Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11593
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Lubię te Twoje szerokie kadry. Ogród pięknie się wpisuje w naturalny krajobraz.
Krwawnik piękny i moją ulubioną macierzankę wypatrzyłam. ;:oj
Mój ogród kolorowy, ale u sąsiadów trawniki i kilka iglaków, czasem skrzynka z kwiatami na parapecie zewnętrznym. ;:131
Niech wakacyjni goście dopisują i podziwiają okoliczne zakątki.
Ewuś słońca i spokojnych dni. ;:3 :wit
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Madziu, w tym roku mam mało czasu na ogród ale staram się wstawać wcześnie. Wtedy właśnie robię sobie herbatkę, zwijam Mruśkę i korzystam z hamaka. Czasem konieczny jest śpiwór ;:306 ale się nie poddaję i z hamaka korzystam choć duuużo rzadniej niż wcześniej ;)
A huśtawkę warto wyjąć i mieć pod ręką. Jak już wisi to ktoś na niej siądzie chociaż na małą chwilę :wink:

Mam też hamak między drzewami przy rzece ale ten to już chyba mchem zarósł ;:306
Obrazek

Soniu, podobają mi się uporządkowane ogrody ale tak jak zauważyłaś taki styl wpisuje się w okolicę :) Dlatego taki ogród tworzę. Czasem się wkurzam, jak się naoglądam innych ogrody, że mój taki nieporządny ale co tam, najważniejsze, że jest gdzie się zrelaksować :)

Jak do tej pory nasi klienci/goście chwalą i podziwiają, więc to chyba dobry kierunek :D

Macierzankę utykam gdzie się da :) A chodzenie po macierzankowych ścieżynkach to sama przyjemność. Obsadzam kolejny kawałek :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fajne Ewuniu takie nicnierobienie na łonie natury wśród zieleni drzew, a szczególnie brzózek działają kojąco ;:215 Macierzanka pięknie pachnie zazdroszczę chodzenia boso
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1758
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo
Piękną okolicę prezentujesz a i ogród wspaniały pokazujesz.
Ostatnio trochę rymuję i energii trochę marnuję.
Ale na poważnie. Leżenie na hamaku super sprawa no i także dobra zabawa.
Byłam dziś na basenie w Łodzi z rodziną i wróciłam do domu z dobrą miną.
Macierzanka roztacza intensywne zapachy szczególnie wieczorem.
Muszę ją w przyszłym roku posiać.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1281
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fajna sprawa taki hamak. Kombinuję u siebie, jak go zawiesić w cieniu. Muszę słupek koło wierzby wbić.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ta ścieżynka z poprzednich zdjęć, gdzie sadziłam macierzankę, zarosła tak, że nie widać czy ta macierzanka żyje czy nie ;:223 Trzeba pielić a pielić trzeba cały ogród pozostawiony samopas 2 miesiące ;:223

Czy ktoś próbował zostawić żurawki pod kołderką z liści? Zgniją czy przeżyją do wiosny?
Gdyby się dało je tak zostawić to dużo pracy by mi odeszło ;:224


Jakuch
Nic nierobienie w tym roku prawie się nie zdarzało :;230 , macierzanka świeżo dosadzana zarosła zielskiem ale teraz zakasuję rękawy i nadrabiam zaległości :)
Chodzenie na boso po tych macierzankowych ścieżynkach to sama przyjemność :) Polecam ;)

ewita44
Ewuś, super Tobie wychodzi to rymowanie ;:215
Ten sezon nie był dla mnie łaskawy w wolne chwile ale właśnie podjęłam życiową decyzję: tam gdzie teraz są warzywa za rok będzie cały sezon poplon. A ja będę miała więcej czasu na wszystko :tan Grządka warzywna będzie malutka i może ogarnę wreszcie do końca ogród wypoczynkowy za stodołą .
Hamak więcej się bujał z wiatrem niż ze mną ale mam mocne postanowienie w przyszłym roku to zmienić :D

