Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cześć Martuś ,iryski są niesamowite nic nikt wiele nie ma a u ciebie wysyp kolorków,fajnie wyglądają bo sam kwiat przy ziemi,taka czysta niespodzianka i piękna zapowiedź wiosny może niebawem do mnie dotrze,dużo słoneczka życzę. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, w takiej sytuacji rozumiem Twoją niechęć do oglądania zamkniętych krokusów, mimo niewątpliwej ich urody w takim stanie.
Iryski w tym roku wyjątkowo długo utrzymują kwiaty ;:333 , im brak słońca wcale nie szkodzi, a wręcz sprzyja :D . W upale, już byłoby po nich.
Po takim uzasadnieniu zamówienia, szkółka musiała stanąć na wysokości zadania ;:333 .
Za pochwały dla moich wiosennych kwitnień ;:180 .

Dorotko, dziękuję za tyle słów zachwytu dla moich kwiatuszków ;:196 . Po dwudziestu jesiennych sadzeniach cebulek, w Twoim ogrodzie będzie jeszcze piękniejsza wiosna niż u mnie :tan .
Czerwony oczar nie pachnie ;:185 , dlatego kupiłam żółtą odmianę, Arnold Promise, żeby pachniało w ogrodzie. Zimno jest, to słaby ten zapach, ale z bliska pachnie też kalina, przebiśniegi i pierwiosnki. Wawrzynek też pachnie ;:333 .
;:196

Bogusiu, od kilku lat wiosenne kwiatki rozkwitają u mnie właśnie o tej porze, taki mamy klimat :D .
Z pewnością jakiś mikroklimat u mnie się stworzył przez lata dosadzania krzaków, ale w tym roku zima, jak dotąd, nader łaskawa, prawie nie mroziła. Oby tylko nie chciała odbić sobie w maju!
Zapraszam serdecznie, podzielę się wiosną ;:196 .

Jolu, dziękuję za pochwały dla iryskowych kwiatuszków ;:196
Prognozy są dla nas całkiem obiecujące, to wiosna będzie się rozkręcać i z pewnością zawita i do Ciebie, przecież to bliziutko :tan .
Życzenia słoneczka odwzajemniam całym sercem ;:168 .

O poranku takie widoki, ale po południu robi się całkiem przyjemnie i można nawet coś porobić w ogrodzie, bo przymrozki odpuściły.

Obrazek

Wysiane kobee i heliotropy nie pokazują się, istnieje podejrzenie, że się upiekły zostawione na noc na kaloryferze :oops: . Heliotropem zbytnio się nie martwię, bo doniczkowy krzaczek ładnie odbił, a nawet kwitnie i pachnie ;:333 .

Obrazek

W ogrodzie zdecydowanie słabiej, ale jeszcze pachnie kalina, już trochę zmęczona, bo kwitnie od jesieni.

Obrazek

Pierwszy kwiatek podbiału, a on podobno rozkwita dopiero kiedy jest prawdziwa wiosna ;:138

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Kalina? Całą zimę?! Czy to znaczy, że Twój ogród, Martusiu, jest zaczarowany? :shock:
Jak ładnie udało Ci się zaprzyjaźnić z przechowywanym przez zimę heliotropem! ;:138
Coś mi się wydaje, że tym razem nawet podbiał został wyprowadzony w pole....
Chociaż chciałabym, żeby się nie mylił, czego i Tobie życzę z całego serca. ;:167

U mnie bielutko i lekko przymraża. Nie jest najgorzej, ale mogłoby być dużo lepiej. :lol:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U mnie rano też było zimowo.
ale do południa i śnieg znikł.
wiosna już widzę jest.
A co to za piękne kwiatki https://www.fotosik.pl/zdjecie/dc5e493349e7a448 ??
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś jesteś wyjątkową ogrodniczką, ;:180 skoro heliotrop w domu utrzymałaś i jeszcze zakwitł. ;:oj
Kaliny zazdroszczę, taki kwiat i zapach wyjątkowo cieszy o tej porze. ;:215
Skoro podbiał zakwitł, to jednak będzie już ta upragniona wiosna. ;:173
Dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, to nie ogrodowe czary, a czarujące rośliny ;:138 .
Kaliny wonne tak mają, że kwitną zimą, kiedy nie ma dużych mrozów, a w ciepłe, słoneczne dni, pachną z daleka ;:333 .
Heliotrop kwitł na balkonie i po pierwszym przymrozku, wzięłam go do domu, gdzie praktycznie usechł, bo chyba mrozek go dopadł. Ponieważ nie miał się kto czepiać, że trzymam suchelca, to sobie podlewałam badyle, aż zaczęły puszczać zielone :tan .
Lucynko, chyba mamy kraj podzielony na dwie pory roku ;:oj .
U nas pobiela ziemię nocą, ale w dzień jest ciepło ze słoneczkiem i prognozy pokazują, wprawdzie deszczowe, ale ciepłe dni, a nawet noce i mam nadzieję, że się spełnią!
Liczę tu na intuicję podbiału, popartą Twoimi życzeniami ;:196

