę przez dwa dni :roll: Teraz wróciła bura rzeczywistość. Nic dziwnego, że rączki cię swędzą do wysiewów. Trzeba sobie umilać ten ponury okres. Na szczęście styczeń ma się ku końcowi, a za chwilę krótki luty i ...wiosna :D Oby przyszła jak najszybciej :D
Słoneczka na resztę tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko widze, że już po śniegu u mnie biało, śniegu pełno jedynie co to drogi przejezdne, ale zapowiadają od piątku że ma padać śnieg. Pogoda u mnie jeszcze zimowa. Pozdrawiam miłego dnia i słoneczka życzę ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Wcześnie rozpoczęłaś wysiewy. Mnie też już strasznie tęskno do tej robótki, ale ja swoje wysiewy muszę trzymać na parapecie w domu, a niestety mieszkanie mam ciemne. więc siewki by bardzo wybiegały ku światłu. Tak więc czekam niecierpliwie do połowy lutego. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zgodnie z daną sobie obietnicą odwiedziłam dzisiaj (dzięki uprzejmości M jako kierowcy) trzy markety ogrodnicze i nareszcie zaopatrzyłam się w duży zapas ziemi do siewu. A i sąsiadce oddałam. ;:303
Teraz korcą mnie kolejne wysiewy, jednak wstrzymuję się, ponieważ kwiatki będę mogła siać dopiero ( ;:306 ) 30 i 31 stycznia oraz 01 lutego. Zawsze kieruję się podpowiedzią kalendarza księżycowego dla ogrodników.
Następny najlepszy czas siewu dla roślin ozdobnych będzie dopiero 27 i 28 lutego, a to trochę późno dla niektórych kwiatków.


Dorotko 350 - szczerze zazdroszczę tym, których zimowa aura dopieszcza. ;:108 Bardzo lubię bielutki śnieg. Jest wtedy tak czyściutko i jasno nawet bez słońca. ;:215 Niestety, u mnie zwykle zima szybko przychodzi, a jeszcze szybciej odchodzi. ;:223
Na parapecie mam już pierwsze kiełeczki heliotropu, a za oknem ciemno. Trochę się martwię o żywotność tych siewek. ;:174
Wiosny czekam jak zbawienia, ale kto z nas nie czeka....
Słoneczka też wyglądam codziennie i codziennie spotyka mnie zawód. :(
Może Twoje dobre życzenie w tej sprawie zostanie wysłuchane przez siły natury ;:131 Dziękuję. ;:196


Alu - u mnie, niestety, śnieg nie poleżał, praktycznie już stopniał mimo tego, że ziemia nocami jest zmarznięta. Wystarczyły dwa stopnie na plusie i biel zamieniła się w szarzyznę. ;:222
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę Ci słonecznych dni. ;:196


Wandziu - heliotrop zawsze wysiewam w styczniu, dzięki czemu zdąży nie tylko urosnąć i ładnie się rozkrzewić, ale też wcześniej zakwitnie, zapraszając motylki na ucztę. ;:138 Zresztą są i inne roślinki, które potrzebują dużo czasu i te również sieję w styczniu. Tylko wysiew żeniszków odkładam do lutego, ponieważ one zbyt szybko u mnie rosną, a nadmiaru miejsca nie posiadam. :D
Moje mieszkanie jest bardzo jasne, jednak pod warunkiem, że słoneczko zagląda do okien. W tym roku brakuje słońca i pierwsze kiełki heliotropu mają trudny żywot. ;:204 Mocno się wyciągają i kilka razy dziennie muszę odwracać kuwetkę.


Tak bym chciała już móc spacerować wśród kolorowych rabatek.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Aura bez większych zmian. Dzisiaj tylko śnieg poprószył, ale topniał natychmiast po zetknięciu z ziemią. Pułap chmur poszedł nieco w górę i nawet wydawało się, że słoneczko zaświeci, jednak wszystko spaliło na panewce. Chmury opadły nisko i jest jak było. ;:222
Codziennie zaglądam do kuwetek z wysiewami. Życie widzę tylko w dwóch, które systematycznie doświetlam przez kilka godzin dziennie. Powschodziły, ale są dość rachityczne heliotrpy i na świat pchają się lewkonie, o których na krótko zapomniałam. Pozostałe kuwetki jeszcze nie cieszą kiełkami.

https://i.postimg.cc/jjRY3qyC/IMG-3924.jpg
https://i.postimg.cc/13sy2KQ9/IMG-3919.jpg
Za duże zdjęcia(regulamin), zamieniłam na linki. Iwona

Rachityczne heliotropy.

