Warzywa uprawiane na balkonie, w donicach, kastrach i innych pojemnikach

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
emet
200p
200p
Posty: 231
Od: 6 maja 2011, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Belsko-Biala

Re: Warzywa w donicach

Post »

Megagroniasty i z prawej black cherry w pojemnikach.Nie miałem pojęcia że cherry tak silnie rośnie,zdecydowanie odradzam do donic.Podlewanie 3 razy dziennie,megagroniasty spoko.

Obrazek

Pozdrawiam Emet :uszy
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

Ja też mam zamiar na wiosnę zrobić coś podobnego, z tym, że maż zbije z desek skrzynie o głębokości ok 25cm na warzywa tj. sałata, rzodkiewka, cebula... :D
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

U mnie jest coś w rodzaju tacy, na której stoją skrzynki balkonowe z kwiatkami. Taca umieszczona jest na trzech kołkach pełniących funkcję rolek. Jesłi trzeba przejechać z kosiarką, to po prostu przesuwa się tacę o ok.1/2m.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

Aisyrk pisze:U mnie jest coś w rodzaju tacy, na której stoją skrzynki balkonowe z kwiatkami. Taca umieszczona jest na trzech kołkach pełniących funkcję rolek. Jesłi trzeba przejechać z kosiarką, to po prostu przesuwa się tacę o ok.1/2m.
a możesz pokazac jak ta taca wygląda?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

Niesamowity widok. ;:138
Czy tam masz podlewanie kropelkowe?
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

Ja w tym roku zamierzam poprobowac z warzywami w workach po ziemniakach. Nie mam miejsca na ogrodku zeby warzywa sadzic ale mam miejsce parkingowe wysypane klincem i tam moge sobie worki postawic. Do tej pory sadzilam pomidory koktailowe w donicy na tarasie, co sie u mnie sprawdzalo, to sobie pomyslalam ze moge zrobic tego wiecej.
Na miejscu parkingowym nie moge miec stalych konstrukcji, bo w zimie jest zajete - dlatego pomyslalam o workach z ktorych mozna na jesieni ziemie wysypac i zlozyc w kostke :wink:
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: warzywniak na wybetonowanej posesji ....

Post »

Nie one nie sa szczelne, to takie biale z tworzywa sztucznego i przez nie woda przecieka i powietrze krazy. W gruncie rzeczy dlatego o nich pomyslalam, bo dziur nie trzeba robic a ziemia wyplywac nie bedzie ale w tym co piszesz jest tez duzo racji ;:108 Czyli moge tez tak zrobic, ze wloze ziemie ogrodnicza razem z workiem, tyle ze dol odetne - tak zeby na dole foli nie bylo.
bezkitu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2018, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Cukinia w donicy - żółknące liście

Post »

Witam. Mam 2 cukinie w donicach na tarasie. Do tej pory bardzo ładnie rosły jednak ostatnimi dniami ich liście zaczęły się przebarwiać. Rośliny są często podlewane, ziemia była zasilona obornikiem granulowanym na 3 tyg. przed pozasdzeniem roślin. Ściółkowane są korą.

Obrazek
Obrazek

Czy ktoś mi podpowie czy to z glebą jest coś nie tak, czy to choroba?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia w donicy - żółknące liście

Post »

Wyglądają na chore z niedożywienia, daj im coś na ząb. Po drugie owiń te czarne donice czymś białym .
pajeczak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 mar 2012, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Warzywa w korycie na balkonie

Post »

Dzień dobry.

W przyszłym tygodniu zaczynam robić koryta na balkon. Będzie to 6 koryt o wymiarach 100x30 (powierzchnia gleby). Będę siał warzywa: rzodkiew, sałaty, marchew, ostre papryczki, fasolę biały jaś. Myślałem jeszcze o kukurydzy, ale nie jestem pewien. Miejsce, w którym będą rosły jest bardzo nasłonecznione. Praktycznie od rana do wieczora słońce. Zastanawiam się jak głębokie muszę zrobić te koryta. Czy 30cm wystarczy?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Warzywa w korycie na balkonie

Post »

Pamiętaj o tym, że takie donice to spore obciążenie dla balkonu. Myślę, że 30 cm wystarczy.
pajeczak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 mar 2012, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa w korycie na balkonie

Post »

Jeśli dobrze liczę będzie to pół m3 ziemi, czyli jakaś tona + kilkadziesiąt kilogramów donice. Czy ja dobrze liczę? 600x30x30=540000cm3 = 0,54m3 ? Zacząłem się autentycznie zastanawiać czy jest to bezpieczne. Jest to mieszkanie w bloku, ciężar usytuowany przy barierkach
pajeczak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 mar 2012, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa w korycie na balkonie

Post »

Chyba nie mogę tego zrobić. W normach dopuszczalne obciążenie to 2,5-4kn/m2 czyli jeśli się nie mylę 250-400kg na m2, a ja bym miał ponad tonę na powierzchni 1,8m2. Zabiłbym sąsiada...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”