Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No ja też mam nadzieję, że załamanie pogody nie przyniesie żadnych strat.

A skąd wiem, że królowa trzmieli? Ano po pierwsze stąd, że o tej porze roku nie ma jeszcze robotnic, królowe dopiero wybudzają się ze snu zimowego i zaczynają zakładać kolonie, intensywnie zbierając pyłek i nektar, by wykarmić pierwsze pokolenie klasy pracującej. A po drugie – po rozmiarach. Tylko królowe są takie wielkie.

Cudowne kokorycze, piękna kolekcja narcyzów!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, ;:180 .
Mam nadzieję, że te palpitacje, to z radości na widok kwiatuszków, a nie z rozpaczy na jakość moich zdjęć ;:131 . Miej, proszę, wyrozumiałość w tym względzie, dla amatorki klikającej telefonem ;:168 .
Mam nadzieję, że i dzisiaj będzie pogoda na ogrodowanie ;:196

Janku, piżmaczek sam się wprosił ;:oj i bardzo podobają mi się jego listki ;:138 . Pojawił się w takim "naturalistycznym" miejscu ogrodu :) , gdzie nie powinien przeszkadzać, ale spróbuję go przenieść do "parku miododajnych drzew" naprzeciwko, tylko tam jeszcze dużo słońca, bo drzewa malutkie.
Nie wiem, co to za fiołek, ale pachnie jak wonny ;:333 , w przeciwieństwie do białego w tle.

Lucynko, wiosna najpierw się pospieszyła, a teraz chwilami, odsypia i pozwala jeszcze panoszyć się zimowej aurze ;:145 .
Mądre Twoje roślinki ;:333 , że nie obudziły się zbyt wcześnie i będą cieszyć Cię kwitnieniem w ciepłe dni.
Bardzo dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:168 , niech mają siłę do przetrwania nadchodzących mrozków.
Pięknej soboty, Lucynko ;:196

Halinko, miło mi Cię powitać w moim ogrodzie, zawsze zapraszam :wit , dziękując za miłe słowa dla moich kwiatków ;:196 .
Nie wiem co u Was z tymi narcyzami ;:185 , podobno urosną wszędzie :roll: . U Ciebie przynajmniej nie znikają jak u Janka, to może je dokarm i znowu zakwitną? Cebule narcyzów dzielą się, po czym potrzebują czasem dwóch lat, żeby zakwitnąć, dlatego kępy najobficiej kwitną co trzy lata.
Cebulek w ogrodzie nigdy za wiele, zwłaszcza, że gryzonie też je bardzo lubią ;:14 , ale akurat w narcyzach nie gustują ;:215 .

Loki, faktycznie, te trzmiele są bardzo duże ;:oj , ale jest ich sporo w ogrodzie, to znaczy, że będę miała dużo trzmielich rodzin w pobliżu, bo daleko nie latają. Trochę się boję, bo jestem uczulona na ugryzienia owadów. Trzmiela jeszcze nie przerabiałam, a w takim tłoku, któryś może się zdenerwować ;:224 .
Kokorycze odkryłam niedawno i powiem, że zgadam się z Tobą w zupełności ;:333 , a narcyzów ;:167 nigdy dość. ;:180

Tutaj właśnie pojawił się piżmaczek, widocznie stwierdził, że to nieużytek ;:306 .

Obrazek

Ostatnie krokusiki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

A podbiał oszukuje bo to chyba nie jego listki.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, podbiał jeszcze nie ma swoich listków, to korzysta z liści wilczomlecza ;:333 .
To oszustwo mogę mu wybaczyć, ale, że oszukał mnie rozkwitając, kiedy jeszcze przychodzi mróz, to mnie zdenerwował ;:14 .

Sangwinaria koniecznie chciała ukryć przede mną kwiatek, ale mam ją :tan , i to byłoby pewnie na tyle, bo nadchodzące dni, nie pozwolą zobaczyć jej w pełnym rozkwicie ;:174 .

Obrazek

Znalazłam jeszcze takiego pachnącego.

Obrazek

Miłek wiosenny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby trzmiel mnie zaatakował… A zawsze pełno uwija się ich w moim ogródku…

Zgadzam się, że narcyzów nigdy dość!

Piękną masz tę odmianę barwinka o ciepłym, fioletowo-różowym kolorze. Zresztą w ogóle u Ciebie pięknie.