Już nie mogę doczekać się wiosny, a czytałam, że w lutym możemy mieć najprawdziwsze przedwiośnie. Oby marzec nie zastąpił lutowych mrozów, bo będzie bieda. Moje brzoskwinie i morele już mają zawiązki pąków.

Trzymajcie się cieplutko. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, na pogodę chyba wszyscy narzekamy. Słońce to teraz 'towar deficytowy'. Jego brak zaczynam coraz bardziej odczuwać, bo wciąż pochmurno i ciemno ;:222 Miejmy nadzieję, że wraz z końcem stycznia pogoda się odwróci i w lutym tego słońca będzie znacznie więcej.
Siewki heliotropów mają ciężko, bo zbyt mało światła. Miejmy nadzieję, że pomimo tego, dadzą radę i wyrosną na silne rośliny.
Miłego weekendu ;:196
PS. Różanymi fotkami sprawiłaś mi dużą przyjemność ;:168
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

;:oj wow ale wystartowały jak rakieta, pełne wigoru :D Niech ci fajnie rosna i pokazują swoją urode!!
Mnie bardzo ręce swędzą, by coś siać bo ziemia już dojecała, ale (parafrazując twoje określenie :D ) moje rączki dostały też po łapkach ;:134 i na razie czekam do konca miesiąca i chyba wysieje dwarfy bo zanim wzejdą to może wreszcie pokaże się słoneczko i dni będą ciut dłuższe. Myślę też o kobei i o kleome...
A czytam że przepowiadają wiosnę cieplejszą niż zwykle; oby tak było i sezon mogłby być wczesniejszy i dłuższy.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit U Ciebie już sieweczki wystartowały pięknie. Szkoda, ze słoneczko ich nie oświetla. Ale żarówki też poradzą ;:333
Piękne róże pokazałaś, bujnie kwitnące, taki widok to marzenie w tym ponurym czasie.
U mnie też pogoda pod psem, czekam na jaśniejsze dni, ale nawet w prognozach ich nie widać :cry:
Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci słoneczka Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Niedziela u mnie nieco jaśniejsza. Lekki mrozek, serwetka śniegu, który nie topnieje i wysoki pułap chmur spowodowały lepsze warunki dla siewek na południowym parapecie. W związku z tym dzisiaj nie doświetlałam kuwetek.
Przekonałam się, że prawdą jest powiedzenie, iż nadzieja umiera ostatnia, a to za sprawą później wysianych heliotropów, które dość gęsto powychodziły z ziemi.

Obrazek

Jutro i pojutrze będę realizowała kolejne zaplanowany wysiewy. Zgodnie bowiem z kalendarzem księżycowym trzy najbliższe dni najbardziej będą sprzyjały roślinom ozdobnym.


Dorotko350 - właśnie wyczytałam, że w lutym po niedługiej zimowej aurze ma nastać przedwiośnie, to może słoneczko się odobrazi i pokaże swoje złociste oblicze... ;:3
Wydaje mi się, że później wysiane heliotropy lepiej sobie poradzą. ;:333 Jest ich dużo, zatem na pewno co najmniej kilka siewek się uchowa. :lol:
Weekend udany, dziękuję ;:180 i cieszę się, że choć odrobinę przyjemności mogłam Ci zafundować. ;:196

Iguniu - jak rakieta - powiadasz... Hm... polemizowałabym, bo te pierwsze siewki raczej byle jakie, ;:222 dopiero drugi rzut wydaje się być zadowalający. ;:108
Oby te długoterminowe prognozy okazały się trafne, bo już mnie cztery litery bolą od siedzenia w domu. ;:224
;:196

Halszko - pięknie to wystartowały siewki z późniejszego siewu i teraz o te będę bardziej dbała, ;:333 niech rachityczne same sobie radzą. :lol:
Przyznam się bez bicia, że nawet przeglądanie ubiegłorocznych fotek jakoś nie jest w stanie poprawić mi humoru podczas tej ciemnej zimowej aury. ;:223 Na szczęście dzisiaj było dość jasno mimo braku słoneczka. ;:303
Pozdrawiam wzajemnie i również powrotu słonecznych dni życząc, buziaki ślę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazekserwer na pliki


Niech Wam wszystkim słoneczko umili cały nadchodzący tydzień. ;:3 ;:3 ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit Co to za różyczka na przedostatnim zdjęciu?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

No właśnie? Wyjątkowo ładna ;:108
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piękne te różane wspominki.
Wysiewy już Ci kiełkują ;:333
Ja dopiero myślę co posiać w pierwszej kolejności.
Na pewno to będzie biała pelargonia a co dalej zobaczymy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”