Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie Dziewczęta.
Ładny wieczór, bo z lekkim mrozem, a to daje nadzieję na ładny dzionek.
Przynajmniej taki mi się marzy.

Marysiu - cieszę się, że Cię widzę! :tan
Pierwiosnków uzbierało mi się dość dużo, ;:333 a że tyle ich mam, dowiedziałam się dopiero gdy wstawiałam kolejne fotki. :shock:
Pięknie dziękuję za dobre życzenia, ;:167 ;:180 które z całego serca odwzajemniam i mocno całuję. ;:79 ;:79

Danusiu - sama nie zdawałam sobie sprawy z ilości posiadanych pierwiosnków. ;:204 Zastanawiam się, po co w takim razie jeszcze dosiewałam. ;:7
Na jutro zamówiłam słońce ;:3 i jeśli zaświeci, poproszę, by i Ciebie odwiedziło. ;:3 ;:79


Sasanki.
Obrazek[/UR]

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/7553e3358de75099]Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko!
Mam nadzieję, że i mnie wpuścisz przez tę uroczą furteczkę. W darze niosę najlepsze życzenia Noworoczne dla Ciebie, Rodziny i Twoich braci mniejszych.
Twoje wątki śledzę z zainteresowaniem. Imponuje mi pieczołowitość, z jaką traktujesz rośliny, serdeczność i ciepło, z jakim traktujesz swoich gości oraz (oczywiście ) Twoja piękna polszczyzna, która jest moim konikiem.

Serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko masz śliczną kolekcję pierwiosnków ;:138 ja poluję na białego, ale coś nie mogę upolować. Spróbuję wysiać może z Twoją pomocą się uda :D Sasanki cudowne, które też uwielbiam, ale co posadzę to mi giną, coś im u mnie nie pasuje, a ja ciągle mimo to kupuję. Muszę jednak się pochwalić, że to były pierwsze kwiatki, które wysiewałam i nawet się udało. :heja Latem dostałam nasionka od znajomej z fb wzeszły 3 kępki. Muszę chyba jakoś je okryć, aby nie zmarzły. :tan Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Jak to po co pierwiosnki?,żeby było piękniej .Chyba słońce posłuchało Ciebie bo u mnie świeci. :heja
Wyobraż sobie,że pomimo przymrozków gazanie na balkonie mają się całkiem dobrze. ;:oj
Sasanka strzępiona i czerwona ładne.Siałam nasiona sasanek od Ciebie i swoje i nic nie wzeszło.Nie wiem dlaczego.Kiedyś pamiętam jak posiałam to wzeszło pół grzędy,a teraz zero. ;:145 ;:222 .
:wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

I mnie się już marzą takie widoczki w realu ;:oj masz cudne sasanki i bogatą kolekcje pierwiosnków. ;:215 ;:215 ;:215
Lucynko, tak trzymaj a wysiewy już niebawem, mam nadzieję że i Wam dzisiaj słoneczko dopisało. ;:3 ;:3
Przytulasy i pozdrowionka Wam ślę a dla Misi drapanko posyłam. ;:4 ;:168 ;:167 ;:24
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

U Ciebie nowe otwarcie i wiosenne wspomnienia Lucynko a w realu już za chwileczkę już za momencik bo czas szybko płynie... ;:131
Kolekcja pierwiosnków imponująca ! ;:63
Pomyślności wszelkiej życzę !Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Zamawiałam słoneczny dzień, ale pewnie mam zbyt małą siłę przebicia, a może za słabo się starałam, bo chmurzyska dokładnie przykryły niebo, nie wypuszczając na wolność ani jednego słonecznego promyczka. Z wyprawy na działkę kicha.
Nie to nie. Nie będę się biła, sztuczne światło mam, ciekawą lekturę również, oddałam się więc innemu spośród moich ulubionych zajęć. Dzięki temu dzień szybko minął.


Jagi - Z ogromną radością witam Cię w moim maleńkim królestwie. ;:180
Życzenia oraz serdeczności przyjmuję z wdzięcznością ;:196 i z całego serca odwzajemniam w całej rozciągłości. ;:167
Zaserwowałaś mi tyle miłych, ciepłych pochwał, że aż się cała zarumieniłam. ;:179
Dłużej zatrzymam się na ostatniej z nich. Przed przystąpieniem do odpowiedzi na Twój sympatyczny post zajrzałam do Twojego wątku. Nie zostawiłam w nim jednak śladu swojej obecności, bo mnie zatkało. Jednak wrócę, by nie przynieść wstydu rodzinie.
Krótko mówiąc moja polszczyzna, którą staram się pielęgnować, jawi mi się szarością w odniesieniu do Twojego barwnego języka. Wróciłam od Ciebie urzeczona zarówno bogactwem słownictwa, wszystkimi odcieniami jego barw, ogromnym zasobem cytowanych fragmentów poezji i prozy, porównań i metafor. ;:31
Tym bardziej jestem zaszczycona Twoją opinią, za którą pięknie dziękuję. ;:97

Halinko - ja również długo nie mogłam dochować się białego pierwiosnka, a wśród wysianych w ubiegłym roku już kilka młodziaczków pokazało kwiatuszki i dwa ucieszyły mnie bielą swoich płateczków. ;:303
Z sasankami też miewam problemy, niezbyt chętnie się mnożą, choć rok w rok rozsiewam ich nasionka, a i rozrastać się za bardzo nie chcą, toteż cackam się z nimi jak z przysłowiowym jajeczkiem. :lol:
Będę trzymała kciuki, by Twoje małe kępeczki nie tylko przetrwały, ale by pięknie zakwitły i rozrosły się w wielkie kępy. ;:215

Danusiu - cieszę się, że słoneczko ozłociło Ci świat. ;:3
Do głowy by mi nie przyszło, że gazanie to takie twarde sztuki, ;:131 zawsze traktowałam je jak delikatne panienki, co - jak się okazało - nie było potrzebne.
U mnie też ostatnie siewy sasanek zakończyły się całkowitym fiaskiem. ;:222 Prawdopodobnie aura obfitująca w deszcze nie sprzyjała wschodom tych ślicznych roślinek. Zresztą zadomowione już starsze kępki sasanek też nieciekawie wyglądały pod koniec jesieni. Obawiam się o ich kondycję po zimie.

