Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit
Przepiękne kępy krokusów i irysków u Ciebie i cebulica ładnie już kwitnie ;:138
Ciemierniki śliczne ale faktycznie u siebie zauważyłam, że niektóre kwiatki zwieszają główki, że aż trudno im fotkę zrobić.
To już wiem dlaczego u mnie czosnki słabo sie udają, właśnie z powodu ciężkiej gliniastej ziemi ;:7
Dobrego tygodnia Kochana, ze słońcem i ciepełkiem ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie już taka zaawansowana wiosna ;:oj Całe kępy irysków, cebulica. Wszystko w pełnym rozkwicie, cieszy kolorami. Ranniki w tak dużej grupie wyglądają zjawiskowo ;:63 Widać, że na południu jest znacznie cieplej. U nas jeszcze ziemia zmarznięta, że szpadla nie można wbić i o żadnych, ogrodowych pracach, oprócz cięcia, nie ma co marzyć. Może ten tydzień przyniesie wreszcie trochę ciepła i uda się cokolwiek podziałać? A tu szkółki zapowiedziały na ten tydzień wysyłki zamówionych roślinek. Jedna była tak szybka, że wysłali mi róże już w ubiegłym tygodniu ;:202 Musiałam sadzić do donic i teraz te donice trzymam w garażu :roll:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak cudnie rozkwitły w słońcu łany krokusów i irysków ;:138
i cebulica niedługo zakryje, przeznaczony dla niej teren :tan . Muszę rozsadzić swoje kępki, niech się rozrastają ;:333 , bo chyba im ciasno!
Pszczółki miały używanie, szkoda, że tak krótko, bo zupełnie niepotrzebny śnieg, zamknął je w ulach ;:185 . Miejmy nadzieję, że to już ostatni pokaz zimy i będzie tylko lepiej ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Mnie szczególnie zachwyciła cebulica. Jaki ona ma przepiękny kolor! I w ogóle wygląda jak malutkie hiacynciki. Ja mam zwykłą ciemnoniebieską, która rozsiewa się jak chwast. Też ładna, choć drobna. Ale Twoja to rewelacja. :D Czy to jakaś odmiana z nazwą?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miałam wolne popołudnie, ale tak wiało, że nie było mowy o jakiejkolwiek pracy w ogrodzie. ;:202

Karolu wielkie kępy irysów, to starsze nasadzenia. Posadzone jesienią pokazują pojedyncze kwiaty.
Cebulicę kupiłam pod taką nazwą, więc tak podpisuję. Posadziłam jesienią i nawet najmniejsze cebulki zakwitły. Kilka rośnie pod perowskią i już widać, że się zagęszczają. :tan

Obrazek

Ewuniu było kilka dni ciepła, więc wszystko budzi się do życia. Nawet sobotni śnieg nie przeszkodził cebulowym w rozwijaniu kwiatów. Do Ciebie też ciepło dotrze, już niedługo. ;:108

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Napaliłam się na ciemierniki mieszańcowe, ale denerwują mnie wiszące kwiaty. :roll: Tylko Ice N'Roses Red ma wyprostowane pędy i świetnie trzyma kwiaty.
Niestety czosnki wysokie są wbrew pozorom wymagające. Posadziłam u syna kilkadziesiąt swoich, ale była wyjątkowo mokra gleba i większość zgniła, ;:223 tylko kilka pokazało szczypior. U mnie mnożą się jak króliki.
Weekend z chłopakami, więc przybyło doniczkowych nasadzeń. Grzebali w ziemi, żeby mnożyć rośliny do swojego ogrodu. :;230 Ciebie też to niedługo czeka. :D

Obrazek

Obrazek

Dorotko u nas też jeszcze na początku marca gleba była zmarznięta. Wystarczyło kilka cieplejszych dni, można cieszyć się kwiatami i pracować.
Podziwiam ile nazamawiałaś. :shock: Ja tylko kilka lilii. Pewnie w szkółkach coś dokupię, ale nie mam jeszcze koncepcji na nowe nasadzenia. ;:173

Obrazek

Martusiu cebulicę rozsadziłam jesienią, bo rosła za gęsto. Zaskoczyła mnie, chyba każda cebulka zakwitła. ;:215 Z pięć lat będę mieć spokój z rozgęszczaniem.
Dzisiaj też chwilę świeciło słońce, więc brzęczenie było słychać w każdej kępce.

