Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 961 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 57  
Autor Wiadomość
coccinella
 Tytuł: Nasz kawałek trawnika....cz.1
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:05 
1000p
1000p
Od dawna chciałam mieć kawałek ziemi. Nie koniecznie na własność, zwykły ogródek działkowy... No i w końcu udało się. Chcieliśmy z mężem coś niedrogiego, zrobić wszystko po swojemu. Nawet od zera. A trafił nam się "ogród" przyjemnie rozplanowany, pomyślany i pasujący do naszych wcześniejszych zamierzeń. Ma tylko jedną wadę: działka od kilku lat stała nieużywana, przez to zarosła strasznie... Altana nie jest zdewastowana, ale zaniedbana i brudna, pozostawiono mnóstwo śmieci. Chyba nawet przez jakiś czas mieszkali w niej bezdomni...

Dzień po otrzymaniu kluczy nasz kawałek trawnika wyglądał tak:

widok od wejścia:

Ponieważ mąż wyjeżdżał do pracy do Danii, to skopał mi kawałek przy szklarni, gdzie już w tym tygodniu chcę posiać pierwsze warzywka. Poza tym uporządkował mi szklarnię, która była kolejnym składzikiem śmieci. Już trzeci dzień chodzę i podlewam tam ziemię, bo była strasznie przesuszona. Oczywiście najpierw ją trochę wzruszyłam motyką, bo nawet szpadlem nie dało się tego przekopać.... Po wczorajszym podlewaniu (trzecia beczka deszczówki ;)) dzisiaj gleba była zmoczona na dobre 10cm. Podlałam jeszcze raz, a jutro niestety nie będę mogła odwiedzić mojego zacisza, więc spokojnie przeschnie trochę warstwa wierzchnia. Potem mam zamiar to przekopać szpadlem i nawieść trochę kompostu - i do szklarni i do tego skopanego kawałka na zewnątrz. W samej szkalrni czeka mnie mnóstwo pracy. A do tego jeszcze cały teren... Czas mnie goni niestety, żeby cokolwiek posadzić, więc reszta prac musi poczekać. A niestety nie mogę poświęcić całych dni, co z resztą uczyniłabym najchętniej...

Zdjęcia zamieszczane w tym wątku zostały usunięte z hostingu.
bab...

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dużo pracy przed Tobą by działkę uporządkować. :lol:

giga45
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witaj Coccinello. Kawał pracy przed Tobą. Ogród zapowiada się wspaniale, trochę porządku i pomysłów i będziesz miała Swój wymarzony raj. Pomocnik w wózku jeszcze za mały, ale zobaczysz sama ile radości daje każdy dzień jak widać juz jakieś efekty.Fajnie, że tu jesteś, Będę z ciekawością zaglądać do Ciebie, by zobaczyć postępy. Pozdrawiam serdecznie. :D

rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Witaj, będę teraz ciągle zaglądała i patrzyła jak wyłania sie Twój ogród, to trochę będzie tak jak w tej książce "Tajemniczy ogród" i z pewnością efekty będą zaskakiwać z dnia na dzień, a jak maluszek zacznie chodzić to już piekna trawka będzie czekała!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 17:49 
1000p
1000p
dziękuję Wam bardzo za ciepłe slowa!

erazm, giga - o ogromie pracy przede mną wiem baaardzo dobrze ;) Wszystkiego w tym roku nie zrobię, choćbym się skichała. Mąż trochę pomoże, głównie przy typowo męskich zajęciach, ale po pracy niewiele zrobi.... Myślę, że dopiero za 2 lata nasz zakątek osiągnie wygląd choć przypominający docelowy

giga, rogalm1 - pomocnik na zdj to ten najmłodszy, od starszych dwóch muszę się odganiać, bo już chcą kopać i sadzić ;)

postaram się codziennie składać Wam relację!

liska
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
i ja z przyjemnością popatrzę jak inni się męcza :)

Mnie to czeka na jesień.

weiner
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:09 
500p
500p

0 szt.
lubię takie dzikie zakątki, z przyjemnością będę tu wpadał oglądać efekty prcay;]

