Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Mąż sobie popracował. :D Muszę pochwalić,ładne drzewko przytargał.
Widzisz Alu i między innymi dlatego wcześnie nie sieję ponieważ nie mogę doświetlać.Nie mam warunków.
Dziś kupiłam sobie pierwiosnka różowego.A co??
Miłego dnia. ;:168 ;:3
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit widzę, że pierwsze wysiewy już poczyniłaś. Doświetlasz takie ledwo wysłane nasionka? Myślałam ż należy to robić kiedy już są wykiełkowane roślinki. Ja nie doświetlam, ale ustawiłam swoje szklarenki na najbardziej oświetlonym oknie i mam nadzieję że będzie im tam dobrze. Według mnie pomidory są bardziej wrażliwe na brak światła i szybciej się wyciągają niż papryki. Wcześniej jak wysiewałam papryki to bardzo długo mi kiełkowała. Teraz ustawiam zamkniętą szklarenkę pod kaloryfer na ściereczkę żeby było ciepło i mam po tygodniu kiełkujące roślinki. Oczywiście nasionka są wcześniej moczone na wacikach. Napisz proszę jak Ty to robisz.
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie :wit U mnie śnieg dalej jest w dodatku wczoraj silny wiatr 80 km na godzinę, a dziś sypie na nowo. Byłam w końcu w tym sklepie odebrałam sobie zamówionego mopa na prąd co od dawna chciałam, a mąż kupił mi go na urodzinki i zrobiłam zakupy przy okazji chciałam kupić coś do zaprawiania nasion i okazało się, że nie ma w sprzedaży od dwóch lat bo to chemia zostaje tylko nadmanganian potasu tak mi doradzili w ogrodniczym. Poszłam do apteki i kupiłam 5g i teraz co dalej. Córka jest chemiczką więc powiedziałam jej żeby mi to obliczyła ile potrzebuję gramów na 1l wody dowiedziałam się że to 5g wystarczy mi na pół litra wody wtedy dostaną roztwór 1 %. Wydaje mi się, że to dużo, ale tyle obliczeń w necie i tyle różnych porad więc wolę trzymać się chyba tego co policzyła córka. W razie czego jak będzie kolor za ciemny doleję wody, ale wówczas nie będzie to roztwór 1%. Nasionka już kiełkują została jeszcze ta zamówiona papryka więc czekam cierpliwie. Od wczoraj mamy też nerwy i stres dziś lub w poniedziałek ma zapaść ostateczna decyzja w banku w sprawie kredytu na dom chodzimy wszyscy jak struci nic się nie chce tylko czekamy na wiadomość z banku.

Witaj Danusiu bez doświetlania byłoby nieciekawie bo zimno i słońca brak jak nie masz warunków to faktycznie lepiej poczekać. Ja poszłam do sklepu po zaprawe do nasion a do koszyka wpadły mi hiacynty były takie ładne nie mogłam się oprzeć.

Obrazek

Pierwiosnki tez sliczne może mi też coś wpadnie jak będzie wyprzedaż u cioci zięcia na hurtowni. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia

Witaj Hanno :wit Co do doświetlania to ja nie doświetlam nasionek tylko jak już wyjdą siewki. Nasiona ( nie moczone ) daję do doniczki i do szklarenki stoją przy kaloryferze lub na kaloryferze mam tam 28 stopni w środku jak wykiełkują przekładam do drugiej szklarenki na parapet i w dzień pochmurny doświetlam siewki, a na noc przykrywam robiąc szparę jak wypuszczą właściwe liście to już nie będę je na noc przykrywała, a jak będą już miały dwie pary liści właściwych to przesadzę do większych doniczek, w których będą rosły do momentu wsadzenia je do gruntu lub donic. Tak robię ze wszystkimi nasionkami. Wysiałam paprykę 17 stycznia a zaczęły kiełkować 22 stycznia bakłażan wysiany 17 stycznia zaczął kiełkować 26 stycznia myślę że to raczej szybko co mnie cieszy. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16599
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, nadmanganianu potasu używam już od kilkunastu lat. Odkażam w nim cebulki, ziemię, a wiosną obficie podlewam klematisy. ;:333 Nie kieruj się nasyceniem roztworu kolorem, nadmanganian nie zaszkodzi nawet w nadmiarze. ;:108 Dawniej używałam go do kąpieli niemowląt. Naczynia umyjesz bez problemu, a za mocno rozcieńczony nie spełni oczekiwanego efektu.

