Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko udało Ci się zdobyć ładny okaz drzewka zwłaszcza, że będzie kwitł już w tym roku dowiesz się jaki kolor masz bo z tym to ruletka oby się sprawdziło. Wiosna u Ciebie piękna i kolorowa życzę słoneczka i zdrówka. Miłego dnia :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

164 !!!! ;:oj Jestem pod wrażeniem. Teraz to jeszcze bardziej podziwiam Twoją pracę ;:180 Ja mam około 15 szt ale liliowców powyżej setki. Tylko pracy przy liliowcach żadną miarą nie można porównać do pracy przy różach. Podziwiam.
daisy1712
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2020, o 06:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie. Śledzę wątek z wielką uwagą, tym bardzie, ze dopiero rozpoczynam zakładanie ogrodu. To niemal wymarła wioska. Ale są konie :) to może cos sie uda by róże rosły. Zamówiłam ok. 35 szt. Dorotko podziwiam Twój ogród - jest prawdziwy i wszystko pięknie kwitnie. Mam nadzieję u Ciebie wiele się nauczyć bo pokazujesz nie tylko pąk-kwiat ale też krzaczek, rabatę w perspektywie a to bardzo dużo dla laika. W Twoich różach jestem zakochana, czasem wspomnij o trafnych wypełniaczach rabat co tam rośnie. :wink: Mam nadzieje, ze kwiaty, które posadzę jakoś się przyjmą, obawiam sie błedów co do wzrostu, podpór zestawienia itp. Dorotko mam pytanie. Czy kostka wokół klombów jest jakoś "umocowana" ? i jak kosisz wokół niej? Też zamówiłam bodziszka ale wszystko ze szkółek przyjdzie po 24 kwietnia bo wtedy mam urlop i będę sadzić. Nie wiem jak sobie poradzą kwiaty bo do emerytury jeszcze parę lat więc pobyty raczej weekendowe i urlopowe.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, śliczne krokusy. Jeżeli chodzi o róże z kartoników to udało mi się coś kupić, choć w moim sklepie w tym roku był bardzo marny wybór. Przynajmniej mnie nie kusiły ;:306 Teraz tylko czekać , co z nich wyrośnie.
Magnolie uwielbiam, mam 3 już takie rozrośnięte i mimo, że mieszkam na wschodzie Polski, nigdy nie narzekałam na ich kwitnienie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

No fiu,fiu 24 nowe róże to już duża kolekcja ;:224
Fajnie będzie co podziwiać.
Czytam że gnojówkę dla nich nastawiłas. A miałam już pytać czy już ich czym zasilasz?
Dobrze, że reklamujesz rośliny. Ja 2 razy machnęłam ręką na nijakie rośliny.Ale to przecież nasze pieniądze.
Wiosenne kwiatuszki śliczne i dają tak dużo radości ;:215
Nowa magnolia faktycznie bardzo duża. Kilkuletnie drzewko. Super. Efekt od razu widoczny w ogrodzie.
A co to za odmiana?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko
Krokusowy dywan pięknie się u Ciebie prezentuje.
Zakupy Twoje podziwiam i jestem ciekawa co z nich wyrośnie.
Na ostatnim zdjęciu z różami , tą po prawej stronie angielską bez herbicydów miałam kupioną w zeszłym roku i wyrosła mi princess aleksandra of kent.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko!
Ja również od dawna śledzę Twoje ogrodowe poczynania.
Ja w tamtym roku kupiłam magnolię Suzan. Moje drzewko jest dużo mniejsze. Jeszcze rośnie w donicy, ponieważ kącik do niego nie jest jeszcze gotowy. Mam nadzieję, że w tym roku ją posadzę. Mnie też ciekawi odmiana zakupiona przez Ciebie.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, pierwszy raz się spotykam by wysłano roślinkę, która jeszcze nie startuje. W bodziszku wystarczy, że się zobaczy jaśniejszą kropeczkę i już wiadomo, ze zaczyna rosnąć. Ale żeby wysłano pustą ziemię, to są odważni.
Faktycznie ten bodziszek zacznie dopiero startować za około dwa tygodnie, to prawda. Ciekawa jestem czy zaczekasz, bo ruszać w nim jeszcze nie warto.
Proszę, daj mi znać na pw jaka to szkółka, bo może wiedzą co robią jeśli to któraś z tych naj naj :D
Moją różę Queen of Sweden przycięłam o połowę, zobaczymy jak w tym sezonie będzie kwitnąć. Jakoś mnie sama poprowadziła, więc nie suszyłam Ci tym razem o Nią głowy.
Czy jeśli się wykopie jakąś różę to czy można w ten dołek dać inną różę? Koleżanka chce wymienić jakąś starą pnącą na nową Eden Rose.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko trochę cebulek straciłaś, ale krokusy i ciemierniki wspaniale kwitną. ;:oj Ranniki się rozsieją szybko i za dwa lata będzie piękna łączka.
Różanka coraz większa, 164 sztuki. ;:oj Wielki szacunek za prace, które musisz przy nich wykonać. ;:180
Mój M nie ogrodowy, trawnika nie broni. Nawet pomagał przy wywożeniu darni. ;:306
Magnolia dorodna z pąkami, będziemy czekać na kwiaty. ;:65
Szkoda, że zakup Rozanne nieudany. Masz rację nie odpuszczaj, bo sprzedawcy się rozzuchwalają. Swojego Rozanne przesadzałam jesienią, więc podzieliłam. Niestety tylko jeden fragment rośnie. ;:174
Spokojnego tygodnia. ;:168
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko ;:196

