Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8016
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando
Ale Cię na germańskie nazwy wzięło :;230
Przecudne te morelowe róże i zapach za pewne - już sobie wyobrażam. :heja
Ta pierwsza Jubileum z żurawką - doskonała. :!:
Szałwie cudne masz i jeszcze dzielisz.
U mnie wyginęły , albo się wyrodziły - zdziczały ,mają rzadkie kłosy.
Została ładna jedynie biała.
Co one lubią Twoim zdaniem ,może wapno :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2613
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

O! I znów kolejna porcja apetycznych róż ;:215 Shafira Asma przepiękna.
Szałwia ladnie się rozrosła, ile lat trzeba czekać na taką kępę?
Ja wsadziłam w ubiegłym roku, ciekawe jak przezimowała ;:7
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16041
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

daysy, ja też mam takie szałwie, które się pokładają, ale to jakieś inne odmiany. Te niskie na zdjęciu to chyba Deep Blue, o ile dobrze pamiętam. Kupiłam teraz ostatnio Caradonnę. Jest wysoka, ale stoi sztywno. Uwielbiam zresztą wszystkie szałwie, chciałabym mieć ich całe poletko.

pelagia, faktycznie te moje róże na S to prawie wszystkie mają niemieckie nazwy. A co do szałwii to przede wszystkim lubią słońce, słońce i jeszcze raz słońce. W moim przydomowym nienajlepiej się czują. A akurat biała wygląda najgorzej, taka jakaś rzadka i ledwie żyje. Niebieska jest najlepsza. Na słonecznej działce szałwiom jest bardzo dobrze. A ziemia jest lekko kwaśna i raczej gliniasta.

jarha, szałwia, jeśli tylko jej miejsce przypasuje, rozrasta się szybko. Już po roku można ją dzielić. A na zdjęciu to nie jest jedna kępa Halszko, tylko trzy. :D

Wyszło dzisiaj w końcu słoneczko, więc szybciutko pootwierały się pączki krokusików. Co roku wychodzi ich coraz więcej, chociaż pamiętam, że kiedyś na początku wsadziłam tylko jedną torebeczkę cebulek, może było w niej tylko kilkanaście sztuk. Inne kolory aż tak się nie mnożą. Chyba najmniej białe, a akurat białych chciałabym mieć najwięcej.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Cześć Wandziu,
Uwielbiam krokusy, bo zwiastują wiosnę na którą wszyscy czekamy. Co roku wpadają mi do koszyka. U Ciebie to już w pełnym rozkwicie. Trzy lata temu kupiłam ze 300 sztuk botanicznych i posadziłam w trawie przed furtką od strony drogi. Niestety to już wspomnienie. W tamtym roku na wiosnę ciągnęli światłowody i wszystko przekopali. Nie wyszedł ani jeden. Szałwie też lubię. Jak lubisz błękitne kolory to polecam "Crystal Blue". Dla mnie piękny kolor,sztywna, niewysoka. Rzadko taki kolor kwiatów można spotkać. W tym roku zamówiłam "Caradonnę" i "Caradonnę compact". Nie widziałam jej w realu. Wygląda zachęcająco. Którą masz? ;:168
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16041
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Gosiu, ja zamówiłam Caradonnę. Kiedyś miałam ją w przydomowym i sprawdziła się. Prosta, sztywna. Ale dość wysoka. Natomiast tej kompaktowej (Compact) nie mam. Ona zdaje się jest niższa. Obejrzałam w necie. Przydałaby się właśnie taka na obrzeża rabat. Ale na razie już nic nie zamawiam. Chcę wysadzić i sprawdzić bylinki, które przyszły do mnie wczoraj.
Obrazek
Penstemon Dark Towers
Perovskia Blue Jean Baby
Rudbekia Goldstrum
Krwawnica Robert
Krwawnik Apple Blossom
Szałwia Caradonna
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1118
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu :wit o jakie piękne zakupy :D
Temat bliski wiosną nam .
Wyżej widziałam szałwię tę fioletową, a teraz piszę i nie mogę podejrzeć
jak się nazywa ? Bo wieloletnią jest prawda ?
A szalwia omszona karadonna jest chyba jeszcze inna bardziej grube ma
kwiatki ,czy coś mylę ?
Wydaje mi się ,że kiedyś czytałam na forum i były zdjęcia .
Czy szalwia powyżej 14 zł sadzonka ?czy taniej udało się Tobie kupić ?
Masz gdzie sadzić porozsadzane i super :D
Przepraszam ,że nie przywołuję naszej rozmowy wcześniej ,ale
tyle się dzieje u Ciebie na wątku aktualnie , ;:138
Jaka szkółka może mieć szałwie wieloletnie ,przyzwoite sadzonki ?
Serdecznie pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Przepiękny festiwal różany, Wandziu! ;:138 ;:138
A zaraz po fantastyczne kwiatuszki wiosenne! ;:215 ;:303
Ogród żyje pełnią życia, ;:63 a wzbogacony o nowe nasadzenia czekające w doniczkach stanie się jeszcze piękniejszy. ;:215 ;:138
Pozdrawiam słonecznie. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

