Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1118
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu :wit Ależ spektakl wiosny ,zapewne jeszcze jest .
Ponieważ dawno byłam .
Pomidorki rewelacja ,ja też walczę o miejsce ze słońcem w domu dla nich .
U mnie będą pod gołym niebem w skrzyniach ,to jeszcze sporo czasu do wyprowadzki .
Aktualnie jeżdżę po kardiologach i musiałam ograniczyć emocje .
A ogrody to jednak emocje.Cieputko pozdrawiam :D
Zdjęcia przepiękne ;:108
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1984
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu nie znajduję lepszych słów na pochwały jak moi wcześniejsi rozmówcy ale jestem pod wielkim wrażeniem twoich zdolności ,determinacji i jak widać ogrodowej miłości do wszelkich roślin.Ogród jest piękny,dopracowany,misternie zadbany i bogaty w wszelkie kolorowe odmiany,anemony których nigdy nie udało mi się uchodować u Ciebie lśnią przepięknymi kolorami.Jak pisałaś o tej fali nieszczęść to podziw ,tyle rozsad piękny ogród,nikt by nie pomyślał o złamanych rękach ,biodrach i wybitym palcu,bardzo miło mi się spacerowało po twojej działce i będę zaglądać jak pozwolisz ;:138 ;:180 Dużo zdrowia i szczęścia na cały rok i jeszcze dłużej. ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11578
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu nareszcie Twoje pomidory doczekały ciepła, nie musisz biegać z ocieplaczami.
Pewnie korzystasz z ciepła i słońca.
Przyjemnych pobytów na działce. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie moje drogie koleżanki u mnie dużo się dzieje, ale postaram się wam to napisać tak w skrócie. 19 kwietnia mieliśmy walne zebranie i nie mam pojęcia jak to się stało sąsiadki tak mnie zagadały bo najpierw chciały bym została przewodnicząca komisji rewizyjnej jak ja się nie zgodziłam bo mało mam doświadczenia to wpisały mnie jako członka. W związku ze zmniejszeniem ilości osób w zarządzie i w komisji skończyło się na wyborach co doprowadziło do tego że zostałam wybrana jako sekretarz komisji rewizyjnej i już chcą mnie wkręcić do zarządu bo podobno ktoś tam nie może pełnić funkcji. Sedze teraz i się doszkalam by nie być z tyłu. Na działce trochu robię wykorzystałam piękna pogodę w weekend majowy mam posadzony seler, por, przygotowaną grządkę pod pomidory, posadzoną cześć pomidorów do donic oraz papryki. Zostały mi tylko do posadzenia 5 odmian pomidorów do donic i pomidory do gruntu. Musze się też pochwalić moim pomidorkiem ijuńskim, który ma jednego pomidorka z dnia na dzień coraz większy.
Obrazek

Obrazek

to zabezpieczone przed burzami
Obrazek

Pomidor ijuński
Obrazek

To kolejna niespodzianka mój Kimuś ma dwa latka jedna pani oddawała psiaka jest słodki kochający lubi się głaskać i tulić wierny chodzi koło nogi i nie odstępuje na krok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

na chwile obecna to tyle wieczorkiem odpisze wam i pokażę resztę jak zrobiłam sobie letnią łazienkę i moje kwitnące kwiaty w ogródku. Zmykam na rehabilitację.
Poprawiłam fotki, te które były za duże. Przypominam :arrow: viewtopic.php?p=6446132#p6446132 Iwona
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Nie mam pojęcia ci to za pomidor ijunski.
Fajniutki piesio. Moja kotka też nie odstępuje mnie przy pracach w ogrodzie .

Pomidorki się hartują. Ja w tunelu już posadziłam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

I zaś ten sam problem za duże zdjęcia ;:223 zapomniałam ;:223 ale poprawie się.