Bardzo lubiłam Twój poprzedni ogród, róże są moimi ulubionymi roślinami. Jeżeli chodzi o bodziszka Rozanne to ja go też zamówiłam i mój już wschodzi, ma nawet spore listeczki. Oczywiście jest w domu i czeka na lepszą pogodę. Czytam, że zbroisz się w róże. Ja też w tym roku zaszalałam i zamówiłam chyba około 40 róż. Część już przyjechała, namoczona , posadzona, kopczyki zrobione i czekam na kolejne. Piękną magnolie kupiłaś, ma dużo pąków kwiatowych, oby zakwitły.
Pozdrawiam :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Może trzeba podać nazwę szkółki, jeśli nic z Rozane nie wyjdzie?
Tego faktycznie nie można odpuszczać, bo nie tylko Ty zapewne dostałaś takie nic.
Nie powinni podawać, że mają coś w sprzedaży, jeśli nie wiadomo, czy wyjdzie czy nie.
Albo przynajmniej nie wysyłać dopóki nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, ogromnie zazdroszczę Twoim sąsiadom, że bez żadnego wysiłku, mają za płotem taki cudny ogród różany :tan
Zraziłam się do nich jeszcze w czasie mroźnych zim, kiedy bez jesiennego kopczykowania nic by z nich nie było ;:14 , a teraz już nie mam na nie miejsca. Może to i dobrze, bo bardzo są kuszące :roll: i mogłabym łatwo ulec pokusie ;:224 .
Oznacz sobie miejsce z przebiśniegami, bo chociaż zimy mamy łagodniejsze, to lepiej dmuchać na zimne i okryć trochę jesienią ;:333 . Swoim rannikom też lepiej daj jakąś kołderkę, bo to rannik cylicyjski, wrażliwy na mróz, przynajmniej u mnie ;:174 .
Wawrzynkowi przytnij czubki patyczków, szybciej ładnie się zagęści ;:333 . Niby się go nie przycina, ale jednego krzaczka przycinam za przykładem Maryni-Marpy i widać efekt ;:215 .
Krokusy zakwitły pięknie ;:138 , a mam nadzieję, że jeszcze coś z drobnocebulowych Cię zaskoczy odrobinę później ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, wspaniałe zakupy, a ta magnolia to już super nabytek ;:215 Dobrze, że ją zabezpieczyliście przed mrozkiem (przeczytałam u siebie ) to z pewnością zobaczysz kwiaty :D
Krokusy pięknie kwitną, ta mieszanka kolorów super ;:333
Słońca i ciepełka ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”