Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
haczer
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 22 lis 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit ,
szkoda Świąt jak człowiek nie jest w formie ale czasami tak się zdarza.
Życzę Ci dużo zdrowia.
Oby ten rok był lepszy, skończyły się potworności o których byśmy nie pomyśleli.
Coraz częściej mówię-brak słów.
Jakoś zleci nam do wiosny, zaczniemy planować, przycinać drzewa i będzie marzec.
Każdego roku część cebul mi ginie, przypuszczam, że są zżerane.
Mam nadzieję,że u Ciebie tak nie będzie i wiosna będzie kolorowa.
Twoje róże cudne, z kocimiętką piękne.
Czosnki cudne.
Wszystkiego dobrego ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, witaj w Nowym Roku :wit
Niech będzie dla Ciebie i dla nas wszystkich lepszy od poprzedniego, niech przyniesie Ci wiele radości a oszczędzi trosk i smutków ;:196
Piękne letnie wspomnienia ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Haniu, dziękuję za życzenia ;:196 Życzmy sobie przede wszystkim zdrowia, a jak będzie zdrowie, to reszta też będzie. Ogrody na razie odpoczywają, my też. Ale powoli zaczynam już planować wiosenne prace, które trzeba będzie wykonać. Myślę też o nowych zakupach, tym razem różanych, bo to skandal, żebym nie zamówiła jesienią żadnej róży :;230 Mam na oku kilka odmian, ale każda praktycznie w innej szkółce i to trochę zniechęca , bo koszty przesyłki nie są małe i wtedy nie opłaca się zamawiać jednej sztuki. Do wiosny jest jeszcze trochę czasu na zastanowienie się nad zamówieniem. Przez te ostatnie, ciepłe dni, powychodziło dużo krokusów, ranniki pokazały swoje żółte główki oraz inne cebulowe też powychodziły z ziemi. Trochę chyba za wcześnie?
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196

Dla Ciebie słoneczny, ciepły kolorek Carolyn Knight

Obrazek

Halszko, pięknie dziękuję za życzenia, które z serca odwzajemniam życząc Tobie samych dobrych dni i udanego sezonu ogrodowego ;:196

kolejna, słoneczna różyczka

Obrazek

Helenko, jeśli to czytasz, to zajrzyj do działu różanego, do mojego wątku. Tam troszkę szerzej opisałam odmiany Austinek o kolorze zbliżonym do czerwieni i tam też wrzucę zdjęcia poszczególnych różyczek ;:4

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko w nowym roku, troszkę miałam więcej czasu po świętach, pogrzebałam w swoich kajecikach i oczywiście znalazłam nazwę drugiego klonika to Beni Maiko.
Dziękuję za życzenia ;:167 Oby ten rok był dla nas bardziej łaskawy a nasze róże rosły zdrowo, kwitły obficie i cieszy nas do późnej jesieni. ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Carolyn Knight - cóż za piękność! Ten kolor starego złota. :roll: To jakaś rzadka odmiana , nie spotkałam tej róży w naszych szkółkach. Właśnie takie ciepłe barwy ostatnio poruszają moje serce i powoli przymierzam się do wiosennych zakupów.
daisy1712
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2020, o 06:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam. Jestem pod wielkim wrażeniem róż. Tak szczerze to myślałam , ze poprzedni wątek (przed przeprowadzką) to jakaś wspaniała ziemia, mikroklimat i jakieś cuda, ze róże tak pięknie kwitną. Na Nowym miejscu zapowiada się jeszcze ładniejszy spektakl i to sprawiło, że Sylwestra spędziłam czytając i nie mogłam wyjść z podziwu.
Na razie tylko planuję, czytam choć wcale mi sie nie marzy zacząć od Austinek , chciałabym posiadać róże i by mi w ogóle kwitły i sie zadomowiły na siedlisku. Zakup nie jest problemem -ale podpory, odległość sadzenia, czy zakupić 3 krzaczki czy jeden z odmiany to moje dylematy. A przede wszystkim czym zasilać, pryskać itp...
Będę śledzić pytać i podziwiać bo naprawdę to szok - jak w ogrodzie botanicznym. Jaka jest tajemnica tak wspaniałego kwitnienia?
Pzdr imienniczka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ach, te Twoje różyczki, Dorotko! ;:215 Prześliczne! ;:138
Moje serce skradła cudna 'Carolyn Knight' ;:167 Kocham takie cieplutkie kolorki. ;:303
Wszystkiego, co najlepsze w nowym roku. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit życzę zdrowia w tym roku .
Pięknych nowych zakupów ,radości tych małych i dużych .
:D

