Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cudowne są takie duże kępy uroczych krokusów i irysów ;:138 , mają u Ciebie bardzo dobrze ;:63 ;:63 ;:63 .
Moja ziemia nie bardzo im się podoba, bo nie tylko nie chcą się rozrastać, ale giną :cry: .
Torty też mnie zachwyciły ;:oj , gratuluję inwencji ;:180 , motyl przepiękny ;:215 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słoneczny dzień, 17 stopni. Miałam zakupowy dzień, ale i tak popracowałam ponad godzinę u syna, a u siebie podzieliłam trzcinnik Overdam i posadziłam w miejsce miskantów oddanych w dobre ręce.

Moniko świetnie, że pogoda pozwala Ci popracować w ogrodzie. ;:215 Łosi zazdroszczę, choć pewnie bym się bała. U nas biegają sarny i dziki latem ryją na okolicznych ugorach, więc wieczorem tylko samochodem mam odwagę ruszyć się za bramę. ;:202
Przez dziesięć lat też trochę cebulowych się nazbierało w ogrodzie. Niestety wiele skończyło w żołądkach gryzoni. Nie poddaję się, znowu kupiłam w grudniu trochę, ;:173 ale na kwitnienie trzeba poczekać. Dopiero gramolą się z ziemi.

Martuś dziękuję, ;:196 motylkowy odgapiony z netu. Ziemia dla cebulowych u mnie dobra, szkoda, że gryzonie też mają łatwo kopać tunele i pożerać cebulki.
Na jakość gleby mamy niewielki wpływ, ale trochę można w donicach sadzić, wtedy łatwiej ziemię dopasować. Mam w tym roku kilkanaście donic z cebulowymi, grzeją się na tarasie. Przywożę od syna glinę i mieszam z moją piaskową, mniej podlewania. U Ciebie odwrotnie.

Wszystkie kwitnące dziś sfotografowałam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W każdym miejscu skąd przenosiłam krokusy, po 2-3 latach zaczynają się odradzać.

Obrazek

Dla Floriana orlaja, szpilka od nawadniania dla obrazowania wielkości.

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Kwiateczki przeurocze masz i takie dają radosne obrazki!!! Orlaya aż tak już ci urosła :shock: U mnie nic nie ma chociaż wysiałam jej sporo, muszę wysiać na rozsade jednak. Masz czerwone ciemierniki czy to tylko przekłamanie kolorystyczne aparatu?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepiękne kępy roślin. Wyglądają naprawdę niesamowicie. Ilość kwiatów przy tych roślinkach robi niesamowite wrażenie. :)
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród zielonej

Post »

Orlaja już rośnie u mnie :tan
Ilość i zagęszczenie Twoich roślin cebulowych zniewala :shock: Najbardziej zaskoczyła mnie obfitość kosaćców żyłkowanych. Zraziłem się do nich wiele lat temu, bo kwitły tylko raz porządnie, z czasem pojedyncze sztuki, aż przestały wypuszczając same liście. Jedynie 'Katharine Hodgkin' jest u mnie niezawodna. Widzę, że u Ciebie zmieszała się z jakąś inną odmianą?
Ilości traw i krzewów u Twojego syna to jakiś kosmos dla mnie :shock: Szacun za tyle pracy, jaką wykonaliście ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miało wiać piaskiem saharyjskim, a wiało polarnym chłodem. Wyjątkowo zimny wiatr, więc tylko przycięłam trzy wysokie cisy, bo syn zabiera do siebie nożyce do żywopłotu na weekend.

Igo lubię te kolorowe kępki drobnocebulowych, teraz rozświetlają szary ogród. :tan
Najlepiej jak orlaja sama się wysieje, w dodatku w słonecznym miejscu. Chyba nasiona szybko tracą zdolność kiełkowania. Moje pierwsze siewy wiosenne były nieudane, wzeszła jedna sztuka.
Ciemiernik Ice N, Roses Red, bardziej bordowy niż czerwony. Zrobię zdjęcie, jak będzie dobre światło, żeby kolor był nieprzekłamany.

Dawidzie wszystkie pokazane kępy były przesadzane dwa lata temu. To dopiero początek, kolejne dopiero się szykują do kwitnienia. :)

Florianie irysy żyłkowane chyba nie smakują gryzoniom, tak jak krokusy. Lekka gleba pozwala na szybkie rozrastanie kępy. Lubię jak kwitną w dużej grupie, niezależnie od ilości słońca. ;:215 Trochę pomieszane, bo rosły blisko siebie, więc siłą rzeczy nie udało mi się rozdzielić dokładnie.
Orlaję podkarmisz, na pewno pokaże ładne kwiaty. Siewki na rabatach z innymi bylinami dostają trochę nawozu, wyrastają u mnie do 40-50 cm.
Syn ma wielką działkę i z jednej strony betonowy płot sąsiada, więc taka liczba cisów posadzona z konieczności. Synowa kocha trawy, więc też dużo. Na dużej działce nawet takie liczby roślin giną, wydaje się, że rabaty malutkie w stosunku do całości. Do tworzenia ogrodu i pierwszego roku zatrudnialiśmy pana do kopania dołków i panią do sadzenia. Pozostałymi pracami zajęliśmy się z synem i synową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś dziwak zakwitł w warzywniku, może siewka. ;:218

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Zostawiam tylko ochy i achy nad urodą Twego kwiecia,Soniu ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale piękne poletka kwiatów. Kiedy u mnie sie tak rozrośnie wszystko?
Wiosną brakuje koloru i chciałabym mieć go tyle co u Ciebie.
U mnie zazwyczaj pojedyncze kwiaty
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zaparło mi dech w piersiach, zaniemówiłam i nie wiem, co pisać. ;:111 ;:111
Tak bardzo zauroczyły mnie łany irysów żyłkowanych, ;:138 które u mnie nie chcą się zadomowić. ;:131 Pewnie nie lubią zbyt ciężkiej gleby. ;:218
Zdrówka. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie Soniu ;:196 rośliny kwitną w ilościach hurtowych! :shock: :roll: ;:433
Piękne to widoki! ;:333
Zdrówka życzę! ;:97

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Małgorzato, Gosiu, Lucynko Maryniu dziękuję za podziw dla moich kwitnących maluchów. ;:180
Prognozują przymrozki, więc robię zdjęcia, bo trudno przewidzieć na ile ogród ucierpi. Lilie wychyliły czubki z gleby, piwonie też, chyba trzeba szukać materiałów na okrywanie. ;:202

Kolejne dwie kępki Harmony pokazują kwiaty.

Obrazek

Obrazek

Grudniowe nasadzenia.

Obrazek

Obrazek

Chyba Natasha.

Obrazek

Ruby Giant w słonecznych miejscach już w pełni kwitnienia.

Obrazek

Obrazek

Na różance kilka krokusów Jalta się pokazało.

Obrazek

Joanne D, Arc też zaczynają.

Obrazek

Obrazek

Zrobienie zdjęcia ciemiernikom odmianowym bez podnoszenia kwiatów, to sztuka. :roll:

Obrazek

Obrazek

Lilie, które mnie stresują.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

O jak śliczna, kolorowa wiosną. Krokusy piękne. Duża kępa.
Ciemierniki też ładnie kwitną.
Co robisz,żeby były takie duże kępy ?
A na ostatnim zdjęciu to ? Ładnie kwitnie, ale nie rozpoznaje.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu jeśli pytasz o różowe kwiaty, to ciemierniki odmianowe, ale denerwują mnie te zwieszone kwiaty.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”