Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ogrodowe polowanie z aparatem całkiem udane Ewciu! ;:63
I mnie się widzi ,że te cyklameny nie ogrodowe,sama robiłam kiedyś eksperymenty z takimi niestety ;:222

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Oj, dziewczyny, to nie są dobre wieści ;:185
Szkoda, myślałam, że będzie z głowy. No trudno kupiłam je po złotówce, więc mała strata.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fiołki alpejskie nie nadają się do gruntu na dłużej niż na jeden sezon. ;:108 Musisz rozejrzeć się za cyklamenami ogrodowymi.
Ja się rozejrzałam i nawet kilka razy próbowałam je obłaskawić, ale zawsze kończyło się fiaskiem. ;:223 Nie wiem, co im się u mnie nie podobało, powiedzieć nie chciały. ;:7
Zimno i mokro dzisiaj u mnie, a u Ciebie?
Trzymaj się cieplutko, Ewuś. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Po tym wszystkim co się naczytałam, to ja już nie chcę tych fioków ;:306
Założenie było takie żeby życie ogrodowe upraszczać :D a tutaj widzę, że będzie pod górkę ;:306

Lucynko mokro u mnie jest a czy zimno? Nie wiem, spociłam się :)
Założyłam uporządkowanie truskawnika. I tak pomiędzy deszczem, wykopałam stare truskawki, wybrałam sadzonki a teraz próbuję kopać i nawozić za jednym zamachem. No i tak się bawię z deszczem. Właśnie znowu pada i znowu mam przerwę :D Ale już połowa nawieziona obornikiem i przekopana. Do wieczora chyba to zmęczę ;)

Miłego dnia mimo deszczu ;)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś zainspirowałaś mnie szczypiorkiem czosnkowym. ;:180 Może upoluję w jakimś sklepie.
Mnie takich cyklamenów nawet w domu nie daje się długo utrzymać. ;:306
Też miałam wolne 2 godziny, ale szybko deszcz mnie pogonił z ogrodu. Zimno wyjątkowe. ;:202
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Soniu, ten szczypiorek rewelacyjnie wschodzi z nasion. Jak nie znajdziesz cebul to mogę wysłać nasiona. Jak dojrzeją oczywiście :)

Udało mi się dzisiaj, mimo deszczu, skończyć z truskawkami, zagrabić i jeszcze posypać wapnem. Udany dzień :tan

Na wiosnę zaczęłam robić porządek w tym miejscu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upały trochę wstrzymywały dalsze prace ale i pomysłu jakoś nie było ;:224
Teraz w parę chwil powstał pomysł i plan :)
Obrazek

Prawie wszystko miałam. Trzeba było tylko dokupić trochę tulipanów.
Obrazek

Obrazek

I jest gotowe :)
Wykorzystałam tutaj szczypiorek czosnkowy, czosnek niedźwiedzi, niebieskie szafirki, trawy i tulipany. Teraz trzeba cierpliwie poczekać do wiosny, żeby ocenić efekty :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, z fiołkami możesz sobie dać spokój, ale cyklamenki sobie posadź. Ziemię masz idealną dla nich, cieniste miejsca też, powinny się chętnie u Ciebie zadomowić i cieszyć kwiatuszkami. W dobrym miejscu, one są zupełnie bezobsługowe. U mnie tylko jedna bulwa zgniła w miejscu, gdzie najdłużej stała woda w czasie powodzi, poza tym zaglądam do nich tylko wtedy, kiedy kwitną ;:215 .
Te, z wyprzedaży, zostaw na zimę w ogrodzie, może okryte doniczką, żeby miały bardziej sucho. Niewiele tracisz, a może mają więcej genów purpurowego niż perskiego i przeżyją?
Czosnkowy szczypiorek rośnie u Ciebie jak szalony ;:138 , a ja nie mogę się dochować większej kępki :cry: . Może dlatego, że obżeram mu liście od wiosny :oops: , ale bardziej go lubię niż ten zwykły. Wszystkie nasionka wysiewam, ale siewki bardzo smakują ślimakom ;:14 , dlatego w ubiegłym roku posiałam w doniczce i są, to mam nadzieję na większą kępę :heja . Lubię zapach jego kwiatów!
O ile pamiętam, to ta rabata już wcześniej wyglądała pięknie ;:215 , a teraz będzie jeszcze piękniejsza ;:63
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewcia u Ciebie prace do przodu u mnie nie da się wyjść z domu i prace stoją w miejscu. Mam nadzieję, że pogoda się poprawi i nadgonie wszystko. Pozdrawiam życzę miłego wieczorku ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe wyzwania