Pozdrawiam!
LOKI
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 806
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Faktycznie barwinki masz ciekawe. Moją uwagę przyciągnął pomarańczowo-różowy pierwiosnek. U Ciebie najbardziej kolorowa wiosna chyba na forum. Dzisiaj byłam na targach ogrodniczych. Szukałam cebulic, ale nie mieli.
Na szczęście była korona cesarska i róże pasujące mi kolorystycznie.
Wiesz może czy już można posadzić do ziemi bulwy zawilcy?
Miłego dnia ;:3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marciu :wit no wiosna u Ciebie w pełni .
Przepiękne te drobności kwitnące :D
Ale wciąż jest zimno ,mokro nic jeszcze się nie da u nas zrobić .
No ale to marzec ,chciało by się już ciepła .
Były lata ,gdy marzec był cieplutki ,no ale w tym roku nie .
A i prognozy średnie na kolejne dni.
Martka pokazuj wiosnę ,szybciej może przyjdzie do nas :wink:
Buziaki ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, ;:180 .
Ten barwinek jest bardziej bordowy, na zdjęciu, w słońcu ma taki bardziej jasny kolor.
Mnie też jeszcze żaden trzmiel nie dziabnął, ale osy też mnie nie żądliły, aż znalazła się taka jedna, która się odważyła ;:14 .

Halinko, bardzo dziękuję ;:196 w moim ogrodzie ma być kolorowo, chociaż teraz, głównie żółte kolory narcyzów rzucają się w oczy :) .
Nie wiem jakie masz zawilce :?: . Podejrzewam, że koronowe, to jak najbardziej trzeba je posadzić, jeśli tylko ziemia nie zamarznie ;:108 , tylko najpierw je namocz, bo na pewno są suche, a wtedy łatwiej ocenić, gdzie góra, gdzie dół ;:333

Bogusiu, te prognozy nie nastrajają optymistycznie ;:185 , chociaż każdego dnia się trochę zmieniają :roll: . Dzisiaj znowu okrywałam co mi przyszło do głowy, a reszta musi sobie radzić ;:333 .
Mówisz i masz ;:196 , oby pomogło! ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bajka ;:196 po prostu .Wróciłam ,a tu tak żółciutko cudnie . ;:138
Czekamy Marciu na ciepło .
U nas zimnica znów .
Takie kadry i już cieplej w sercu i nadzieja na ciepło w pogodzie :D ;:196
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 806
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Mój zawilec to ponoć wieńcowy Lord Lieutenant. Bardzo mi się podoba. O tym moczeniu doczytałam. Nie znam się na nich, więc pytam.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, ;:196
Narcyzy jakoś podniosły się po ostatnich mrozkach i rozkwitały na wyścigi :tan . Teraz znowu je pewnie przygnie do ziemi ;:145 , ale trudno, najwyżej będę miała pachnący bukiet na Święta z tych połamanych, bo inaczej nie zrywałabym ich ;:306

Halinko, koronowy to właśnie wieńcowy ;:333 . Są piękne, ale nie chcą u mnie rosnąć ;:185 . Chociaż posadziłam ich sporo, to z każdym rokiem mniej się pokazuje, a czasem któryś zakwitnie. Oczywiście nie wykopywałam ich, a lepiej byłoby to zrobić, bo nie przepadają za mrozami i zbyt mokrą ziemią w czasie spoczynku. Myślę, że dobrze byłoby im w donicy chowanej pod dach po zaschnięciu liści.
U mnie w ogrodzie rośnie zawilec grecki, on jest niziutki, o pojedynczych kwiatach, ale zupełnie bezproblemowy. :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 806
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto dziękuję Ci bardzo ;:196 To już wszystko wiem. Te zawilce, które Ty pokazujesz widziałam u Lucynki. Nawet pytałam ją o nie. Nie widziałam wczoraj tych co pokazujesz nigdzie, więc wzięłam inny. Widzę, że u Ciebie rosną dosyć gęsto.
U nas dzisiaj przymroziło niestety. Tak zimno ma być przynajmniej do czwartku. Kupiłam jesżcze róże, ale chyba się wstrzymam z sadzeniem. Miłego dnia ;3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Halinko, na bulwki greckich musisz zapolować jesienią, chociaż teraz, czasem też można znaleźć niesprzedane. Gdybyś takie widziała, możesz spokojnie kupić, namoczyć i posadzić. Nawet jak w tym roku się nie pokażą, to wyjdą następnej wiosny ;:333 . Z takich wyprzedażowych, pojawiły mi się w tym roku ciemnoróżowe :tan .
Te, na zdjęciu, to moje pierwsze, pewnie nie więcej niż 10 bulwek, ale łatwo się sieją i zagęszczają ;:333 .
Wieńcowe, jak dla mnie, bardziej kłopotliwe, ale jakie piękne ;:138 .
U mnie jeszcze +2, ale od rana pada śnieg, czyli prognozy się sprawdzają ;:185 , to nocą pewnie przymrozi!
Wzajemnie życzę Ci miłego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”