Kuneg
Hamaczek na ogrodzie jest super! Jak masz Małgorzatko gdzie go powiesić to się nie zastanawiaj :) A nie możesz go powiesić na wierzbie? Mój zaczął wisieć na dosyć cienkiej jeszcze wiśni. Teraz jest już grubsza ale jakoś jej nie zaszkodziło jak była młodym drzewkiem :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś, żurawek nie okrywam na zimę. Jak je coś poturbuje zimą, to wyczyszczę i szybko wypuszczają nowe liście. Chryzantem też nie okrywam, dużo lepiej mi się tak sprawdza niż okrywanie z niewiadomą kiedy odkryć i czy nie mają za mokro pod liśćmi czy jedliną. Ale wiadomo - każdy ogród ma inny klimat, nawet miejsce obok...
Fajne SPA z tą macierzanką i bosą stopą ;:215
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Bea, dzięki ;:196
W takim razie zostawiam pod liśćmi i co będzie to będzie ;:218

Macierzankę polecam wszystkim! Świetna roślina okrywowa, do tego zimozielona, pachnie, nie boi się deptania, znosi susze i można dodawać do potraw ;:138
To zalążek kolejnej ścieżki macierzankowej, niestety trochę zaniedbany ;:173
Obrazek

Po 3 dniach dziubania w ziemi jest tak:
Obrazek

a za 2 lata mam nadzieję, że pielenia juz prawie nie będzie :) i będzieprzynajmniej tak:

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i polecam macierzankę ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11593
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo macierzankę kocham, jak ty. :D Mam kilka miejsc, gdzie nic nie chciało rosnąć oprócz chwastów, macierzanka wspaniale tam sobie radzi. ;:215
Świetnie, że sezon miałaś udany, choć pewnie zmęczenie dało się we znaki. ;:168
słońca i ciepła na konieczne prace ogrodowe. ;:196
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1281
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś, a jakże! Hamak będzie wisiał pod wierzbą - jeden koniec do wierzby przywiążę, a drugi do słupka. Inaczej się nie da, bo wierzba samotnie rośnie.
Macierzanka jest super, ale u mnie na RODos, na glinie padła, jak trochę cienia się pojawiło i zdarzył się bardziej deszczowy rok. Ciekawe, czy na kwaśniejszym piachu, na wsi dałaby radę?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4333
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, to ja muszę przesadzić naszą macierzankę, bo rośnie w dwóch skrzynkach - nie da się po nich spacerować bo wiszą :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochani, już się nawet nie próbuję tłumaczyć , że tak długo mnie nie było. Na razie z konieczności tak niestety będzie.
Dobrze, że szczęśliwie jesień była długa, ciepła i dość mokra :) Przynajmniej w moim rejonie.
Udało się pokończyć wszystkie prace, zakupić w super promocji cebulki tulipanów więc jest nadzieja na piękną i kolorową wiosnę, na którą jak co roku czekam już od końca jesieni ;:306

Życzę nam szybkiej i białej zimy i jak najszybciej wiosennego słońca i zieleni :)

A na razie jest tak w ogrodzie:
Obrazek

Obrazek

i w okolicy :)

Obrazek

Obrazek

Soniu,
cieszę się, że podzielasz to moje uwielbienie dla macierzanki. Już planuję kolejne ścieżynki ;)

Małgorzato, glina to nie najlepsze miejsce dla macierzanki ale z piasku na pewno się ucieszy :) Warto spróbować ;:215

Andrzeju, docenisz to błogosławieństwo postawienia bosej stopy na tym pachnącym dywanie, jak tylko zdepczesz pierwszy krzaczek macierzanki :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowe wyzwania

Post »

Piękna zima!! Napradwę macierzanka jest zimozielona??? Ile mrozu wytrzyma? Bardzo ją lubie jako zioło.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”