Ogródek-moje początki cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Śliczne masz lilie i liliowce, Asiu. ;:138 ;:138
Ta biała lilia, o którą pytasz, nie jest lilią Św. Józefa. ;:185 Nie jestem mocna w rozpoznawaniu odmian (nie tylko lilii), toteż znalazłam w Googlach kilkanaście zdjęć interesującej nas lilii i jestem pewna, że to nie ona. ;:108
Zastanawiam się, jak Ci się podobają liliowce - tzw. pajączki. Ja bardzo je polubiłam i mam na razie dwie odmiany, które ładnie przyrastają, a jeden z tych pajączków skradł moje serce bez reszty. ;:167

Dzisiaj wyjęłam wszystkie pojemniczki z nasionami orlików, zapakuję do torebeczek i może już jutro wyślę. Chociaż jutro synowa opuszcza szpital, może potrzebować jakiegoś wsparcia, w związku z czym może się zdarzyć jeden dzień opóźnienia.

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu dziękuję za zdjęcia Bajazzo ;:167 jest piękna, fajny żarówiasty kolorek, w ogóle te płateczki, ten środeczek, bardzo ona mi się podoba ;:170 ale rozmyślam cały czas, czy ja mam miejsce na tego potworka, na pewno nie tam gdzie rośnie Elfe, bo byłby ścisk mocny, sporo jest tam Piwonii których nie będę ruszać, jeszcze w sierpniu dosadziłam te które były w donicach. Może znajdę dla niej miejsce, bo kusi ona mnie, ale zaś jednej nie opłaca się zamawiać i ciągle takie dylematy ;:218 trzeba zamówić jeszcze jakąś :;230 a miało być pas :;230

Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

:wit Witajcie

Zima nie odpuszcza , noce mroźne, ale w dzień chętnie można pospacerować lub wybrać się na działkę. I tak właśnie uczyniłam. Pojechałam głównie podkarmić piwonie, według Lucynko Twojego opisu. Tak, wiem, że ta receptura nie jest Twoja, ale ogólna Forumowiczów, jednak dowiedziałam się o tym od Ciebie i dziękuję raz jeszcze ;:79 Ciekawa jestem czy piwonie wszystkie zakwitną ? Nie mam ich dużo raptem parę sztuk, ale nawet jak się ma parę, to człowiek chciałby, żeby wszystkie kwitły i to obficie :lol: Zobaczymy, jak to u mnie się potoczy.
Piwonie są ze mną prawie, że od początku założenia ogródka, jednak nie są dużymi krzewami. Pierwsze lata kompletnie nie kwitły, później przesadziłam je w inne miejsce i na obecnym coś się zaczeło dziać. Jednak to obecne miejsce też nie jest super, jakoś nie pomyślałam i rosną blisko sosny. Są 3 piwonie, które corocznie coś tam pokazują, reszta tylko w liściach piękna :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sarah bernhardt
Obrazek

ta zakwitła 1 kwiatem ale wielkim bardzo !
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I troszkę innych zdjęć z ogródka :) słoneczne irysy ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maczki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

róża Variegata di Bologna, niestety u mnie dziczeje, czemu ? nie mam pojęcia ;:218
Obrazek

Obrazek

Obrazek

maluchy :)

Obrazek

Pozdrawiam i miłego tygodnia Wszystkim życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj, Asiu! ;:196
Ładne te Twoje piwonie. ;:215 Mam nadzieję, że w tym roku wszystkie Ci zakwitną. ;:204
Ja całą zimę zbierałam skorupki po jajkach i jutro zrobię z nich dwa rodzaje nawozu, by jednym z nich jeszcze dodatkowo zasilić swoje piwonie. ;:303
Wizę,że masz ładne irysy, ;:333 nade wszystko jednak jestem zauroczona ślicznymi kwiatami makowych panienek. ;:215 ;:63
Moja działka jeszcze zmrożona i na razie nic tam nie da się zrobić. ;:185 Nie szkodzi, poczekam na prawdziwie wiosenną pogodę. ;:108
Słonecznego, spokojnego tygodnia, Asiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witajcie :wit
Byłam na działeczce, wreszcie się i u mnie ruszyło ! może nie jest tak kolorowo, jak w Waszych ogródkach, ale cieszę się bardzo, że szarość odchodzi na jakiś czas , a kolory będą dominowały :tan

Nie pamietam jak się nazywa to drzewko, na żywo wygląda cudnie. Taka prawdziwa wiosna z niego emanuje ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hiacyntowy eksperyment w doniczkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

urodzinowy prezent od męża

Rhododendron Gartendirektor Rieger. Ciekawe jaki będzie miał kwiat. Z odmiany powinien mieć kwiaty w kolorze kremowej bieli, z ciemnym wzorkiem na górnym płatku. Tak wygląda teraz :wink:

Obrazek

Obrazek

tulipany z zeszłego roku pozostawione w gruncie. Troszkę się przemieściły, ale wybaczam im to :wink:

