Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jeżeli to były początki, Soniu, to już mocno zaawansowane. ;:215
Wspaniale potrafisz aranżować rabaty. ;:138 ;:138
Święta minęły w szaroburej szacie i tylko rodzinne ciepełko przy wspólnym stole pozwoliło zapomnieć o tym, co za oknami. ;:333
Za chwilę skończy się cały rok i nadejdzie nowe. Oby było lepsze niż to, co mija. ;:167
Tego życzę Tobie i wszystkim Twoim bliskim. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj w Nowym Roku :wit
Oby przyniósł Ci same dobre, radosne chwile, spokój i zdrowie ;:196
Fajnie pokazałaś jak ewoluowała rabata pod klonem ;:333
Karmniki i u mnie są oblegane przez skrzydlatą drobnicę, choć teraz, kiedy się ociepliło przylatuje ich mniej.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, najlepszego ;:196
Oglądam i podczytuję i coraz większą presję czuję ;:224
Coraz wyraźniej widzę co przegapiłam jesienią. Odkładałam okrywanie na później, bo jeszcze ciepło a teraz przeglądając forum co trochę coś mi się przypomina co jeszcze miałam zrobić. Zaraz po śniadaniu ruszam w grządki ;) Dzięki za przypomnienie ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, rabata z klonem wspaniała ;:215 A jak cudnie wyglądają kwitnące hosty w takiej ilości ;:63 Czy na obrzeżu posadziłaś też przywrotniki?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Spóźnione, ale szczere życzenia zdrowia, wielu dobrych dni i radości z pracy w ogrodach w nowym roku dla wszystkich ujawniających się w wątku i skrytoczytaczy. ;:4

Zimowa niemoc mnie ogarnęła, dopiero dwa słoneczne dni dodały mi trochę energii.
Ubiegłoroczne ograniczenia w dostawie wody i kompletnie wyschnięty trawnik zmobilizowały nas do rewolucji w ogrodzie. Maszyna do zdejmowania darni popracowała i kilkanaście metrów już zniknęło. Jeszcze kilka będzie usunięte dla uzyskania docelowego kształtu rabat.

Obrazek

Rośliny zdezorientowane wysokimi temperaturami.

Obrazek

Obrazek

Ewuś ewita44 ptaków codziennie w karmniku dużo. Tradycyjnie całe stado gili nie dopuszcza innych, dopóki samo się nie pożywi. ;:173
Ostatnie zdjęcie rabaty pod klonem z 2017 roku. Dziś wygląda zupełnie inaczej.

Obrazek

Madziu kocham jeżówki, nawet jak trzeba je odmładzać co kilka lat. ;:108 Cherry Fluff niestety została ostatnia, nie podoba się jej u mnie. ;:174 Inne odmiany lepiej sobie radzą.

Lucynko dziękuję za życzenia. ;:196 Dzieciaków nie było trzy tygodnie, więc trochę smutno, ale święta minęły spokojnie.
Wiele roślin na tej rabacie zostało podarowane przez miłe sąsiadki. Kilka wysiałam z nasion, dopiero po dwu latach zaczęłam tam sadzić kupowane byliny.

Halszko dziękuję za życzenia. ;:196 Nadchodzą dłuższe dni, więc już dobry nastrój powoli wraca.
Rabata pod klonem z bardzo kolorowej zrobiła się zielono- biała. :) Czasem mnie kusiło, żeby kolorowe nadwyżki tam posadzić. Po dzisiejszej rewolucji nawet nadwyżek braknie na nowe rabaty. ;:306

Ewo jolifleur kilkanaście stopni, też mnie wczoraj i dziś wypędziło do ogrodu. ;:215 Przycięłam kilka traw, a dziś nadzorowałam usuwanie darni.
Na początku tworzenia ogrodu czułam większą presję do pracy. Teraz jak nie mam ochoty, albo pomysłu, to nic nie robię. Ogród całkiem dobrze znosi okresy mojego lenistwa. :roll:

Dorotko miło, że Ci się podoba takie nasadzenia. ;:196 Hosty podarowane, więc sadziłam bez pomysłu. ;:14 Przypalało je od nagrzewającej się kostki brukowej, więc po trzech latach zostały przesadzone. Na obwódce był przywrotnik i dzwonek karpacki, ale szybko robiły się brzydkie, więc oba zmieniły miejsce.
Dziś ta rabata wygląda tak, jak pokazałam na zdjęciu we wpisie Ewy ewita44.

Dzisiaj kilka roślin, które musiałam mieć, a którym nie podobało się rosnąć w mojej glebie, lub były tak ekspansywne, że z nich zrezygnowałam.
Kocimiętka i widok na las, niestety już wycięty i stoją tam domy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rabata, która całkowicie się zmieniła.

Obrazek

Teraz tak wygląda.

Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj w nowym roku ;:196 oby był dobry dla Twojej rodziny .
Życzę z całego serca :D
O mamuniu ,ale rabatki ;:138
Jakie piękności ,szkoda ze tak daleko mieszkasz ,korzystała bym z podpowiedzi .
A tymczasem poezja dla zmysłów u Ciebie i od Ciebie
zaczynam obchody wątków .
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak ładnie wyglądają te dwa ciemne berberysy na tyle rabaty. Zresztą wszystko na tej rabacie tak do szczegółu przemyślane pod względem formy i barwy. No i ta przestrzeń między roślinami, której ja mam zawsze u siebie za mało. Gdy sadzę roślinki, wydaje mi się, że odstępy będą akurat, a po pewnym czasie jak zwykle robi się tłok, gdzie prawie nie ma gdzie nogi postawić.

Zachwyciły mnie także te gęste powojniki i długie łany kocimiętki. Ja swoją zamierzam od wiosny mnożyć, mnożyć i jeszcze raz mnożyć. No ale nie tak, żeby znowu powstał tłok ;:224
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ubywa trawnika, przybywa miejsca na nowe nasadzenia :D Oj, będzie się działo u Ciebie wiosną. Masz już na pewno pomysł na zagospodarowanie nowej przestrzeni... Uchylisz rąbka tajemnicy?
PS. Dopiero teraz spojrzałam na Twoje powojniki. Ależ cudnie kwitły ;:224 Ile i jakie odmiany tam rosną? Czy podpory do nich kupiłaś, czy wykonane są własnoręcznie? No, wspaniale się prezentują. Nie mogę wyjść z podziwu ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Bogusiu zdjęcia historyczne, rabaty się zmieniły, a rośliny tylko pojedyncze zostały. ;:174

Wandziu rabata z bukszpanami już nie istnieje, zamieniła się w bylinową. ;:173 Powojniki zniszczyły gryzonie, tylko jeden w ubiegłym roku odbił z korzenia. Może uda mu się odbudować i zakwitnie kilkoma kwiatami. ;:65
Sadzenie za gęsto mi się zdarza, nawet po dziesięciu latach pracy w ogrodzie. ;:124 Na szczęście mam miejsce na nowych rabatach, więc zagęszczone przerzedzę. :tan

W 2017 roku miałam ponad dwadzieścia kępek sasanek. Część oddałam, kilka przesadziłam, a pozostałe zarastają świerki.


Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dorotko trawnik dla wnuków, ale do grania w piłkę wystarczy szersza część. :D Jeszcze nie wiem jak będą wyglądać te rabaty. Na pewno coś zimozielonego posadzę i jakieś niskie trawy. Kwitnące pewnie przesadzę z innych rabat.
Niestety powojników już nie ma. Na zdjęciu po dwie sztuki Soliny i Prince Charles. Gryzonie większość zniszczyły, dwa przesadziłam w inne miejsce, ale w ubiegłym sezonie tylko jeden się pokazał. Podpory M zrobił z resztek drutu po budowie domu. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ciekawie jest podglądać, jak zmieniały się kolejne rabaty w Twoim ogrodzie. ;:303
Niektóre wprost diametralnie, ale z każdą zmianą wprowadzałaś coś nowego zarówno pod względem gatunków roślin jak też pod kątem aranżacji rabaty. :D Zapewne sama się sobie dziwisz, zestawiając zdjęcia. ;:219
Widzę też, że kradniesz powoli kawałki trawnika dla roślin ozdobnych. ;:131 Ja nie mam już co podkradać, bo pozostawiłam maleńki trawniczek, który podczas rodzinnego grillowania jest w stanie pomieścić duży stół i siedmioosobową rodzinę. Na siłę można jeszcze ze trzy osoby dokooptować. Więcej się nie da. ;:306
U mnie, podobnie jak u Ciebie, sasanek nie przybywa, a raczej ubywa ich pomalutku. Mam wrażenie, że coś im się u mnie nie podoba, tylko nie bardzo wiem, co. :?
Swoją działkę zagospodarowywałam podobnie. Na początku, po uporządkowaniu wielkiego bałaganu, sąsiedzka życzliwość i własne wysiewy jednorocznych pozwoliły ukwiecić rabaty. ;:167 Teraz z radością odwzajemniam tę życzliwość.

Dzieciaczki wróciły, zatem miewasz już dużo radości ze spotkań i zabawy z nimi. ;:215 Niech rosną zdrowo, a Babunia w pełni sił jak najdłużej hołubi wnuczęta. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam :D oglądam i oglądam i nie mogłam wyjść z zachwytu jak pięknie, gęsto i kolorowo :D a tu ciach i zmiany,ale przeważnie potem jest znacznie lepiej więc czekam na zdjęcia na wiosnę :) jak ja bym chciała mieć tak pięknie i gęsto :oops: i widzę ,że trawnika coraz mniej ? czyli będzie więcej kwiatów i kolorów? :D
Lena
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam Soniu ;:167 :wit
Każde TwojeTwoje pokazanie ogrodu powoduje u mnie uśmiech na buzi . :D
Piękne kompozycje ,ilość kwitnień .
Super .
Wiosną będzie więcej możliwości ,jak roślinki powychodzą, zaczną kwitnąć.
A zakupy to jakieś planujesz Soniu ?może już poczynione ?
Pięknie pozdrawiam Ciebie Soniu ,życzę dużo zdrówka I wszystkiego najlepszego . ;:196 ;:167 ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”