Moje pierwsze storczyki

Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Moje pierwsze storczyki

Post »

To i ja postanowiłam się pochwalić, chociaż w sumie moja jedyna zasługa to to, że nie zamordowałam moich storczyków ;:215 bo kwitną od nowości.

Na początek 2 dendrobia:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Phalenopsisy:




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I taki maluch:


Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Ładne i fajnie pokazane :)
Ja mam 3 z tych zwykłych które przechodzą kurację ozdrowieńczą po zrzutach przez koty z parapetu.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Witaj Anastazjo w naszym gronie :wit

Tak, tak, masz rację - można zamordować te nowe, więc gratulacje że tego nie zrobiłaś ;:333
A byłoby szkoda, bo początek kolekcji bardzo piękny. Szczególnie białe Dendrobium nobile :D
Czekam w przyszłości na Twoje własne kwitnienia. To dopiero satysfakcja ;:224
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Art pisze:Witaj Anastazjo w naszym gronie :wit

Tak, tak, masz rację - można zamordować te nowe, więc gratulacje że tego nie zrobiłaś ;:333
A byłoby szkoda, bo początek kolekcji bardzo piękny. Szczególnie białe Dendrobium nobile :D
Czekam w przyszłości na Twoje własne kwitnienia. To dopiero satysfakcja ;:224

Wieeem,nie mogę się doczekać :) Ale jestem dumna nawet z tego, że nie straciłam ani jednego pączka, np. po zakupie, a do tego koralowy phalenopsis wypuszcza nowe pędy na starych i nie wiem, czy też nie wyrasta coś z jednego oczka na łodydze, bo zrobiło się jakieś spiczaste (brakuje mi wiedzy, zobaczę, co będzie dalej).

W dendrobiach jestem zakochana, marzy mi się biały z czarnymi środkami, gdzieś taki widziałam na zdjęciu, ale w sprzedaży nigdy :(
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Jeśli brakuje Ci wiedzy, to w dziale ORCHIDARIUM masz jej kopalnię. Tylko czytać, czytać...
A wymarzone okazy niektórzy szczęściarze spotykają czasem nawet w ogrodniczych (lub nieogrodniczych) marketach :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Obrazek

Witaj czy takiego dendrobium szukasz?
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

kasia74 pisze:Obrazek

Witaj czy takiego dendrobium szukasz?

O tak, cudne! ;:167

-- Cz 18 cze 2020 20:53 --
Art pisze:Jeśli brakuje Ci wiedzy, to w dziale ORCHIDARIUM masz jej kopalnię. Tylko czytać, czytać...
A wymarzone okazy niektórzy szczęściarze spotykają czasem nawet w ogrodniczych (lub nieogrodniczych) marketach :wink:

Właśnie z tym chyba jest problem, z tego co się zorientowałam, to np. w necie jest stosunkowo mało miejsc, gdzie można kupić storczyki, zwłaszcza bardziej wyszukane niż phalenopsisy. Sklepów takich jak Obi niestety nie mam blisko (a jak przeczytałam, że tam robią przeceny to...:( )
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

To jest akurat z biedronki. Jak przetrwa po kwitnieniu i puści keiki to mogę Ci podesłać. Jeśli chcesz się bawić z takim maluchem
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

kasia74 pisze:To jest akurat z biedronki. Jak przetrwa po kwitnieniu i puści keiki to mogę Ci podesłać. Jeśli chcesz się bawić z takim maluchem
W takim razie będę patrzeć w Biedronce (wszystkie moje są stamtąd oprócz dendrobium z różowawymi płatkami), białe kupiłam jak były na Dzień Matki, ale tego co Ty masz nie było :( Tylko jeszcze fioletowy, mniej urokliwy moim zdaniem. Stale sprawdzam gazetki, może się pojawią, teraz wiem, że miały być storczyki, ale chyba tylko falki. W każdym razie keiki na pewno nie pogardzę, nawet jeśli uda mi się kupić dorosłą roślinę :) Chyba zimą też dendrobia pojawiają się w Biedronce, widziałam w necie foto gazetki sprzed roku

Anastazjo, nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym/ wanda7
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Wszystko super, ale proszę Ciebie żebyś nie cytowała bezpośrednio poprzedzających postów, nie ma takiej potrzeby a tylko niepotrzebnie obciąża serwer.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Witamy w naszym gronie Anastazjo :wit

Widzę, że powiększa się ta nasza stara rodzinka... Ale to dobrze, bo więcej ładnych storczyków jest do oglądania :wink:

Najbardziej podoba mi się białe dendrobium i pasiasty phalaenopsis.

Co do tego dendrobium, którego poszukujesz to będę trzymała kciuki żeby Ci się w końcu udało i żebyśmy mogły już oglądać jego kwiaty :D
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

Moje kolejne, już nie takie nowe nabytki:

Obrazek




Obrazek

Obrazek


Z tego jestem bardzo dumna, choć jest jakiś krzywy - kupiłam go przez net i nie wyglądał za dobrze kiedy do mnie dotarł, był dość zmaltretowany i bardzo szybko zaczął przekwitać. Ale teraz, jak widać, doczekałam się pięknego kwitnienia, zdjęcia nawet nie oddają uroku kwiatów.

Przy okazji mam pytanie: czy zmieniacie stanowisko swoich storczyków kiedy przekwitną? Ze względu na to, że nie wyglądają ładnie i może żeby zapewnić im warunki do spoczynku/zawiązania kolejnych kwiatów?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje pierwsze storczyki

Post »

W zasadzie rośliny powinny mieć jedno stanowisko o odpowiedniej ilości światła. Zmiana stanowiska to konieczność nowej adaptacji do nowych warunków świetlnych.
Jednak część storczyków można, wystawić na okres wegetacji na zewnątrz, ja tak np robię z katlejami czy dendrobium. To ostatnie np. wymaga chłodniejszych warunków oraz przesuszenia podłoża, żeby zawiązały się pąki kwiatowe.
Jednak w przypadku falenopsisów najlepsze jest jedno stanowisko.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”