Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Z wielkim zainteresowaniem oglądam Twoje ogrodowe fotki Martusiu ;:196 i oczy wychodzą mi z orbit :roll: ...U mnie daleko do takich widoków... :wink:
Brawa dla Ciebie i Twoich podopiecznych! ;:138 ;:138 ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, Ty masz na pewno podgrzewany ogród :D Takich wiosennych kwitnień nie widziałam u nikogo ;:224 Tulipany, narcyzy, prymulki i to jakie śliczne. Cebulice te różowe ;:333 Tym bardziej mi żal, bo i ja sadziłam cebulki, a nie wyszła ani jedna ;:145
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No ja też ostatnio przeglądałem stronę mojej ulubionej szkółki z wielkim smutkiem, bo wypatrzyłem wiele rzeczy, na które miałbym ochotę, niestety miejsca, aby je posadzić już brak…

Pozdrawiam!
LOKI (który zgodnie z instrukcją rozwarł paszczę i zaczął ryczeć „koko!!! koko!!!”).
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Karolu, to są siewki piwonii bylinowych, kiedy w 2021r zaniedbałam przycinanie po kwitnieniu :oops: i żal mi było wyrzucić nasionka. Teraz trzeba będzie rozsadzić to przedszkole, bo żal wyrzucić ;:224 .
Mam tylko bylinowe piwonie i jedną Delavaya, ale ona niestety nie tworzy nasion ;:185 .
Ta "dzika" kokorycz pełna, anektuje mój ogród w szybkim tempie ;:306 , teraz mam od Lidzi i pustą z drugiej strony, gdzie może się siać do woli, ale nie spodziewałam się tego po odmianowej. Rozsiała się bez mojej pomocy, i znajduję ją w dziwnych miejscach. Co ciekawe, kilka siewek kwitnie w ciemniejszych kolorach ;:oj
Białą syberyjską posadziłam właśnie na rabacie, żeby nic jej nie przeszkadzało, bo miałam tylko kilka cebulek i chyba nie jest jej dobrze. Zastanawiam się czy nie przenieść jej w busz błękitnej ;:224

Ewuś, za śnieżycami, jest różowy śnieżnik.
Cebulice należą do tej samej rodziny, ale to inny gatunek, o ile czegoś tam już nie wykombinowali botanicy :roll: .

Lucynko, tak właśnie się dzieje, a ja nie wiem czy cieszyć się czy martwić. Bardzo już byliny wyrośnięte i lilie w większości powychodziły, a nawet hosty mają coraz większe kły. Jak teraz wróci zima, to nic tylko siąść i płakać!
Na razie jeszcze ciepło, chociaż dzisiaj deszcz przed południem i teraz też pada, to ciągle rozkwitają nowe kwiatki :tan .
Niech spełnią się Twoje życzenia i słoneczko grzeje, nie dopuszczając do żadnych przymrozków ;:196 .

:wit Maryniu, bardzo dziękuję wraz z wszelkim kwieciem za słowa uznania ;:180 .
Ostatnie bardzo ciepłe dni, dogrzały ogród i przyspieszyły kwitnienia, oby to nie był koniec wiosny u mnie!
;:196

Dorotko, muszę przyznać, że ostanio, to nawet bardzo dogrzewany ;:oj , ale ogrzewania podziemnego nie mam ;:185 , a szkoda, bo na wypadek przymrozków, bardzo by się przydało ;:224 .
Cebulic jeszcze nie spisuj na straty, u Ciebie było chłodniej, to jeszcze mogą Cię zaskoczyć ;:333 . U mnie dopiero w tym tygodniu pokazały się maluszki dwulistne i śnieżniki i to z dnia na dzień wyskoczyły listki, a następnego dnia już kwitły. ;:oj

Loki, ja jeszcze mogę odzyskać teren, likwidując powtarzające się rośliny, albo jeszcze zagęścić nasadzenia ;:333 , ale wolałabym dodatkowy kawałek, najlepiej słoneczny :tan .

ps
Nie bardzo rozumiem dlaczego mi tu gdaczesz? Czyżbyś oglądał wczorajszy mecz? :roll:


Cebulice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie krokusy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie maluszki

Obrazek

Obrazek

Żywiec

Obrazek

Śnieżniki

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jakie piękne poletko pierwiosnków, Martusiu! ;:138 ;:138
Narcyzy rozwijają pąki, a jest ich naprawdę ładna kępa. ;:215
Kokorycze kwitną, cebulice w kilku odmianach, śnieżniki mrugają błękitem i pojedyncze kwiatki żonkili naprawdę ślicznie się prezentują. ;:303 ;:303 Oby tylko zima nie dokuczyła kwiatuszkom. ;:oj
Dobrej, słonecznej niedzieli, Martusiu. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aaa… Jak masz jeszcze jak odzyskać teren to dobrze. U mnie już naprawdę bieda z nędzą pod tym względem…

Piękne kwitnienia pokazujesz. Imponująca masa kokoryczy, absolutnie niesamowity granatowy biało obrzeżony pierwiosnek, pięknie uchwycona królowa trzmieli na ciemierniku cuchnącym… ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ale łany pierwiosnków! Pięknie!
Cudnie ujęłaś kokorycz, Martuś.
Może masz podgrzewanie podłogowe w gratisie w Twoim ogrodzie, a Ty o tym nawet nie wiesz - no wszystko na to wskazuje.
Zwiększam listę super zimujących roślin w donicach - z tych najnowszych to na pewno kocimiętka, wszelkie bodziszki, rozchodniki okazałe. Lawenda i periowskia niby też ale pochwalę ją jak dopiero ruszą na całego.
Tak więc nie bój się tylko próbuj ;:172
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, otworzyłam usta i oniemiałam z wrażenia ;:oj Aż sprawdziłam w Twoim profilu czy przypadkiem nie mieszkasz w Hiszpanii :lol:
Fantastyczne kwitnienia, a fotki - prawdziwe perełki ;:215
Dobrego tygodnia i ciepełka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, ;:180 .
Tam gdzie rosną pierwiosnki, był trawnik, ale one go wygryzły :)
Mąż trochę mruczał, kiedy zabraniałam mu tam kosić, ale teraz, kiedy już żadna trawa tam się nie przebija, to chyba mu się podoba, chociaż się nie przyznaje ;:306 .
Narcyzy Ice Folies, zaczynały mi zanikać, a teraz, po rozsadzeniu, mam ich sporo ;:333 . Niestety, ta, zupełnie niepotrzebna zima, przygięła je do ziemi :cry: .
Niedziela, to był ostatni dzień wiosny ;:196

Loki, ;:180 . Mam nadzieję, że po aktualnie trwających mrozach, będzie jeszcze co podziwiać, a prognozy proponują jeszcze powtórkę w następnym tygodniu :roll:
Skąd wiesz, że to królowa trzmieli? ;:oj

Beatko, bardzo dziękuję za pochwały ;:180 . Kwiatki poszalały, wykorzystując ciepłe dni :tan .
Teraz już nie przekopuję ogrodu, ale kiedyś kopałam w różnych miejscach i nie natknęłam się na żadną instalację, ale może coś tam się zmieniło ;:306 .
Z doniczkowymi nasadzeniami, będę próbować ;:333 , a na dobre w
wieści o takim zimowaniu lawendy i perowskii, czekam z niecierpliwością, bo one u mnie w gruncie w zaniku, a bardzo chciałabym je mieć! ;:196

Halszko, chciałabym na ten tydzień przenieść się z ogrodem do Hiszpanii :tan , żeby nie patrzeć na kwiatki zmasakrowane przez okropną pogodę ;:14 , ale się nie da, to mam nadzieję, że jakoś przetrwają ten zimowy epizod na miejscu ;:333 .
Dziękuję za pochwały kwitnień ;:180 i cieszę się, że podobają Ci się moje zdjęcia, chociaż to już zasługa aparatu ;:196 .

Wczoraj było tak:

Obrazek

Kolorowo, tylko od szczygłów w karmniku.

Obrazek

Ogród zmrożony, to wróćmy do weekendowych wspomnień.
W słońcu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanki kupione z pąkami.

Obrazek

Obrazek

Tulipanków też przybywało.

Obrazek

Obrazek

Turkiestańskie

Obrazek

Polychroma

Obrazek

Obrazek

I w deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To czekamy na powrót wiosny :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Chciałbym zamienić się z Tobą na ziemię wtedy też miałbym las narcyzów.U mnie są niestety jednoroczne.Nawozy niewiele pomagają.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, nie wiem co Ci poradzić w sprawie narcyzów ;:185
Szkoda, że nie chcą u Ciebie rosnąć, bo są śliczne ;:167 .
Czy wszystkie giną? U mnie te nowe wynalazki, też nie za bardzo rosną ;:174 , ale staruszki nadrabiają. Na pewno nie lubią stać w wodzie i za cieniem też nie przepadają, a poza tym chyba nic im nie przeszkadza.
Spójrz, proszę, chyba mam piżmaczka ;:oj

Obrazek

Obrazek

Kilka dzisiaj rozkwitło dla Ciebie ;:168 . Aparat mi ściemnia jasnożółty kolor ;:14 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, to zdjęcie z polem pierwiosnków ;:224 Cóż za widok ;:215
A wiesz, że miałaś rację z cebulicami :D Wyszły cebulki w różnych miejscach i to nie tylko cebulice, ale myślę, że i śnieżniki. Na razie jeszcze tyciusie, ale kolorki już są. Może przed następnymi przymrozkami zdążą rozwinąć kwiatki? Zrobię zdjęcia i wstawię, bo z rozpoznaniem przeze mnie, co jest - co, to raczej nie ma szans :lol: Sama już nie pamiętam, co i gdzie sadziłam ;:124 Zaskoczyły mnie również iryski w bardzo ciemnym fioletowym kolorze ;:oj Zupełnie zapomniałam, że je posadziłam. Dzisiaj nie zdążyłam im zrobić zdjęcia, ale jutro po pracy nadrobię.
Jeszcze chcę Cię zapytać o te kwiatki na zdjęciu poniżej. Co to? Prześliczne ;:333

https://images89.fotosik.pl/655/6eb5f9b7b5ebd7c4med.jpg
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dorotko, lepiej żeby te maluchy cebulowe, wstrzymały się z kwitnieniem, a jak zakwitną, to na mrozy lepiej je okryć ;:333 .
Moim, mróz zniszczył wszystkie rozwinięte kwiatuszki, a mogłam chociaż doniczką przykryć ;:145 .
Na zdjęciu są zawilce greckie
(Anemone blanda). Śliczne i mróz nie robi na nich wrażenia, może dlatego, że zamykają się, kiedy słońca brak. ;:215
Wszystkie sadzonki posadziłam dopiero dzisiaj, bo wczoraj ziemia była zmarznięta, teraz mi je podlewa deszcz ;:215 . Spakowałaś mi chyba całe krzaczki ;:oj , w dodatku ze znacznikami! ;:196

Zawilec

Obrazek

Ifejony

Obrazek

Obrazek

Kokorycz pełna

Obrazek

Kokorycz pusta

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”