Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Ciemna, zimna i wilgotna niedziela nie napawa optymizmem, tym bardziej że prognozy nic dobrego nie wróżą.
Całe szczęście, że czas przedświąteczny sprzyja takiej krzątaninie, która pozwala zapomnieć o niesprzyjającej aurze.
Po świętach zacznie się planowanie wysiewów, grzebanie w nasionkach, a wkrótce potem sianie, pikowanie ...
Rozmarzyłam się.


Danusiu - dziękuję. ;:167
U mnie wczoraj sypnęło białym puchem, a dzisiaj rano śladu już po nim prawie nie było. ;:222
Zakupy świąteczne też już robię i większość wiktuałów, takich które mogą poleżeć, już zgromadziłam. Tylko prezentów jeszcze nie skompletowałam. Zawsze mam z tym problemy. ;:223
Dobrego tygodnia, Danusiu. ;:196

Obrazek

Beatko - dla wysokiej budlei na mojej działce nie ma miejsca, dlatego zdecydowałam się na miniaturową , z której jestem zadowolona. ;:333
Z chryzantemami to jest zagwozdka, szczególnie dla mnie, bo bardzo mi się podobają, ale za późno kwitną. :lol:
Poeksperymentuj z karpiem, a sama zobaczysz, jaki on pyszny. ;:92
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci spokojnej aczkolwiek owocnej krzątaniny przedświątecznej. ;:196

Obrazek

Martusiu - no widzisz, a ja nienawidzę zgrabiania liści. Mogę plewić, sadzić, przesadzać, byle nie grabić. ;:306
Dlaczego słoneczko nie świeci tam, gdzie jest najbardziej pożądane, a daje po oczach osobom nielubiącym tego?! :lol: Mnie już mocno doskwiera jego brak, ale cóż ja mogę ... Mogę sobie najwyżej pomarudzić, tylko co mi to da? :|
Musisz uważać na oczy, słoneczne okulary i to dobrej jakości konieczne. ;:108
W moim ogródeczku jest niewiele róż, więcej nie będzie, póki co wystarczą mi te, które jeszcze się nie zestarzały i dobrze sobie radzą. ;:333 Miałam ich dużo więcej, jednak czy to jakieś robale, czy niekorzystne warunki atmosferyczne, przerzedziły mi je dość mocno. ;:222
Dziękuję za niedzielne życzenie. ;:167 Tobie życzę dobrego tygodnia. ;:196

Obrazek


Straciłam cierpliwość dla biało - czerwonych po stracie bramki, i mimo że całkiem przyzwoicie grają, to brak skuteczności zdenerwował mnie i wolę nie patrzeć na ich zmagania z Francuzami.