Będę zaglądać oczywiscie ;:196 wszak wiosna
powolutku się zbliża .
Może coś już kupujesz z roślinek ?
Ja kupiłam trochę róż niebawem pochwalę się w swoim wątku .
Bardzo serdecznie pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit
Dzisiaj będzie ciąg dalszy wspomnień z ubiegłego sezonu. Pomęczę Was jeszcze czerwcowymi zdjęciami, bo jak dla mnie to był najpiękniejszy miesiąc roku ;:167 Postaram się dzisiaj zakończyć czerwiec i w kolejnym wpisie przejść już do lipca, który w ogrodzie był równie kolorowy.

Obrazek

Obrazek

Daysy, dziękuję za nazwę kolejnego klonika ;:196 Zapisuję sobie skrzętnie nazwy i zapewne któryś z nich wkrótce wzbogaci moją skromną kolekcję.
Życzmy sobie obfitego w różane kwitnienia roku, bez suszy, ale i bez nadmiernych opadów, bez chorób i robactwa. Niech ten sezon wreszcie dla wszystkich będzie tym wymarzonym.

Obrazek

Wandziu, mam dwa krzaczki Carolyn Knight. Jedna zakupiona u nas w kraju, druga od samego Mistrza. Ta z Anglii jest silniejsza i ogólnie krzaczek dorodniejszy. Kwiaty ma śliczne, ale z krzewieniem ma problemy. Nie zbudowała jak dotąd zadowalającego krzaczka ani pod względem ilości pędów, ani wysokości. Jak na razie u mnie wygląda na różę rabatową. Kwiaty rzeczywiście niezwykle urodziwe, ale jak na razie to wszystko. Ma skłonność do czarnej plamistości i już z końcem lipca potrafi zgubić połowę ulistnienia. Wiosną będę ją mocno cięła. Może to pobudzi różę do wypuszczenia nowych pędów.
Widziałam Twoją listę róż i na pewno zajrzę wkrótce do Ciebie, żeby skrobnąć kilka słów ;:196

Obrazek

Daisy 1712, witam Cię bardzo serdecznie :wit Odwiedziny nowych gości zawsze bardzo cieszą, a jeśli jeszcze goście obdarzają nas komplementami…. :wink: Zrozumiałam, że też masz na imię Dorota? Jeśli tak, to tym bardziej jest mi miło i pozwól, że będę się do Ciebie zwracać po imieniu.
Zawsze służę pomocą w miarę swoich możliwości. Nie mam pojęcia ile chcesz miejsca przeznaczyć na założenie różanki? Może coś bliżej napisz, to wspólnie się naradzimy. Jeśli miejsca możesz przeznaczyć sporo, to posadziłabym co najmniej po dwie, trzy odmiany razem. Wtedy będzie efekt i ładne plamy kolorystyczne. Jeśli masz mało miejsca, a chcesz więcej odmian, to posadź po jednej sadzonce. Co do nawożenia… Sama nawożę końską gnojówką. Jeśli chcesz, to podam przepis. Pytaj o wszystko, a chętnie odpowiem. Co do odległości sadzenia, to wszystko zależy od tego jakie róże będziesz sadzić? Przy różach rabatowych, które z założenia są mniejsze, odstępy też mogą być mniejsze. Róże parkowe potrzebują więcej miejsca, bo potrafią nieźle zaskoczyć swoim wigorem. Może masz już upatrzone jakieś konkretne odmiany, to napisz? Zawsze łatwiej wtedy coś doradzić.