Obrazek

Wandziu wolę tę Tubergena, ma większe kwiaty i kilka na łodyżce. Jak się zagęszcza, widać dywan kwiatów. ;:215 Kupiłam pod taką nazwą, bez odmiany. Inna nazwa to cebulica Miszczenki. Niebieska jeszcze nie kwitnie i choć uwielbiam jej kolor, ;:108 to jest mniej widoczna na rabacie.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ;:196 , to teraz przed Tobą wielkie wyzwanie :D , utrzymanie przy życiu sadzonek chłopców ;:333, a może być ciężko, zwłaszcza z iglakami!
Ciemierniki przeważnie pochylają główki, ale i tak są piękne. Niektóre moje siewki mają nieciekawe wnętrze, a z zewnątrz ładny bordowy kolorek ;:333 .
Moje cebulice rosną w kępach już chyba trzy razy po pięć lat :roll: Nigdy ich nie rozsadzałam, jedynie odkopywałam cebulki, to chyba już najwyższy czas!
Wczorajszy wiatr, to nic w porównaniu z dzisiejszym ;:oj , nie da się wyjść do ogrodu bez obciążenia ;:306 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ pszczółki mają radosny wypas u ciebie :D (cudne zdjęcia!) Bardzo wczesne te twoje irysy; to jakaś specjalna odmiana? U mnie będą w czerwcu. Ten porywisty wiatr też mnie wypędza z ogrodu; nic jeszcze nie zrobiłam... Życzę ci dużo energii do pracy i radości działania (bo wreszcie nadchodzi ten tak wyczekany czas) :tan
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Mas masę wiosennych kwiatków.
U mnie ciągle za mało.
Znowu zapomniałam sprawdzić czy irysy wychodzą. Mam taki bałagan, że z daleka ich nie widać.
Żeby zwiększyć liczbę kwitnących teraz roślin kupiłam cyklameny wiosenne, bo jesiennym chyba u mnie dobrze
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce dziś grzało w plecy, więc nie zastanawiałam się, czy to właściwa pora i zaczęłam przesadzanie roślin na nowe rabaty. :roll:

Martuś cebulice przesadziłam, ponieważ chciałam też dać im trochę kompostu. Rosną pod miłorzębem, więc drzewo zabiera im składniki pokarmowe.
Chłopaki jak tylko da się kopać w ziemi, zaczynają pracować w ogrodzie. Zapełnili kilkanaście doniczek, będę mieć zajęcie z opróżnianiem. ;:173
Dzisiaj zrobiłam zdjęcia całych bordowych ciemierników, dwa nędzne, tylko Ice N' Roses Red przyzwoity.

Obrazek

Obrazek

Igo irysy żyłkowane u nas zawsze o tej porze kwitną, tylko przesadzane jesienią się ociągają.
Dzisiaj nie tylko pszczoły, ale też trzmiele się uwijały wśród kwiatów. :shock:
Mnie energia rozpiera, jak temperatura rośnie powyżej 10 stopni. :heja

Obrazek

Obrazek

Gosiu mam za dużo drobnocebulowych, w dodatku mało odmian, więc stale te same pokazuję. ;:131 Policzyłam dzisiaj białe krokusy, mam 11 kępek, 5 Pickwick lub King of the Striped, a 7 Ruby Giant. Mieszanek nie liczyłam. U siebie, żeby nie niszczyć cebulek przy wsadzeniu innych roślin, sadzę w kępach. Tylko na różance zrobiłam mix, ale gryzonie systematycznie niszczą i nie mogę doczekać kolorowego łanu. ;:222
Cyklameny podglądam u innych, ale u siebie ich nie widzę, zadeptałabym te maleństwa. ;:124

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślałam, że irysy George wyginęły, a dziś dojrzałam kilka wśród Harmony. ;:215

Obrazek

Łudziłam się, że wykopałam wszystkie Ruby Giant spod hakone, a tu niespodzianka. ;:223

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1952
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna wiosna ,kolorowa tylko żeby te przymrozki nocne już się skończyły,Soniu co robisz jak masz dużo drobniutkich samosiewek tulipanków rozsadzasz je rzadziej czy wyrzucasz? ,bo nie wiem co mam zrobić ze swoimi zamiast kwitnąć wytwarzają masę nowych malutkich cebulek.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzięki za informacje o cięciu I D.
to ja jutro też je ściacham.
Jeszcze raz pochwalę ciemierniki. cudności.
A i krokusów duzo masz i irysków. One tak ci się namnożyły ? Czy też dużo ich posadziłaś ?
No same cudności :D ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jolu kiedyś wyrzucałam niekwitnące tulipany, miałam ich bardzo dużo. Ogrodnicy twierdzą, że jak się nie dokarmi w odpowiednim czasie cebul, to tak się szybko mnożą. ;:131 Teraz prawie nie mam tulipanów, nawet posadzone jesienią gryzonie w większości pożarły. ;:174 Już nie mam siły na sadzenie w doniczkach, czy koszykach.
Chłodu jeszcze możemy się spodziewać nawet w kwietniu. Jednak ciepło, jak co roku, kiedyś nadejdzie. :D
Dziękuję ;:196 na każdej rabacie, mam po kilka kępek cebulowych. Uwielbiam patrzeć na nie rano z okna. :D

Obrazek

Obrazek

Te dwa ciemierniki trzeba oglądać na kolanach i jeszcze palcem podnosić kwiat do góry. :;230
Białe kocham z wzajemnością kwitną i z daleka je widać na rabacie.
Irysy i krokusy mam od siedmiu lat, pewnie około tysiąca rośnie. Większość to dzieci kilkudziesięciu kupionych, dużo z supermarketów, trochę kupiłam na wyprzedażach w internecie. Niektóre mnożą się w tempie geometrycznym, a inne słabiej.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twoje przedwiosenne, a nawet wiosenne już kwiatuszki robią niesamowite wrażenie. ;:138 Ogród taki kolorowy! ;:215 ;:303
Szczególnie podziwiam kępy ślicznie kwitnących irysków, :roll: ;:63 które u mnie bardzo trudno jest utrzymać i na dzień dzisiejszy jeszcze ich nie widać. ;:131 Zapewne sobie poszły w nieznane. :lol:
Zimno i błoto na działce solidnie psuje humor i nawet się nie chce tam zaglądać. ;:222 Zatem zaprosiłam gości na weekend i spełniam się w kuchni. ;:306
Pozdrawiam słonecznie. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”