Dobrego, słonecznego tygodnia, Kochani. ;:3 ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Faktycznie pogoda "okazowo listopadowa" a te dnie takie krótkie...i ciemne....ale roboty w domu huk więc szybko zleci nam do wiosny...bo ja już o niej marzę :D
Masz już zrobione plany na wysiewy? Ja planuje dwarfy i papryki.
Mnie się nigdy nie udało z zatwardnicami; liscie jak u palmy i żadnych kwiatów.
Co jest te piękne białe talerze z zwisającymi ecru wisorkami; cudne są!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko nadrabiam miesięczną nieobecność. :) Orlaja pięknie Ci rośnie. ;:215
Ciemiernik popodziwiałam, już ma tyle kwiatów. ;:oj
Chryzantemy masz śliczne, gdy długa jesień, warto je sadzić dla takich widoków. ;:108
Zebrałaś niesamowitą ilość nasion. ;:180 Ja tylko zamówione zbieram, mam za mało kolekcjonerskich, a reszta wysiewa się sama. ;:306
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko po tych zmianach trudno się odnaleźć, ale udało się znalazłam Ciebie. Ja już planuję na całego i wiem co będę siała na przyszły rok. Z części zrezygnowałam bo nie było sensu uprawiać tak jak np bakłażana choć rodził to i tak nikt go nie chciał. Teraz już czas na przygotowania do świąt i nowego roku. Pozdrawiam życzę spokojnej dobrej nocki u udanej niedzieli ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
No to nareszcie mamy prawdziwą zimę, ciekawe jak długo z nami zostanie ;:7 Biel śniegu rozjaśnia pochmurne dni i robi się trochę bardziej pogodnie, a to zaraz wpływa na podniesienie nastroju, przynajmniej ja tak mam.
Miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko ja też coś nie coś kupiłam.Zima u nas trzyma.Śnieg leży już parę dni.
Miłej niedzieli. :wit
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko, weszłam dzisiaj na Forum i oczy zrobiły mi się duże :shock:
jakie zmiany zaszły w szacie graficznej forum! Na razie chodzę po omacku, jakoś ciężko Wszystkich odnaleźć...
Widzę, że Twój ogród do końca kipiał kwieciem, różyczki cudnie kwitły a
Ketmia w białej odsłonie zimową porą robi wrażenie ;:oj Zwartnica też kojarzy się z zimą a Twoja - cytrynkowa ? jest cudna,jak lodowa Pani . Ja nie posadziłam w tym roku, nie było czasu i chęci , pewnie mi się zeschły. Może kupię "gotową ". Pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia Ci życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Zazdroszczę Ci tego siania.
Moje parapety nie nadają się do tego.
A pogoda faktycznie była dołująca.
Mam nadzieję, że mimo wszystko śnieg utrzyma się dłużej. Przynajmniej byłoby jaśniej
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, chyba nie smutkujesz jeszcze po porażce naszych piłkarzy? W końcu odpadli sami najlepsi :wink: .
Okulary z filtrami już mam, czekam jeszcze na badanie siatkówki, ale to dopiero w nowym roku :roll: .
Piękny kwiat hibiskusa zachwycał latem, a teraz wspomnieniowo ;:138 . Jeśli moje nie wymarzną, to chyba się do nich przekonam ;:215 .
U mnie, na ten tydzień, słoneczko wzięło urlop, ale już następny prognozują bardzo słoneczny, to mam nadzieję, że i u Ciebie pojawi się na niebie, czego gorąco Ci życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Długo mnie na FO nie było. Tak się złożyło, że "byłam wyjechana".
Wróciłam i ledwo - ledwo dobrałam się do tych zmian, jednak i tak nie jestem pewna, czy uda mi się wszystko ogarnąć.
Pięknie dziękuję za Wasze odwiedziny. Postaram się wszystkim odpowiedzieć.

Iguniu - niestety, listy wysiewów jeszcze nie mam. Tak sobie tylko w głowie coś układam, ale tylko bardzo wstępnie. Zresztą ostatnio wypadło mi kilka dni i muszę przyśpieszyć przedświąteczne działania.
Te białe talerze to hibiskus bagienny. Było to jego pierwsze kwitnienie, miał kilka kwiatków, ale cieszę się, że w ogóle je pokazał. ;:303

Soniu - ja nadrabiam kilkudniową nieobecność, co wcale łatwo mi nie idzie. Tyle zmian, że głowa mała. ;:24
Z orlają cackałam się niepotrzebnie. Sama doskonale sobie poradziła.
Dziękuję za wszystkie dobre słowa pod adresem moich działkowych podopiecznych.. ;:180
Co do nasion, to gdy już nie ma dużo roboty na rabatach, lubię sobie pochodzić i pozbierać nasionka.
Oczywiście większość i tak pewnie będę zmuszona wyrzucić, ale póki co czekam, bo może ktoś zechce coś z moich zbiorów. ;:204
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Alu - a ja dopiero uczę się korzystania z tych nowości, które nic a nic mnie nie cieszą. W sumie to jestem zła, i zastanawiam się, czy przyjąć je do wiadomości i kontynuować korzystanie z tego forum, czy może przenieść się na inne, prostsze.
Jeszcze nie mam planów wysiewowych. Wiem na pewno, że będę siała pomidory, a co jeszcze czas pokaże. Po świętach pomyślę z notesem w ręce.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Halszko - moja zima taka sobie. Śniegu tyle co kot napłakał, ale na szczęście mrozek też malutki, a dzisiaj w dzień temperatura nawet na lekkim plusie. Tylko słońca ciągle brak. Już trzy tygodnie ciemno i we dnie i w nocy. :(
Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci słonecznych dni. ;:196