Obrazek

Lucynko, wzajemnie wspaniałego Nowego Roku ;:196
Róże to moje największa miłość ;:167 Planuję kolejne zakupy, bo ostatnio skupiłam się bardziej na innych roślinach, a przecież to róże grają pierwsze skrzypce w moim ogrodzie. W ostatnim sezonie nieco zaniedbałam swoje ulubienice – czas to naprawić i poczynić trochę wiosennych zakupów. Nie obędzie się przy tym bez małej reorganizacji jednej rabaty. Trzeba będzie to i owo pozmieniać, poprzesadzać i już nie mogę się doczekać wiosny ;:65

Ta rabata będzie zmieniona. Znikną żurawki / tzn. pójdą w inne miejsca/ i tak miałam je podzielić, więc będzie okazja. W miejsce żurawek przyjdą kolejne róże

Obrazek


Bogusiu, dziękuję Kochana za ciepłe życzenia ;:196 Tobie również życzę samych udanych dni, super zakupów /a czytałam, że różyczki już kliknięte :D / Zajrzę do Ciebie, bo Twoja lista jest imponująca ;:224
Też mam zamiar kupić kilka róż, a poza tym jeszcze kilka brunner wpadło mi do koszyka i rozglądam się za wypełniaczami rabat. Na pewno do koszyka wrzucę jeszcze bodziszki. To na razie tyle, bo niestety zamówienia w różnych szkółkach, co wcale mi się nie podoba, bo koszty przesyłki trzeba pokryć za każdym razem. Żeby tak można było wszystko zamówić w jednym, dwóch miejscach… Wtedy i roślin mogłabym więcej kupić… :roll:

Obrazek

I na koniec trochę zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby nie było tylko różanie, to kilka ostróżek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko jakbyś nie kochała róż, to nie kwitły by Ci tak cudnie. ;:108 Jak oglądam tak wspaniałe różanki, to płaczę nad sobą, że nie umiem się różami dobrze zająć. ;:145
Znasz nazwę kocimiętki rosnącej przy The Ancient Mariner, piękna. ;:oj
Rododendrony co 120 cm, to dobra rozstawa. Na zdjęciu wyglądają dość blisko, ale to perspektywa jednak skraca odległości.
Bylin masz już dużo, czosnki popodziwiałam szczególnie. ;:215
Mam nadzieję, że choroba minęła. ;:168
Niech w nowym roku będą tylko dobre dni dla Ciebie i ogrodu. ;:196
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, jak zwykle piękne widoki, które zimą cieszą oczy. Róże piękne, ale moją uwagę zwróciły ostróżki. Bardzo lubię te kwiaty, niestety u mnie nie chcą rosnąć. Sadzę je, a one zanikają, albo się nie rozrastają. Jakie są tajniki ich uprawy? A może ja kupuję jakieś kiepskie odmiany? Może mogłabyś polecić jakąś wytrzymałą odmianę?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ja właśnie też zwróciłam uwagę na ostróżki, bo one idealnie pasują do róż. W moim przydomowym sytuacja jest taka jak u Emi. Natomiast próbuję je zadomowić na działce i nawet kupiłam kilka różnych odmian jesienią. Czekam, co będzie.
aha, no i wysiałam w zeszłym roku z torebeczki. Nawet wzeszły i rosną, ale tylko te najzwyklejsze niebieskie.

Patrzę na ten Twój rządek różyczek i widzę, że rosną grzecznie na tę samą wysokość, jednym słowem są równe wzrostem. Pewnie są równo przycinane, ale mimo to przecież różne odmiany wyrastają jedna wyżej, druga niżej. Ciekawe, jak to robisz, żeby je wyrównać? Czy jeśli jakiś pęd wybije wyżej, to go od razu przycinasz?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko zdrowia oraz pomyślnego sezonu i wspaniałych kwitnień!! Ależ narobiłaś mi nostalgii za latem ...wzdycham głośno na widok twoich cudnych królowych :D Dopiero teraz widząc te zdjęcia panoramiczne uświadomiłam sobie że masz dużo więcej miejsca na róże niż w poprzednim ogrodzie, prawda? gdzieś widziałam w sprzedaży obornik koński w płynie 5l z Biomonic ale w składzie własciwie podają tylko azot; nie wiadomo czy są tam jakieś pożyteczne mikroorganizmy... tak się zastanawiam głosno... czy jest sens to kupowac bo tanie to to nie jest; jak sądzisz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”