Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

deltoro pisze: 9 maja 2023, o 08:44 Ja w gruncie robię to samo - pomidory, papryka, bakłażany, cukinie, a jak zostanie to też krzaki porzeczek i agrestu.
U mnie podobnie ;:306
Skoszona trawa jako ściółka idzie jeszcze pod ogórki
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

A czy taka świeżą trawę można od razu ściółkować ? deltoro rozsypał świeżą, a ona na początku robi się ciepła jak tak leży.

Zamierzam ściółkować w tym roku po raz pierwszy. W zeszłym tygodniu skosiłem trawę i teraz leży na trawniku rozłożona i schnie. Zamierzam rozłożyć wstępnie podsuszoną bo myślałem, że tak trzeba. A wy jak to robicie ?

Trochę obawiam się o zachwaszczenie. U mnie to już bardziej polanka jest. Trawniki mają ponad 20 lat. Przerosły chwastami. Miejscami jest mech. Mam nadzieję, że nada się jako ściółka.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Można stosować również świeżo skoszoną trawę ;:108
Świeżo skoszona trawa dosyć szybko się rozkłada, dlatego też zaleca się regularne dokładanie jej do ściółkowania.
aby jej warstwa miała nie mniej niż 3 cm wysokości.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Karolcia92 pisze: 9 maja 2023, o 07:34 A co daje skoszona trawa? Wczoraj kupiłam paski pH i wyszło że w tunelu jest 5,5. Co mogę na szybko zrobić żeby podnieść? Jeszcze nie sadzilam pomidorow
Jak chcesz paskami zmierzyć pH ziemi?
A 5,5-6 to pod pomidory ok.
Pozdrawiam,
Tomek
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

W instrukcji jest że szczyptę ziemi miesza się z 10ml wody destylowanej i gdy ziemia opadnie wkłada się pasek, po 30 sekundach porównuje się kolory. Zrobiłam i wyszło że ziemia ma 5,5ph
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Mirek19 pisze: 9 maja 2023, o 18:46 Można stosować również świeżo skoszoną trawę ;:108
Świeżo skoszona trawa dosyć szybko się rozkłada, dlatego też zaleca się regularne dokładanie jej do ściółkowania.
aby jej warstwa miała nie mniej niż 3 cm wysokości.
Dokładnie tak robię, dokładam w miarę koszenia ;:108


Następna część wątku jest tu :arrow: viewtopic.php?t=126413
pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”