Danusiu - to prawda, że masz piękną zimę. ;:215 Widzę ją w telewizorze. U mnie niezbyt się postarała.
Miłej krzątaniny przedświątecznej. ;:196

Asiu - ja dopiero dzisiaj weszłam na FO i jestem załamana tym, co zobaczyłam. Nie podoba mi się i jestem zła. ;:145
Pięknie dziękuję za taką obfitość pochwał dla moich roślinek. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Gosiu - wprawdzie parapety mam porządne, ale kota nie pozwala korzystać ze wszystkich w pełni. W tym roku jednak planuję mniej wysiewów, rabaty obsadziłam większą ilością bylin, a w tunelu zimują kolejne do wysadzenia wiosną. ;:108
Śniegu nie jest zbyt dużo, przynajmniej w mieście, a szarzyzna za oknami jak była, tak jest.
Buziaki. ;:196

Martusiu - jakoś przeszłam do porządku dziennego nad porażką futbolistów, a humor poprawiają skoczkowie narciarscy. :tan
Życzę Ci, by wynik badania okazał się dla Ciebie pozytywny. ;:167
Moje słońce tylko przedłuża sobie urlop i od trzech tygodni nie chce pokazać swego jasnego oblicza.
Dziękuję ślicznie za dobre słowa i życzenia. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Tęskno mi za takimi widoczkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, jakie cudne, pełne słońca widoczki nam pokazałaś ;:167 :tan . O, jak bardzo tęsknię i ja do takich ;:65
Już do wiosny coraz bliżej i znowu będziemy podziwiać urocze pierwiosnki, cudne narcyzy i pachnące hiacynty ;:138 . Znowu będziesz gonić gołąbki z rabatek doglądanych uważnie przez Misię ;:215 .
Uparcie życzę Ci już jutro słoneczka na bezchmurnym niebie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, tak te zmiany w szacie graficznej szokują, ciężko się przestawić. Brakuje mi takiej "podręczności" jaka była wątki, moje konto itp. Pisałam o tym nawet do Admistratora. Cóż, wszystko sie zmienia i trzeba iść z duchem czasu...
Najbardziej ubolewam za zdjęciami, teraz praktycznie wszystkie są jednej roździelczości, dla serwera pewnie to dobrze, jednak przy oglądaniu róż w Forumowych ogrodach w takiej rozdzielczości tak sobie widać, nawet napisów nazwy róż ledo co widać, takie małe. Chyba np. nasza Dorotka Forumowa opisuje wszystkie swoje różyczki na zdjęciach. Można niektóre kliknąć na zdjęcie i się otworzy wieksze,wtedy przeczytać można. Ale też nie wszystkie zdjęcia w taki sposób można powiększyć. Wygodniej było być u Kogoś w ogrodzie i oglądać i czytać nazwy roślin bezpośrednio w dobrej jakości i formacie.
Trzeba będzie się przestawić...
Lucynko, słoneczne zdjęcia z ogródka zachwycają o tej porze roku ;:167 ;:167 ;:167
Kicia śliczna ;:79
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
Jak miło pooglądać takie wiosenne widoczki gdy za oknem mróz i śnieg ;:167
Mam nadzieję, że szybko ogarniesz nową wersję naszego forum i nie spełnisz tej groźby, która była napisana przez Ciebie tylko żartem .... nawet tak nie myśl Kochana ;:168 gdzie Ci będzie tak dobrze jak tutaj :D
Codziennie admin pracuje nad udoskonaleniem tej naszej przestrzeni, bierze pod uwagę sugestie forumowiczów, z każdym dniem będzie łatwiej, wygodniej, bardziej przejrzyście. Ja już trochę przywykłam do nowego i coraz lepiej się poruszam po zakamarkach forum.

Dziękuję za dobre życzenia i wzajemnie życzę Ci pięknej białej prawdziwej zimy z lekkim mrozikiem, słoneczkiem i malowniczymi widokami.
Trzymaj się cieplutko i zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”