Stasiu - sasanki mnie zbytnio nie kochają, to ja jestem ich miłośniczką i staram się choć odrobinę tego ziela mieć na działce, natomiast pierwiosnki rosną i kwitną jak szalone, a ja ciągle nienasycona ich urodą dosiewam i dosiewam ... ;:306
Z Twoich słów wnioskuję, że miałaś słoneczny dzionek. Cieszę się. ;:215 U mnie bez zmian, niestety.
Cieplutkie te Twoje przytulasy - ślicznie za nie dziękuję, pozdrawiam wzajemnie i buziaki dodaję. ;:196
Misia też wymruczała swoje podziękowania. ;:168

Maryniu - już się nie mogę doczekać pierwszych siewów parapetowych, nie mówiąc o tych działkowych, ale masz rację: czas mija szybko i nawet się nie obejrzymy, gdy przyjdzie czas wiosennych prac. :tan
Pierwiosnki kocham za ich różnorakość i różnobarwność. Życzenia przyjmuję z radością i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:3


Dzisiaj wspominam laki wonne, których w tym roku nie będzie. Niestety, ani jeden nie wykiełkował.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko piękne są laki, a wiesz ja nie wiedziałam, że one pachną, gama kolorystyczna fajna.
U nas dziś pogoda była słoneczną, udało się pójść na spacer, a miałam zamiar skończyć książkę, nie udało się.
Lucynko czekam na znak kiedy siać dalie, tak bardzo jestem ciekawa ich wyglądu, ale nazwa jak pisałaś zmienna więc sadzonki będą wielką niespodzianką.
Życzę aby u Ciebie zaświeciło słoneczko
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko ale się zagapiłam :oops: ledwie parę dni mnie nie było, a tu już druga strona nowej części .... ;:215
Śliczne masz pierwiosnki, jak zresztą wszystkie inne kwiatuszki ;:63 Gołąbki i Misia pięknie pozowały ;:167
Wszystkiego wymarzonego w Nowym Roku Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie! Zamknęłam laptopa, ale zmęczyłam się czytaniem książki i wróciłam na forum. Jakoś trzeba sobie te długie wieczory urozmaicać.
Misia wtarabaniła mi się na kolana, ale na szczęście pozwala korzystać z klawiatury.


Dorotko - laki bardzo lubię, ale w tym roku nie będzie ich na mojej działce. ;:185 Wysiałam, ale ani jedna siewka się nie pokazała, a to dwuletnie roślinki. ;:174
Do siania dalii jeszcze daleko, musisz uzbroić się w cierpliwość, a ich zmienność polega na tym, że nigdy nie wiadomo, jakim kolorem zakwitną. ;:218 Miałam dwie sadzonki różowej dalii o czekoladowych liściach. Jedną dałam sąsiadce. Ta, którą zostawiłam sobie, zakwitła różowymi kwiatami, a sąsiadce cytrynowymi - też ślicznie. ;:215
Za słoneczko ślicznie dziękuję, ;:196 oby Twoje życzenie okazało się prorocze. ;:3

Halszko - ślicznie dziękuję za życzenia i za wszystkie miłe słowa, a nade wszystko za Twoją obecność w moim małym ogródku. ;:196 ;:196
Zdrówka życzę i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, do kolejnej furtki Twojego ogrodu dobiegłam i ja. Były zapisy. Dostałam wprawdzie pierwszy numerek ale na 3 stycznia, więc się melduję.
Proszę, powiedz mi czy są jakieś kwiaty, które siejesz wprost do gruntu, czy wszystkie z rozsady?
Miałam pytać o plany Twoich wysiewów, ale doczytałam, że to już niebawem.
Wiosenne tęsknoty? No pewnie! Wielu z nas tęskni do wiosny. Fajnie, że cieszysz nasze oczy np. ślicznymi pierwiosnkami.
Pozdrawiam ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Pierwiosnki prześliczne a zwłaszcza ten na przedostatnim zdjeciu a i zwierzaczki w komplecie,mam nadzieję ,że i ja zmieszczę się jeszcze w Twoją furtke ;:180 ,bo goście wchodzą tłumnie.U mnie biało ,wczoraj popodał śniegi nawet ;:3 było na chwile :heja .
Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Cudne wspominkowe zdjęcia.
Laków nie siałam w poprzednim sezonie , cudnie pachną lecz przerażały mnie olbrzymie pokładające się krzewy.
Pierwiosnki mnie nie lubią nawet ten najpospolitszy tylko wegetuje nie przyrastając ;:145 a o innych odmianach mogę jedynie marzyć , sasanki kupiłam i miałam tylko w roku zakupu, nie przetrwały ciepłej zimy i mroźnej wiosny.
Trudno będę podziwiać u Ciebie szkoda tylko ze zapachu nie można poczuć.
Spokojnego i lepszego tego Nowego Roku ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”