Krystynko witaj kochana pomidorki moje też są pod chmurkę jedne w donicy drugie w gruncie w tym roku sporo ich sie uzbierało, ale chciałam ten sezon poświecić własnie pomidorkom i wybrać te dla mnie najlepsze. Będę opisywała swoje spostrzeżenia i robiła zdjęcia może komuś się to przyda. dziękuje za miłe słowa i zapraszam do mnie. Może spodoba Ci się jakaś odmiana to podzielę się nasionami. Pozdrawiam życzę dobrej spokojnej nocki i miłego czwartku ;:196

Witaj Bogusiu :wit masz racje w ogrodzie to sporo emocji tych dobrych i czasami tych nie najlepszych uważaj na siebie życzę zdrówka i miłego wypoczynku na łonie natury. Pozdrawiam życzę miłego wieczorku i udanego czwartku. ;:196

Witaj Jolu jestem bardzo zaskoczona tak miłymi słowami. Prawda przeszłam okropny czas od samego nowego roku powoli się układa oby zaś nie runęło, ale żyć trzeba dalej i cieszyć się każdym dniem. Mam już tyle planów że nie mam czasu myśleć o tym co było złe idę do przodu to chyba najlepsze lekarstwo. będzie bardzo mi miło jak zaglądniesz do mnie Pozdrawiam spokojnej dobrej nocki i miłego dnia. ;:196


Witaj Soniu masz racje skończyło się już bieganie z pomidorkami, a było tego sporo. Połowa już w donicach więc tez tego jest mniej w domu, a pod folia rosną ładnie oby tak dalej bo zapowiadają niskie temperatury. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę dobrej nocki i miłego dnia ;:196