O, fajne zakupy! I z tego co tu czytam to wcale nie musi być ich koniec w tym sezonie. ;:215
Wiosna, Wandziu, wiosna! ;:138
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu,
Widzę, że prace ogrodowe już u ciebie rozpoczęte. Ja chcę podziałać w przyszłym tygodniu ale pogoda może być niesprzyjająca. Czy mi się wydaje, że zamawiałaś w szkółce "Al.....". Ja w tym roku zamówiłam u nich ok 50 sadzonek. Przyjdą dopiero w kwietniu, bo tak sobie życzyłam. Co roku tam kupuję i jestem zadowolona. ;:196
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu , ale masz łany krokusów,u mnie niektóre odmiany zanikły :(
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, zadowolona jesteś z sadzonek, które otrzymałaś ze szkółki?
Ja składałam dzisiaj reklamację na bodziszka Rozanne. Odpowiedzieli mi, że mam czekać dwa, trzy tygodnie... :? Ale tam nic nie ma w tej doniczce... To na co mam czekać? Na cud chyba... Nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy w błoto. Jeśli za dwa tygodnie nadal nic nie wyjdzie, to nie odpuszczę. Na dodatek wystawię im odpowiednią opinię w internecie. Dwa lata temu też u nich zamawiałam i niestety kilka roślin również mi nie wyszło. Wtedy machnęłam ręką, ale drugi raz im nie podaruję ;:185
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16041
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Bobka, ja kupowałam sadzonki szałwii po 11,99zł. Na razie trudno powiedzieć, czy są przyzwoite, bo ta bylinka dopiero co wychodzi z ziemi, ale wydaje mi się, że korzenie są w porządku. Kupowałam w szkółce Al... oprócz jeszcze innych bylin.
Ta fioletowa szałwia, którą kiedyś pokazywałam, nazywa się New Dimension Rose. Taka średnio wysoka i raczej się nie pokłada.
Obrazek
Mam jeszcze taką ciekawą dość niską. Rugen
Obrazek

No i taka zwyklejsza, wysoka, ale nazwy już nie pamiętam.
Obrazek

plocczanka, czekają doniczuszki na tarasie, a ja snuję wizje, gdzie posadzić nowe roślinki. Pogoda w tym roku sprzyja wcześniejszym pracom, więc nie ociągajmy się i korzystajmy ze słońca. :D

Beaby, no chyba zakupom rzeczywiście nigdy dość. Nawet dzisiaj gdy robiliśmy zakupy spożywcze, zlitowałam się nad przecenionymi różami i dokupiłam jeszcze dwie sztuki, tłumacząc sobie, że przecież ratuję im życie. ;:108
Obrazek

Gosiu, właśnie tam zamawiałam, zresztą pierwszy raz. Pewnie zorientowałaś się po nazwach, skoro jesteś stałą klientką. :) Kupiłaś aż 50 doniczek, ach, ciekawa jestem Twojego ogrodu. Czy kupiłaś rozmaite gatunki, czy po większej ilości takich samych bylinek?
Na szczęście można już wysadzać rośliny do gruntu, bo gdyby ziemia była zamarznięta, jak to onegdaj bywało, byłoby z nimi niewesoło.

Dorotko, ja muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z towaru, u niektórych doniczek nawet korzenie wystają z dna. Akurat bodziszków nie kupowałam, ale to, co przyszło, jest w dobrej formie. Choć u perovskii na razie nie widać na wierzchu oznak życia, to jednak jestem dobrej myśli. Oczywiście dopiero później się okaże, czy dana roślina się przyjmie. O tej firmie opinie są na ogół dobre. Szkoda, że na Ciebie trafiła skucha. A w korzeniach grzebałaś, może jednak coś tam jest na dnie?

dorcia7, witam Cię znowu w moim wąteczku. :D Dawno Ciebie nie było, ale cieszę się, że stara kadra wraca. ;:196
Ja na krokusy nie narzekam, co roku mam ich więcej. Nawet się nie przejmuję, czy je uszkodzę, więc jeśli jest potrzeba przekopania rabaty w niektórych miejscach, to po prostu kopię. Chyba dzięki temu cebuleczki roznoszą się po całym ogrodzie. Ale nie mam jakichś szczególnych odmian, tylko takie zwykłe z Biedronki lub Lidla. Pewnie są bardziej wytrzymałe i żywotne. ;:108
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1118
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Dziękuję :D A masz może szałwię Velocity Blue ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”