Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podłoże do wysiewów cz.1

Post »

Anetka w jakiej części Podkarpacia mieszkasz?Ja TS1 kupuję w Sandomierzu przeważnie w jednej hurtowni ogrodniczej,chyba że mi na gwałt potrzeba a mają chwilowe braki co zdarza się rzadko to udaję się do hurtowni koło giełdy warzywnej.Jeśli chcesz więcej info to napisz pw. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Dziękuję kochani ;:196
Ja, to okolice podkarpackiej stolicy :wink:
Byłam dzisiaj na rzeszowskim PTHW, bo gdzie, jak nie tam... i ;:222 Klasmanna ponoć mieli dwa lata temu, obecnie największe jakie mają to 80L akurat Aura, całe 6 szt. z palety zostało...wzięłam 2 wory, coby nie zostać z niczym....
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Anetka jeżeli będziesz mieć ochotę to się brykniesz do Sandomierza,wtedy podam Ci konkretne namiary gdzie i kiedy.Aurę też ewentualnie też tam można kupić.Dzwoniłem wczoraj tam do zaprzyjaźnionej hurtowni i na tą chwilę TS1 mają jedynie do brokuła/kalafiora.Dostawy podłoża do pomidorów/warzyw/kwiatów spodziewają się w połowie lutego.Ostatnia cena za TS1 to 37pln./200l.A więc nadal bardzo dobra. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Witku bardzo dziękuję za zaangażowanie/pomoc ;:180
Pisałam zapytanie do przedstawiciela handlowego Klasmanna, o odbiorców z podkarpacia, czekam na odp., będzie na przyszłość. Dziś w niepozornym centrum ogrodniczym dorwałam litewskiego Hartmanna 250L/49zł. Potestuję z Anią ;:131
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Czy ktoś ma doświadczenia z podłożem KIK Krajewscy? Pan w dobrym sklepie ogrodniczym bardzo ją zachwala. Zwykle kupowałam Sterlux albo Aura, ale teraz się waham ....
Pozdrawiam. Sławka
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7510
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Sawka, sprawdź skład, byś nie popełniła takiego błędu jak moja siostra. Przytargala mi wór ziemi. Nie sprawdzałam, posiałam pomidorki. Kiepsko ale coś tam wylazlo, byle jakie. I takie co się już do niczego nie nadają a to ostatnie nasionka Wołowego Ucha miałam .
Nie wiem czy dobrze widać te kikutki, ziemia zaw. Soli 1,5 i niskie pH . No i widać efekty. ;:14 :roll:
Obrazek
Już kupiłam inne podłoże, zdecydowanie lepsza struktura i skład.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

sawko, mam to podłoże pierwszy raz. Mąż kupił mi jako zachwalane przez sprzedawcę wczoraj oprócz Sterlux`a. No cóż, sama nie wiem. Do pikowania chyba może być, ale do siewu drobnych nasion tak średnio. Dużo jest patyków, włókna kokosowego oraz perlit. Wsadziłam do niej groszek cukrowy, bób na rozsadę i posiałam cebulę Ailsa Craig. Do tej pory kupowałam Sterlux`a i byłam zadowolona, ale wczoraj zobaczyłam w worku rozdrobniony dość mocno, żółtawo-brązowy torf i tyle. Pamiętam ziemię Sterlux z poprzednich lat - czarna z drobinkami piasku, bez kamieni, patyków i włókien. Substral - wg mnie jeszcze gorszy- ciężki z patykami i kamieniami. Masakra. Mam ochotę wypróbować jeszcze Kronen.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

:wit W tym roku używam podłoża Hartmann Anna z hydrofilem .
Tyle na plus , że nie ma w nim ziemiórek ani resztek nierozłożonych .
Rośliny w nim rosną byle nie zapeszyć dobrze .
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

rebeko pisze:sawko, mam to podłoże pierwszy raz. Mąż kupił mi jako zachwalane przez sprzedawcę wczoraj oprócz Sterlux`a. No cóż, sama nie wiem. Do pikowania chyba może być, ale do siewu drobnych nasion tak średnio. Dużo jest patyków, włókna kokosowego oraz perlit.
Ok, dziękuję. Zgodnie z zasadą że lepsze jest wrogiem dobrego zostanę jednak przy Sterluxie.
Pozdrawiam. Sławka
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Jakie według was jest najlepsze podłoże do warzyw ? Ja zawsze używałem Sterlux ale ostatnio coś lipa z tym.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Od lat Kronen do warzyw
Do siewu i do rozsad.
Pozdrawiam
Dariusz
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7510
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

Rafał, nie wiem z jakiego regionu jesteś (uzupełnij lokalizację w swoim profilu) nie chcę konkretnie doradzać. Są firmy produkujące podłoża o zasięgu praktycznie na cały kraj i są mniejsze, lokalne. Kiedyś Pasłęk miał naprawdę dobre podłoże, coś się jednak popsuło. Szukaj podłoża miękkiego, zasolenie max - 1, i pH w okolicach +- 6. Jeśli wdepniesz do ogrodniczego to dokładnie poczytaj co pisze na opakowaniach. Podłoże do siewu i pikowania dla warzyw. I może trafisz na całkiem porządne właśnie z firmy lokalnej. Takie właśnie wczoraj kupiłam, z Podkarpacia, z Brzozowa. Bez farfocli, kamyczków, patyczków, miękkie, lekkie, woda dobrze wsiąka. Dziś szybko przesadziłam te moje lichoty a miały dopiero liścienie.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Podłoże do wysiewów i pikowania cz.3

Post »

:wit Ja do zasilania rozsad mam polecany nawóz do pelargonii z Biedronki za 4 zł.
z groszami . W tym roku go jeszcze nie używałam bo moje rozsady wyglądają jak
przejedzone .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”