Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe wyzwania

Post »

jolifleur pisze: 25 kwie 2023, o 08:16 Taki piękny zachód słońca ostatnio się zdarzył.
Ale mnie Ewo nastraszyłaś tym zdjęciem, gdy przewijałem stronę i nagle zobaczyłem te płomienie wśród roślin ;:oj
Uff! :;230
A twoje obrazy inspirowane zdjęciami są cudowne ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś kępa sasanki śliczna. ;:oj
Dama spoglądająca na szafirki i tulipany urocza.
Kilka cieplejszych dni i od razu ogród zakolorowany i ze świeżą zielenią. ;:215
Ciepłej, słonecznej majówki. ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Plocczanka, sama jestem zdziwiona, że rośliny w takim tempie ruszyły do życia ;:oj Jeszcze kilka dni temu było szaro i nudno a teraz tyle kolorów!

Obrazek

Andrzeju
, też w pierwszym momencie stanęłam jak wryta ;:306 ale na szczęście to tylko słońce. Widok niecodzienny i godny uwiecznienia.
Dziękuję za komplement ;:196
Byłam na wycieczce rowerowej w okolicy i przywiozłam kolejne inspirujące zdjęcia ale zielsko tak się rzuciło na grządki, że chyba poczekają do zimy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu, dziękuję za życzenia ;:196 i nawzajem dużo słońca i przyjemności. Wiosenne słońce na ogrodzie działa cuda ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2862
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, to niesamowite, co odrobina ciepła potrafi zdziałać w ogrodzie ;:138 . Masz prawdziwy wybuch kwitnień ;:oj . Pierwiosnki, tulipany i miesiącznica wraz z nimi :tan . Cudna sasanka, rzeczka ułudki, pąki uroczej piwonii ;:215 , nawet u kamiennej damy wywołują uśmiech :heja .
Piękne widoki wycieczkowe do pozazdroszczenia ;:108
Cieplutkiego maja ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Nareszcie wiosna buchnęła kolorami ;:138 miesięcznica i pierwiosnki robią robotę ;:215
Okolica piękna, woda, las .... czego chcieć więcej. Tylko słoneczka i ciepełka, czego życzę Ci z całego serducha ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Marto, Halszko
Ależ z was poranne ptaszki ;:3
Dziękuję serdecznie za tak miłe powitanie z samego rana :) dzisiaj niby wolny dzień ale ruszam w ogród bo zaległości mam bardzo dużo. Dzionek zapowiada się u mnie pięknie i wam też życzę kochane dużo słoneczka i miłego dnia
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewuniu ciesze się że choć u ciebie jest ładnie u mnie pada i zimno miałam plany i nic z tego nie wyszło tyle straconego czasu na siedzenie w domu. Piękne kolorki wiosna to najpiękniejsza pora roku tak wszytko kwitnie tyle kolorów tylko jeszcze temperatura mogłaby być wyższa. życzę miłego dnia pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Zachód Słońca ;:215 Jak to dobrze znaleźć się w odpowiednim momencie i w odpowiednim miejscu. :D
A co do tempa wzrostu i kwitnienia roślin to też masz takie wrażenie, że wieczorem to już jest tego więcej niż rano danego dnia? Z chwili na chwilę się pojawia coś nowego. Rabaty się pięknie zagęszczają. A u Ciebie jeszcze dama pewnie stale szepce: proszę mi tu kwitnąć. :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nowe wyzwania

Post »

Przepiękne miesiacznice.
Czy u Ciebie też są w tym roku takie niskie?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1188
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

Powtórzę się - przepiękne miesięcznice :)
Wiosna tak ma, że jak jest już odpowiednia pora, to wystarczy kilka dni ciepła, żeby zieleń dosłownie wybuchła wokół :D

Pozdrawiam, Ewuniu
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewciu, mam do Ciebie pytanie jako do specjalistki od irysów ;:173
Moje niektóre irysy bardzo mocno się zagęściły i wymagają przesadzenia i przerzedzenia. Zwłaszcza niskie Bourgeois mocno się rozrastają i w tym roku koniecznie muszę je przesadzić. Część z nich posadzona "na patelni" już przekwitła. I teraz moje pytanie - kiedy można je przesadzać, tzn. po jakim czasie od przekwitnięcia?

Przy okazji, dawno nie wstawiałaś zdjęć, pewnie Twoje irysy też już dają czadu ...
;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

Pierwiosnki masz śliczne.
U mnie do tej pory było ich nie wiele. Dostałam kilka od siostry małych to może się rozrosną na będzie na drugi rok ładniej. ;)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochane kobitki, dziękuję, że tutaj zaglądacie ;:196
I przepraszam, że odpowiadam z takim poślizgiem :oops:
Nowy rok zaczął się z przytupem i zabawą , za to teraz sypią się niespodzianki i problemy do rozwiązania jak z rozprutego rękawa.
Dlatego proszę o wyrozumiałość, że czasem dłużej będę nieobecna...

Alicjo, wiosna przekwita i lato coraz bliżej, ale jakoś zimno u nas. Słońce niby świeci ale wiatr zimny, deszczu nie ma... południe ma lepiej ;) Na szczęście rośliny siłą rozpędu kwitną pięknie i cieszą oczy kolorami :)
Obrazek

Bea , cały czas się dziwię temu, jak szybko wszystko wyrasta i zakwita ;:oj tym bardziej, że teraz obchodzę ogród raz na kilka dni i to prawie biegiem. Dobrze, że dama nad wszystkim czuwa ;)
Obrazek


Foxowa
tak, u mnie miesięcznice też sporo niższe niż poprzednie lata ale kwitną i dodają koloru w miejscach gdzie jeszcze go nie ma :)
Obrazek

Małgorzato
, wiosna tak bardzo cieszy, ponieważ tak długo na nią czekamy. I trwa tak krótko, że nie wiadomo kiedy robi się zielony busz :) i tak co roku a człowiek zawsze tak samo się dziwi ;:306
Obrazek

Halszko, ja się specjalistką od irysów absolutnie nie czuję :oops: Mogę tylko napisać jak sama robię. Czekam około 2-3 tygodnie od przekwitnięcia (w zależności od pogody) Jak jest susza to dłużej, ponieważ rośliny są słabsze. Wykopuję, przycinam korzenie, zostawiam ze 3 godziny, żeby przeschły rany albo jak mam popiół z drewna to "pudruję" popiołem i wsadzam. A najchętniej to przesadzam jesienią.
Obrazek

Aniu, pierwiosnki dostałam jako sadzonki wysiane z nasion. Sama jestem zdziwiona tym jak się rozrastają ;:138 W tym roku udało mi się zdobyć białe. Ta susza jest niepokojąca ale mam nadzieję, że się jednak przyjmą. Trzymam kciuki za Twoje :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”