:wit Aniu, jak miło Cię nareszcie widzieć ;:196 . To już musi być wiosna ;:138 .
Te kwiatki pojawiają się na krzewie kaliny wonnej.

Soniu, jestem raczej leniwą ogrodniczką ;:306 . Każdy pracuś z pewnością wyniósłby suszki na kompost i po sprawie, a że mnie nie chciało się dźwigać ciężkiej donicy z piętra, to udało się doczekać listków, a nawet kwiatuszków :tan .
Soniu, w szkółce przy drodze z lotniska, widziałam ślicznie kwitnące krzaczki tej kaliny ;:215 .
Wiosna już nie może się wycofać! ;:196

Forsycje już pokazują kolorek ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkim kobietom na dobry dzień :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Marto pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jestem zachwycona mnóstwem kwiecia ;:oj Niektórych roślinek nawet nie znam ;:222 Zauważyłam , że też masz dużo Floksów. U mnie też tak się rozsiały, pokrzyżowały i zdominowały niższe roślinki, że praktycznie powstała rabata Floksowa. U Ciebie nawet jesień bardzo kolorowa od tak dużej ilości Chryzantem i Marcinków ;:138
No i zazdroszczę już pierwszych kwiatków wiosennych ;:167 A te zdjęcia Irysków to też tegoroczne?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Bożenko.
Cieszę się bardzo, że podoba Ci się w moim ogrodzie ;:180 , zawsze miło będzie mi Cię w nim gościć ;:108 .
Floksy uwielbiam i zawsze mi żal wycinać siewki pojawiające się, mimo, że staram się ścinać przekwitłe, zanim nasiona dojrzeją.
Mogę Ci pozazdrościć areału, gdybym miała tyle miejsca, nie miałabym problemu, a floksowe rabatki mogłyby się rozrastać do woli ;:306 .
Wiosna i lato, to mnóstwo kwitnień, a jesień zawsze mnie przygnębia, więc żeby ją odczarować, dosadzam marcinki i chryzantemy, antydepresanty, które kwitną do mrozów ;:215 .
Wszystkie roślinki ze zdjęć, kwitną aktualnie ;:333 .

Pierwsze zawilce otwierają kwiatki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta nie pędż tak.Twoje irysy przekwitają a u mnie ledwo z ziemi wyszły.W poprzedniej serii zdjęć za przylaszczkami to coś z cebulic ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Marta u Ciebie wiosna a u mnie nadal zima.Leży śnieg i jest mroźno.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, na pogodę nie mamy wpływu, u mnie ciepło i słońce zmusza rośliny do rozkwitania. Iryski w słońcu szybciej przekwitają ;:174 , jeszcze mam jakieś niekwitnące, a potem będę podziwiać Twoje :tan .
Na zdjęciu jest cebulica Miszczenki.

Danusiu, nie da się ukryć, jest wiosna, przynajmniej na razie :roll: .
Dzisiaj od rana pada deszcz, ale jeszcze ciepło.
Miłego wieczoru ;:196

Nie wiem co będzie dalej z pogodą, ale dzisiaj, w drodze do sklepu, spotkałam pierwszą żabkę na spacerze ;:333

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś u ciebie prawie lato nie tak wiosna piękne kolorki chyba nie chce ci się do domu wracać przy takim kwitnieniu,gratulacje. ;:138 ;:180 ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jolu, oj nie chce się wracać, zwłaszcza do pustego domu ;:174 , ale jeszcze nocka szybko nadchodzi i zgania z ogrodu ;:174 . Wracać się nie chce, ale co gorsza, nic się robić nie chce ;:306 , tylko gapiłby się człowiek na te kwitnące maleństwa!
;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”