Post »

Pomysł znakomity, Ewuś! ;:138 ;:138
Teraz będę czekała wiosny i lata, by podziwiać efekt docelowy. :D
Słoneczka życząc, ;:3 buziaki zostawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu nowa rabata ciekawa, już widzę, jaka będzie piękna wiosną. ;:215
Pytałaś o rozplenicę przy hakone. To Hameln Gold, która z kłosami nie przekracza 30 centymetrów. Dużo łatwiejsza do podzielenia, jak się mocno rozrośnie niż wysokie.;:185 Została mi tylko jedna wysoka, nie mam siły wykopywać i dzielić co kilka lat takich wielkich potworów. Kiedyś miałam kilkanaście, ale byłam dziesięć lat młodsza. ;:173
Słońca życzę. ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Marto, już się pogodziłam z tym, że nie będę miała fiołeczków ale tak mnie kusisz... może jednak jak gdzieś mi wpadną w ręce to jednak się skuszę ? No zobaczymy ale sama na siłę ich szukać nie będę :)
Te które już są , tak jak radzisz, nakryję doniczkami i co będzie to będzie.

A z czosnkowym szczypiorkiem, to muszę uważać i w odpowiednim czasie ścinać nasiona. Inaczej sieje się jak szalony a potem wyrwać ciężko, bo korzonki zapuszcza solidne i głęboko. Tez go lubię i jeść i patrzeć na niego. Fajna bezproblemowa roślinka :)

Alicjo, u mnie też pogoda nie rozpieszcza ale ponieważ jeszcze jestem w domu, czuwam i co tylko deszcz odpuści to lecę coś zdziałać ;:65 i tak po woli prace się posuwają. To tylko na zdjęciach tak pięknie i szybko wygląda ;:306

plocczanka, dziękuję ;:196 tak się jeszcze zastanawiam co zrobić w tym kółku. Miało tam być oczko wodne z fontanną solarną ale jest tam mniej słońca niż myślałam więc fontanny raczej nie będzie a samo oczko bez szemrania to mnie jakoś nie urządza :?

Cyma, zapisuje Twoją rozpleniczkę do poszukania :) Też mam te duże i w tym roku nawet jeden małpiszon nie zakwitł ;:223 Takie malutkie bardziej by mi pasowały w niektóre miejsca. Może będę miała łatwiej niż z dużymi. Kiedyś miałam piękną kępę, która sie wszystkim podobała, więc rozdawałam hojną ręką :) Moja padła, innym rosną ;:306 I od tego czasu kupowałam, siałam, dostawałam sadzonki i nie mogłam sie jej dochować. Wreszcie po kilku latach udało się z nasion :tan ale jeszcze nie raczyła mnie obdarzyć pieknym widokiem swoich szczoteczek. Trudno, Cierpliwa jestem, poczekam ;) A w międzyczasie za małą sie rozejrzę.

___________________________________________________________________________________________________________

Pamiętacie jak jeszcze niedawno życzyłyśmy sobie nawzajem deszczyku ?
A teraz życzymy sobie słoneczka ;:3 ;:3 ;:3

A ja wszystkim życzę w dzień słonca pieknego a w nocy deszczyku ciepłego :)

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe wyzwania

Post »

Aż musiałem kilka razy wracać do poprzedniej strony postów bo nie rozumiałem, o jakich 'fiołkach' mowa :wink: Nie powinno się używać błędnych nazw :wink: To są cyklameny, nie mające nic wspólnego z fiołkiem :wink: I ja nie zostawiałbym ich w gruncie jednak - ale na zimę wziąłbym do doniczki, i w półsuchej ziemi przezimowałbym do wiosny. One wiosną odżywają, i kwitną aż do jesieni - wiem bo mam miniaturowego czerwonego, którego kupiłem rok temu. Od wiosny jest właściwie kulą kwiatów. Ale w gruncie raczej nie da rady.
Ale cyklamen bluszczolistny jest dość łatwy w uprawie jeśli przygotujesz mu odpowiednio stanowisko, i wtedy on będzie zimował bez problemu.

Szczypiorek czosnkowy na rabacie to super pomysł, to jest bardzo ozdobna roślina, szczególnie teraz gdy kwitnie :) Cały pomysł na to Twoje założenie jest całkiem ciekawie, wiosną kolorowo, później trawy, na koniec jeszcze kwitnący szczypiorek :) Czekam jak będzie to wyglądać wiosną :)
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1205
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

Właśnie dowiedziałam się, że szczypior czosnkowy kwitnie jesienią... Człowiek uczy się całe życie :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”