Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Forestit, wracasz w kółko macieju do tego niczym nie podpartego stwierdzenia :( PODMIOT PROFESJONALNY może w znaczeniu powszechnym sugerować jakąś formę działalności, ale w ustawie ten zwrot jest użyty w innym znaczeniu. Są w niej nawet wyróżnione różne formy tego podmiotu, ja np. jestem zarejestrowany jako "DOSTAWCA PROFESJONALNY", a są jeszcze inne formy. Z innej beczki... czy Picasso był artystą profesjonalnym? przecież nie ukończył ASP.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

dedert pisze: 25 lut 2023, o 06:58 Jako dowód ze akwaryści sprzedający nadwyżki roślin muszą mieć paszporty podam fakt że kilku z moich znajomych dostało maila ostrzegawczego od wiorinu na aukcjach allegro czy olx odnośnie wymaganych paszportow oraz to że ta informacja musimy być podana w ogłoszeniu. Ostrzeżenie bylo takiej treści:

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż sprzedaż roślin poprzez umowy zawierane na odległość (np. w Internecie) wymaga zaopatrzenia w paszport roślin,
a podmiot, który prowadzi takie transakcje powinien zarejestrować się w urzędowym rejestrze podmiotów profesjonalnych prowadzonym przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Zgodnie z art. 58 ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o ochronie roślin przed agrofagami, podmiot, który wykonuje działalność wymagającą wpisu do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych bez uzyskania wpisu do rejestru podmiotów profesjonalnych, podlega administracyjnej karze pieniężnej w wysokości 1000,00 zł.
Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży przez Internet dostępne są na stronie: http://piorin.gov.pl/zdrowie-roslin/pas ... -internet/
oraz w WIORiN Bydgoszcz Oddział w Brodnica (56/4983651), 698631541


I znam paru którzy zrobili takie paszporty żeby móc sprzedawać rośliny.
Ok. Dzwoniłeś do swojego wiorinu aby się dowiedzieć dokładnie co i jak? tak było by najszybciej.

Oczywiście że Picasso profesjonalistą ponieważ tak zarabiał na życie.
Już widzę jak osoby sprzedające nadwyżki roślin na FB i innych forach hobbystycznych rejestrują się w wiorin. Prowadzą ewidencję zakupionych roślin. Sprzedanych roślin. Wiorin przychodzi i liczy im na działce i sprawdza, bierze ziemię do analizy. Nie można też zapomnieć o tym że od 2023r. Można tylko 30przedmiotów sprzedać w ciągu roku bez informowania US.
Ja uważam że albo olać temat i żyć normalnie, lub dopytać się w odpowiednim dla siebie oddziale.
Kolega Zibi uważa inaczej.

Generalnie nawet nie ma testów odpowiednich dla akwarystyki
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Nie sądzę by sprzedaz powyżej 30 szt wiązała się z informowaniem US ponieważ do tej pory przepisy mowily ze sprzedaz bedzie opodatkowana gdy pochodzi z hodowli w zbiornikach powyżej 700 litrów
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

30 transakcji za pośrednictwem portali. https://www.rp.pl/podatki/art36935701-s ... el-w-sieci
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ale jakie to ma odniesienie do roślin z baniaków poniżej 700 L które same w nie podlegają opodatkowaniu? 30 transakcji z roślinami gdzie koszt jednej to 10-30, nie wiem czy US bedzie się chciało w to bawić
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

To nie ma znaczenia co sprzedajesz. Powyżej 30 transakcji za pośrednictwem serwisów ogłoszeń one z automatu są zobowiązane przekazać dane do US
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Czyli ja jedynie mogę udowodnić że to z akwarium poniżej 700L i wtedy US nic do mnie mieć nie będzie

Ja juz przymierzam się do egzaminu na paszportowanie roślin i w jednym z wniosków jaki muszę złożyć jest do załączenia załącznik:
„Opis systemów i procedur umożliwiających wypełnienie obowiązku identyfikowalności, o których mowa w art. 69 i 70 Rozp. 2016/2031.”
Jak rozumiecie ten załącznik? Czy tu chodzi o opisanie jak rozpoznaje rośliny w znaczeniu, od kogo pochodzą, czy zbieram dowody zakupu, prowadzę rejestr zakupów, czy może jak rozpoznaje choroby u rośliny? Bedę zajmował się roślinami akwariowymi i nie wydaje mi się żeby one chorowały na jakieś zakaźne agrofagi? Mi są znane tylko choroby wynikające z niedoborów pierwiastków, ale zakaźne choroby nie sądzę.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Czy tez macie taki problem z mączniakiem w tym roku?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3705
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Typowe choroby grzybowe mogę występować w emersyjnej uprawie roślin akwariowych.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

U mnie czysto z grzybem, jedynie mszyca się pojawiła
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Handel rozpoczęty?
Jakie ceny w waszej okolicy? Hurt ,detal.
Z Vsitą też klienci poszaleli?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

U nas vista 8zł. Czy jest szał? hmm wydawało by się że będzie większy. Callipe ma większe branie. Rynek jest zalany przez Vistę na pewno jej nie braknie
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jak tam po sezonie? Wszystko już wyprzedane czy jakieś resztki jeszcze zalegają i ogólnie jak podsumowujecie ten sezon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”