Obrazek

tu będą żółte

Obrazek

2 różne szachownice, mniejsze już kwitną

Obrazek

i drugie
...
Obrazek

mój piesio obrończy ;:134 :D :D

Obrazek

ruszają lilie

Obrazek

Obrazek

jedyny u mnie w ogródku ;:131

Obrazek

Lucynko, Twoje kochane prymulki.
Jeszcze nie doszły po mrozach, ale widzę, że wyglądają lepiej ;:333

Obrazek

Obrazek

Buziaczki przesyłam i cieplutkiej majówki Wszystkim życzę ! ;:3 ;:3 ;:3
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, możesz być dumna ze swego ogródeczka. ;:303 Spisuje się bowiem na medal. ;:77
Prezent od męża fantastyczny ;:138 i widać, że hiacyntom podoba się miejscówka. ;:215
Rzeczywiście ślicznie kwitnące drzewko. ;:333 U mnie przed blokiem trzy takie już dość wiekowe drzewa równie pięknie kwitły, ale już zakończyły pokaz. Teraz będą się chwaliły ciemnymi listkami. :D
Za chwilę zakwitnie Ci rododendron, a pierwiosnki pozbierają się na pewno. ;:63
Będę ograniczała swoje prymulki, bo wiele z nich za bardzo się rozrosło, więc gdybyś była chętna, to napisz na pw.

Niech maj przyniesie Ci same dobre chwile zarówno w domu i rodzinie, a słoneczko na zmianę z ciepłym deszczykiem pozwoli cieszyć się coraz to nowymi kwiatuszkami. ;:167 ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witam Wszystkich serdecznie, długo mnie nie było, chociaż trochę zaglądałam i byłam tą skrytopodglądaczką ;:306 Nie miałam ochoty pisać, ogródkiem też nie było jak się dzielić, gdyż zdjęć mało robiłam i nawet chyba w kiepskiej jakości. Rok dla mnie był trudny. Rodzice chorowali, mama odeszła w sierpniu... Smutny to czas, ale ogród dawał mi trochę energii i chęci do życia dalej. Co prawda, stało sie to na koniec sezonu, bo głównie w październiku i listopadzie, ale miałam przyjemność w obcowaniu z roślinkami.
Oczywiście wziełam się za przesadzanie. Liliowców, róż i innych bylin. Za drzewa też się wzieliśmy z eM. Takie ogrodowe roszady. Ciekawa jestem jak ruszy to wszystko na wiosnę ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Tak mi przykro, Asiu. ;:168 ;:168 Znam ten ból już ponad trzy lata, a nic a nic nie ustępuje. ;:174
Śliczne masz różyczki, ;:138 ;:138 a ja mam nadzieję, że w najbliższym sezonie pokażesz nam więcej zdjęć ze swojego ogródeczka. ;:32
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Lucynko, taka rana nigdy się nie zagoi, zostaje w człowieku na zawsze.... :cry:

Zima za oknem, to może wspomnienia z lata :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Nie pisałam , nie pochwaliłam się na forum :wink:
Dołaczyła do nas kicia, przybłakała sie na działkę. I co było z nią zrobić ? płakała i chciała do domu. Był to zimny listopad 2021r ... Ma na imię Tosia



Obrazek

Obrazek
Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, to drzewko, które pokazywałaś w kwietniu, to jest śliwa dziecięca (taka śmieszna nazwa). Miałam ją kiedyś, ale straszliwie przyciągała do siebie mszyce z całej okolicy, tak że aż wręcz kapało na rosnące pod nią róże. Była tak poobgryzana, że żal było patrzeć. Pozbyłam się jej. Ale faktycznie, kiedy kwitła, wyglądała przepięknie.
Bardzo mi się spodobały Twoje maczki, szczególnie różowe, one jednak chyba króciutko kwitną.
Koteczka ładniutka ;:108
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Wandziu, faktycznie śmiesznie się nazywa ta sliwa. W tym sezonie skonsumowałam jej owoce, pierwszy raz zaowocowała a rośnie u mnie już parę lat. Owoc mały dosyć smaczny,chociaż kwaśnawy, skórka jakby
twarda (?). Trochę przypomina mirabelkę. Dziękuję, że mi podpowiedziałaś nazwę ;:196
U mnie mszyc w ogrodzie do groma, ale na tej śliwie jakoś nie widziałam "przeciążenia" ;:306 Przepiękna jest jak kwitnie, to prawda i póki co jest z nami ....
Maczki, urokliwe bardzo. Niestety, jak napisałaś krótko oczko cieszą, ale też radują moje serduszko, jak je podziwiam ;:167 Później tylko te makówki dyndają na wietrze :wink:

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Variegata di Bologna róza historyczna , niestety połowa jej krzewu zdziczała i teraz róża kwitnie do połowy małymi białymi kwiatkami. Kochają ją wszystkie trzmiele i fruwacze-zapylacze ;) . Czy tak może ten duet istnieć ? Miałyście takie przypadki ?
Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”