Witaj Aniu :wit mój pysio cały czas przy mnie lub przy mężu, przy plewieniu łasi się i liże zwraca uwagę chce być głaskany bardzo kochany jest. Kotek Leonek córci nie chce wychodzić na pole zostaje w domu mamy tylko pieska. Twój kotek jest słodki. Pomidor ijuński jest u mnie pierwszy raz podobno bardzo wczesny i ma być czerwony i to by się zgadzało bo już ma ładnego pomidorka więc wczesny raczej jest córka ma na balkonie i jest to samo też ma małego pomidorka i pełno paków kwiatowych co będzie dalej to zobaczymy jak się sprawdzi będę zbierała nasionka. Pozdrawiam życzę dobrej nocki i miłego czwartku. ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7673
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo....też się zakręciłam pomidorowo, ale ja wszystko do gruntu.
na razie 3 odmiany bez nazwy ale ponoć bardzo inne wsadziłam do donicy, następne 4 wysadziłam do gruntu na ryzyk- fizyk i nadeszła nad mój powiat burza z ulewą gradem i wichurą i po gruntowych śladu nie mam.
Pozostałe stado jeszcze siedzi w domu i planuję sadzenie na sobotę jak dam radę ...bo jak wiele z nas też zmagam się ze zdrówkiem.
Po nasionka z urokliwych pomidorków będę chętna.
A spoglądam również na Twój foliak....jakie on ma rozmiary, u mnie miejsca nie wiele w warzywniaku ale taki zgrabniutki to bym chyba ulokowała.
Czy swoją lewizję to przezimowałaś czy to świeżynka z tego roku....pytam bo przymiarek do nich miałam kilka i bez efektu po zimie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Krysiu z pomidorami to ja się trochu boje nie wystawiam je do gruntu mimo że u nas ma być tylko 5 stopni na plusie ja czekam aż będzie po przymrozkach. Koleżanka posadziła i jej rośnie, ale jak ja posadzę to może być klops. Skopałam już grządkę dziś jadę wbijać kije, a od poniedziałku sadzenie do gruntu bo ma być już po przymrozkach. Cześć pomidorów co sieję wcześniej na wczesne pomidory daję do donic i do foliarka mieści mi się tam 12 doniczek kwadratowych 25 l wcześniej miałam okrągłe to zmieściłam tylko 10 więc w tym roku zmieniłam. Do małego foliarka daję papryki i dwarfy, ale to ostatni sezon bo wkurza mnie to, że nie ma tam okienek i maja za ciepło. Myślę nad kupnem nowego tego wysokiego na jesieni bo będą promocje. Krysiu nasionka będę zbierała mam już kupioną specjalną skrzyneczkę gdzie będą posegregowane i opisane nasionka. Przymierzam się do tego pełną gębą. Ten duzy foliak ma 2m długi na 80 cm szer i wysoki 170 z przodu a z tyłu 140 woda spływa fajnie ale musiałam zrobić kij z deską na środku bo mi zaczęło wyginać rurki teraz jest ok. ten mały jest fajny ale na ogórki potem wystarczy ściągnąć folie, a stelaż służy do podwiązywania ogórków po którym się wspinają. Lewizja to kupiona w tym roku od zeszłego roku się do niej przymierzałam i w tym kupiłam mam nadzieję, że się uda przetrzymać zobaczymy.
Pozdrawiam życzę zdrówka i miłego wypoczynku w weekend ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja letnia łazienka
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę udanego weekendu
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5938
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit Ale u Ciebie porządek... ;:oj pięknie . Patrzyłam się na ten namiot wysoki , gdzie stoją pomidory w donicach... nawet myślałam ,żeby sobie go kupić wiosna
Szkoda ,że nie otwierają się boki , można by było go wykorzystać jako daszek. Będziesz uprawiać do końca pomidory w donicach pod tym namiotem ?
Asia
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5938
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Jeszcze się odniosę do pieska. Dobrze ,że znalazł dom i nie trafił do schroniska. To straszna trauma dla psa ;:174 taka zmiana .
Chodzi za Tobą , nową Panią , bo boi się , przyzwyczaja do nowej sytuacji.
Piesiunio prześliczny , taki w sam raz do towarzystwa i do przytulania. ;:173
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo ale u Ciebie porządeczek :D Piesio cudowny , kto mógł oddać tak kochanego psiaka? Wygląda na chichuahua, a na pewno coś ma z tej rasy.
Letnia łazienka wow, ale super, ciekawe masz pomysły ;:oj
Życzę Ci , abyś była już zadowolona i cieszyła się spokojem ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Asiu Ten domek na pomidory nie otwiera się po bokach tylko ma okienka co jest dobrą sprawą do wietrzenia. Pomidory w tym foliaku są do czasu końca zimnych nocy potem pod chmurkę. Dzięki temu mam wcześniej pomidory bo sadze je do donic końcem kwietnia lub początkiem maja. Fajna sprawa sprawdza się to w 100 procentach. Pozdrawiam miłego weekendu ;:196

Witaj Pelesia :wit mój psiunio jest kochany słodziak coraz bardziej przyzwyczaja się do nas tylko głaskanie i tulenie udał się nam. Bardzo przypomina nam naszego pierwszego pieska Boryska. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Witaj Aniu do porządku jeszcze dużo brakuje, ale powoli odrabiam zaległości jeszcze trochu plewienia koszenia i sprzątania w altanie zostało. Nasz piesek Kimuś to faktycznie chichuahua tak miał napisane w książeczce i ta pani mówiła tez że kupiła go w hodowli pod Warszawą. Łazienka to zmieniony pomysł kolegi trochu ulepszony on u siebie zrobił ja trochu pozmieniałam i wyszło. Tam będzie jeszcze zamontowany prysznic z pompą zamiast kranu. W praktyce okaże się jak będzie to wszystko działać. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16631
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, Twoja działeczka bardzo przypomina zadbany ogród przydomowy. ;:333 Masz w nim taki porządeczek, jak w książęcym parku. ;:63 Aż chciałoby się pospacerować po tych schludnych alejkach. ;:65 ;:65
No i kwiatów mnóstwo, a wszystkie takie dorodne, zdrowe, zadbane. ;:215 ;:303 Jesteś niesamowicie pracowitą osóbką. ;:138
Niech Ci pogoda sprzyja, byś mogła zrealizować wszystkie plany. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”