Trzymam kciuki, by sprawy bankowe zostały załatwione zgodnie z Waszym oczekiwaniem. ;:215
A śniegowej pierzynki zazdroszczę, u mnie bowiem wiatr pędzi chmury deszczowe, choć przed chwilą nawet je przepędził i zaświeciło słoneczko, ;:3 ale już widzę powoli zakrywające niebo nowe chmury. :roll: Za moment słońce zniknie za nimi. ;:222

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Lucynko jeśli mozna to jak ty rozcieńczasz nadmanganian z woda do podlewania clematisów i do cebulowych? Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu trzymam kciuki , żeby się udało spełnić marzenie o własnym M :uszy
Ja też przynoszę hiacynty do domu i cieszę się wiosną w styczniu, szafirki nawet w doniczce kupiłam:)
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu- ja moczę na wacikach w rumianku. Podobno odkaża nasionka.
Hanna
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 810
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Ha-Ah pisze:Alu- ja moczę na wackach w rumianku. Podobno odkaża nasionka.
Hania, mało monitora nie oplułem
pozdrawiam,
Tomek
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

deltoro - ważne że odkaża ;:306

Oczywiście miało być waciki ;:14
Już zmieniłam żeby Ala nie musiała się rumienić namaczając nasionka ;:306
Hanna
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu piękne hiacynty i to parę cebulek.
Dziś w Biedronce kupiłam drugiego pierwiosnka,tym razem czerwonego.
Mam nadzieję,że w Banku wszystko pójdzie jak z płatka .
Fajnie mieć ciocię w Hurtowni. ;:138
Miłego wieczoru. :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam :wit Pogoda jak zwykle paskudna tylko wiatr i śnieg na przemian z deszczem. Śnieg trochu zebrało i szkoda bo tak ładnie było, ale może jeszcze sypnie. Papryki, bakłażan i biedny seler jakoś rośnie mimo z braku słońca jakoś się trzyma. Jedna papryka z dwóch co zakupiłam nie wykiełkowała, a to już dwa tygodnie czekałam. Zrobiłam eksperyment z tych nasion co zostały namoczyłam najpierw w szklance z rumiankiem kilka godzin bo chciałam wiedzieć czy nasiona opadną na dno szklanki jak zaczęły opadać posadziłam je, a 3 nasiona dałam na wacik też z rumiankiem do kiełkowania jak na razie cisza. Czekam dalej.
To moje papryczki mini słodka i Violet sparkle

Obrazek

A to bakłażan Long purple

Obrazek

i seler strasznie biedny posiałam jeszcze wczoraj do kubeczka może będzie lepszy i cos z tego wyjdzie jak nie to czeka mnie zakup sadzonek choc bardzo tego nie chce jak dwa lata temu kupiłam korzeniowy a sprzedano mi naciowy i to w sklepie ogrodniczym.

Obrazek

Aniu witaj :wit dziękuję trzymaj kciuki może to coś pomoże w tym banku lecą z nami w kulki, a my tracimy już nadzieję ile można czekać, trwa to już bardzo długo aż 4 miesiące. My z mężem to przynajmniej jesteśmy na swoim tylko, że w blokach mam też drugie mieszkanie po rodzicach, ale to też bloki to tej pory tylko działka jest taką odskocznią od tych murów. Fajnie by było zamieszkać w domu, a mieszkania wynająć i mieszkać razem z córką i moimi ukochanymi wnukami. W gorszej sytuacji jest córka bo jest na wynajem w sumie mogła zamieszkać w mieszkaniu po moich rodzicach, ale zięć wynajął już wcześniej i tam zostali do czasu póki nie pójdą na swoje. Szafirki już widziałam w sprzedaży też są śliczne. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Witaj Hanno:wit Też tak czytałam o tym rumianku więc zastosowałam je do nasion papryki jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi zastanawiam się też nad manganianem do pomidorów, ale to zobaczymy. Czy to wacik czy wacek to i tak wiadomo o co chodzi grunt, że odkaża, masz rację. Śmiesznie to wyszło, ale taki humorek jest wskazany na pochmurny szary dzień. Miłego dnia i ;:3 Ci życzę pozdrawiam ;:196

Witaj Tomku, ale mnie rozbawiłeś ;:306 dzięki za polepszenie humoru. Miłego dnia pozdrawiam.

Witaj Danusiu dzięki, od tej cioci nie jedno wpada mi w gratisie za darmo, a jak tam jadę to mogę kupić ze zniżką więc się też opłaca. Ostatnio nie mam czasu tam jechać, ale by się przydało. Pierwiosnki widziałam w Biedronce nie są drogie, a takie śliczniutkie nawet zastanawiałam się nad nimi, ale z braku miejsca musiałam odpuścić bo na jednym oknie sadzonki na drugim hiacynty. Zaczął się czas siania nie ma rady. Pozdrawiam życzę miłego dnia. ;:196

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłej środy ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16599
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, ja nie odmierzam nadmanganianu, wsypuję do wody na oko, mniej więcej pełną łyżeczkę - taką do lodów - na 5 litrów wody. Podlewam nim powojniki tylko raz, wiosną. ;:108
Masz już naprawdę ładne siewki i to w dobrym, zdrowym wydaniu! ;:215 ;:303
Niech rosną i cieszą. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Podpatrzyłam u Ciebie fajną polewaczkę z butelki i też taka zrobiłam. Stwierdzam, że jest wygodna i faktycznie nic się nie rozpryskuje tylko podlewam tam gdzie trzeba. dzięki za pomysł ;:215
Hanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”