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 09:50 
1000p
1000p
no i wyszło szydło z worka... Zaziębiłam się i już nie tylko na działke, ale w ogóle nigdzie nie pójdę :(:(:( No, ale w domu czekają pomidorki, którymi trzeba się zajać, kwiaty podlać... A własnie! Tak dla odmiany pochwalę się moją lilią (chyba, bo jak się naprawdę nazywa, to nie mam pojęcia ;))
Obrazek
Obrazek

rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 10:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Twój kwiat domowy imponujący!
Ja też po każdej wizycie na działce jestem tydzień chora, w sobotę jedziemy a od poniedziałku sie kuruję, i tak już 4 tydzień! I też mam 3 synów, tylko że jeszcze mam jedną gwiazdę na osłodę!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 13:48 
1000p
1000p
rogalm1 - no ja się doprawiłam w szklarni. Przy walce z motyką zrobiło mi się gorąco, to zdjęłam kurtkę i mnie zawiało.
A co do pomocników, to źle napisałam. Mam syna i dwie córeczki. Tu jest ich zdj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=416

leosta
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 14:20 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Witaj. "Widzę że masz działkę kompletną. Masz trawnik, masz agrest masz porzeczki,jabłoń,warzywnik,szklarnię, kilka oczek wodnych, nic tylko odpoczywać".
To tak półżartem. Ale jaki będzie kontrast jak wszystko uporządkujesz. I to będzie nagrodą za trud włożony.

Pozdrawiam Leszek.

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."

Siedmiokropka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 14:57 
100p
100p
Moim zdaniem działka ma niesamowity potencjał. Poprzedni właściciel dużo zrobił, niestety czas i przyroda dokonały reszty. Dużo pracy przed Tobą, ale myślę,że każdy ogrodnik na forum Ci zazdrości :wink: tej pracy, tych planów, tego co można wyczarować :D
Życzę udanych pomysłów i żelaznych mięśni :D :D :D :D

acidantera
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2008, o 15:30 
100p
100p
Twoja "lilia" to nie lilia a AMARYLIS
Bardzo ładny i zadbany gratuluję. a co do "Tajemniczego Ogrodu" jak już ktoś nazwał twoją działkę przede mną (i miał słuszność) to nie ma tej pracy aż tak wiele bo to przecież sama przyjemność i zabawa. Masz tam już dużo zrobionych ładnych rzeczy trzeba je tylko wyłonić i pozbyć się zielska ale to przecież jak ożywianie czegoś .. super ja też miałam tak właśnie przed skoszeniem ... ;) Bedzie super oby do przodu!!

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 10:10 
1000p
1000p
Witam ponownie!

Przez dwa dni udało mi się oczyścić z pokrzyw i zielska kompostownik. Przyjechała moja mama i pomogła mi w myciu altany. Potem nawiozłyśmy kompostu do szklarni. Wczoraj wieczorem wyrównałam jeden z żywopłotów i posiałam pietruszkę, rzodkiewkę i marchew. Dzisiaj mam zamiar jeszcze wysiać pozostałe warzywka w szklarni. I zrobić zdjęcia :) Zaczyna powoli baaardzo wyglądać nasz zakątek na używany :)

weiner
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 17:44 
500p
500p

0 szt.
szczerze mówiąc mnie takie coś kręci najbardziej ;] też kiedyś bym z chęcią chciał zakupić ewentualnie odziedziczyć (ah ta próżność ludzka :twisted: ) taki busz i robić z niego coś porządnego, upiększać go ;] wrzuć fotki jak najprędzej;]

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2008, o 21:06 
1000p
1000p
Witam ponownie!

Tyle czasu spędzam na działce, ile tylko mogę i przeważnie nie mam już potem siły na forum. Dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie moim zarośniętym zakątkiem. :)

Dzisiaj udało mi się wyplewić pierwszą rabatkę od wejścia. Pewnie niefachowo, ale i tak jestem dumna z siebie ;)

Poza tym posiałam sobie pnący groszek przed tarasem.

Na parapecie ładnie sobie już wzeszły pomidorki. Aż się nie mogę doczekać, jak je posadzę :)

Zdjecia dodam jutro w wolnej chwili, bo dziś ImageShack mi się zawiesza.

Pozdrawiam wszystkich!

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2008, o 14:12 
1000p
1000p
a to obiecane zdj sprzed kilku dni:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a do kuchni wpadł nam gość:
Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 961 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 57  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości