Gniazdo os, zabezpieczanie się, likwidacja?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Jeśli to gniazdo nie jest większe od mandarynki to gniazdo klecanki,robi je jedna osa i składa tam jaja.Nie ma obaw,że wyleci z niego rój.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Plumi dziękuję za wiadomość. Coś nowego dla mnie ta klecanka, będę musiała popatrzeć w necie ... Rzeczywiście gniazdo jak klecanki - ufff, dziękuję Ci. Czyli jest szansa, że to samo sie wylęgnie i gniazdo zostanie opuszczone. Te klecanki to bardzo miłe stworzonka, nie wiedziałam, że tak się je zwie :)
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Ja używam środka "Gaśnica na osy i szerszenie" z Brosa (to nie krypto reklama...) zgodnie z zaleceniami straży pożarnej jak w zeszłym roku likwidowali mi gniazdo w podbitce (napryskali dwie puszki w podbitkę - na szczęście obyło się bez rozbierania bo mam wykonaną podbitkę jak Ty - na krokwiach...). Jest naprawdę skuteczna i ma zasięg do 6 metrów. Dwa tygodnie temu zlikwidowałem szerszenia zakładającego gniazdo z odległości ok 2-3m oraz jak pisałem wcześniej takie same gniazdo osy. Po użyciu działa jeszcze przez jakiś czas. Muchozol jest słaby i działa głównie w pomieszczeniach zamkniętych, do tego na zewnątrz trzeba pryskać z bardzo bliska. Środek któy Ci podałem nie jest drogi, za to bardzo skuteczny.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: co to za gniazdo ???

Post »

czy mozna to stosowac stojac na dole ze skierowana gasnica w gore? To gniazdo jest nad balkonem ...
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Dopóki larwy się nie wyklują na nic zda się wszelkie pryskanie środkami owadobójczymi,osy zazwyczaj w gnieździe nie na,bo robi zapasy,można próbować wieczorem,ale wtedy zabije się osę,ale z jaj i tak się wyklują młode.
Wiem,bo za pierwszym razem tak zrobiłam.Trzeba zaglądać i spryskać wtedy jak z gniazda zaczną wychodzić dorosłe osy.
Albo zwyczajnie teraz strącić gniazdo póki puste,albo z jajami i zniszczyć.
Kwiaty to resztki Raju.
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za gniazdo ???

Post »

To nie jest gniazdo klecanki (miało by kształt pojedynczego nieosłoniętego plastra) na szczęście klecanki bardzo boleśnie żądlą. Jest to prawdopodobnie gniazdo inicjalne osy saksońskiej (czyli zwykłej osy).
--
Pozdrawiam
mm
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Gniazdo inicjalne? A co to takiego? Czy to ma ciag dalszy pod podbitka domu, czy wystarczy zniszczyc tylko to co wystaje? A oze zostawic i przeczekac az mlode sie wylegna i dopiero zniszczyc?
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Lorrie pisze:Gniazdo inicjalne? A co to takiego? Czy to ma ciag dalszy pod podbitka domu, czy wystarczy zniszczyc tylko to co wystaje? A oze zostawic i przeczekac az mlode sie wylegna i dopiero zniszczyc?
Wiosną królowa zakłada takie gniazdo, składa jaja a potem zajmuje się wylęgłymi larwami. Gdy te przeobrażą się to rozbudowują gniazdo a królowa nie robi nic innego po za składaniem jaj. Jeśli to gniazdo jest w takim miejscu że musisz je niszczyć (ja miałem kiedyś gniazdo szerszeni na strychu ;:224 ) to lepiej teraz, masz przeciw sobie jedną osę, potem będzie ich dużo więcej.
--
Pozdrawiam
mm
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Na tym etapie można to zniszczyć? Czym? Specjalnym sprayem?
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za gniazdo ???

Post »

Lorrie pisze:Na tym etapie można to zniszczyć? Czym? Specjalnym sprayem?
Zniszczyć można na każdym etapie :D W maju póki w gnieździe jest jedna dorosła osa (królowa), wystarczy że strąci się gniazdo, później lepiej użyć gaśnicy albo wezwać strażaków. Czy teraz w gnieździe jest więcej os nie wiem, poobserwuj gniazdo, możliwe że coś królową zjadło i gniazdo jest puste albo są już robotnice i lepiej uważać (zastosować chemikalia).
--
Pozdrawiam
mm
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Gniazdo os

Post »

Mam problem, osy zadomowiły się w wędzarni. Macie jakiś pomysł? Wykombinowałam, żeby późnym wieczorem zatkać komin[przez który włażą] i rozpalić porządny ogień. Myślicie że dym je załatwi? Ratunku, poradźcie !!!! Są też jakieś spreje na osy ale czy warto w to inwestować?
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: gniazdo os

Post »

Izo , wiem ,że są pułapki na osy ...można wstawić do środka ..one zwabione już stamtąd - gdy wejdą - to nie wyjdą .
Chyba to musi być coś slodkiego , z wodą . Dymem też można je wykurzyć .
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: gniazdo os

Post »

Jagodo to że można wykurzyć to wiem ale czy jak będą zamknięte to padną od tego dymu? Mam uczulenie na takie bzyki :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”