Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Lucynko, ten kolorowy zakątek bez kwiatów podpatrzyłam w Przelewicach :) Jest to mój ulubiony ogród dendrologiczny i tam zobaczyłam , że w cieniu też może nie być nudno. Przyjechałam do domu i zaczęłam kombinować :) Wyszło fajnie ale jesienią jest kłopot z żurawkami przy grabieniu liści. Coś tam chyba zmienię żeby prace sobie ułatwić. Cieszę się, że Ci się podoba ;:196

Soniu, dziękuję za pochwały i życzenia ;:196 Jeszcze mam dużo na głowie ale jakieś światełko w tunelu zaczyna nieśmiało błyskać ;)
Macierzanka o ile pamiętam to po 2 sezonach już była ładnie rozrośnięta ale też i sporo kępek było tam wsadzonych. Teraz to jej chyba czwarty sezon od posadzenia.

Andrzeju, zazdroszczę że masz tyle czasu. Ja w zeszłą niedzielę miałam 1 dzień wolny i wybrałam się na kajak. Cudnie było... chyba trafiłam na wyląg albo gody ważek. Setki ich były ;:oj I tak po cichu liczę na więcej takich dni ;)
Obrazek

Obrazek

3 albo 4 sezony temu wysiałam kilka powojników. Teraz mają pąki a jeden z nich nawet już zakwitł ;:138
Obrazek

A kolejna dobra wiadomość, to że różyczka z nasion, która kwitła w zeszłym roku przetrwała zimę!!! No i suszę :oops: Ponieważ nie wiedziałam, w której donicy była, nie była jakoś szczególnie traktowana :oops: a jednak jest! :tan
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

No tak, jak nie ulewa i podtopienia, to susza,.albo inna plaga. Przyroda.
My, ogrodniczki jesteśmy jednak silne i damy radę! ;:168
Trzymam kciuki za Twoją walkę z wszelkimi kłopotami ;:215

Zdjęcia z kajaków piękne. ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo piękne obrazy namalowałaś przyroda jest takim wdzięcznym tematem .Też długo mnie nie było na forum dopiero powoli zaczynam nadrabiać zaległości .Chciałam się zapytać w sprawie przesadzania irysów ,ale już doczytałam bo komuś odpowiedziałaś na ten temat czyli 2 w 1.Cóż na pogodę nie mamy wpływu rośliny sobie same radzą z tym tematem .Niestety zostają tylko terminatorzy. ;:108 Pogody wedle potrzeb
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Małgorzato - masz rację, ogrodnik ma "pod górkę" przez tą pogodę ale najbardziej współczuję roślinom, które muszą się z tym tematem mierzyć.
jeśli chodzi o kajaki, to każdego roku mi się wydaje, że już się nasyciłam przyrodą i kolejna wyprawa będzie taka "zwyczajna" a i tak, każda kolejna to same ochy i achy, jak tu pięknie :)

Jadziu, jak pewnie już doczytałaś, ja też mam ciągle zaległości i w ogrodzie i na forum. ;:131
Dziękuję za pochwały ;:196
Dzięki tej suszy wiadomo w jakie rośliny warto inwestować. Ja mam już kilka typów. Nie pamiętam czy pisałam o wiciokrzewie. Ma tyle kwiatów, że podziwiam go za każdym razem jak koło niego przechodzę i czuję ten piękny zapach ;:oj Myślę, że teraz coraz większe wzięcie będą miały rojniki i rozchodniki ;) Pozdrawiam ciepło ;:167
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewciu, dziękuję za instrukcje jak postępujesz z irysami. Jeszcze ich nie ruszam, bo raz, że żar się leje z nieba, dwa, że ciągle brak mi czasu ;:223
Fajny dzień miałaś na wodzie, piękne widoki i bliski kontakt z naturą, a nawet bardzo bliski ;:oj

Dobrego końca tygodnia, spokojnej pogody i rozwiązania wszystkich problemów ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Brawa dla Ciebie i Twoich powodzeń z sianiem powojników. ;:303
Mnie też bardzo się podoba ta rabata z żurawkami, świetnie się prezentuje. ;:215
Piękna sprawa z tym kajakiem. Ach... Nawet ważkom się podoba :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fajne takie niespodzianki z ważkami :)
Bardzo ładny powojnik tangucki. U mnie kisił się 2 lata i mi przepadł w końcu ;:222
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Jarha, u nas ciągle żar z nieba i czasu za mało na ogród ;:223
Moje liliowce na szczęście nie potrzebują dużo zachodu i mają się świetnie :) Pozdrawiam serdecznie ;:196

Aniu, mój powojnik z nasionek idzie jak burza ;:oj Na początku czerwca przesadziłam 1 szt na pergolę a potem przyszły upały. Usechł mi do połowy ale odbija. Myślę, że coś z niego będzie ale chwilowo wyleczyłam się z przesadzania. Poczekam do jesieni ;)

Beatko, pierwszy raz udało mi się zobaczyć tyle ważek. 2 tygodnie później już ich było znacznie mniej. Przyroda kryje wiele niespodzianek ;:3

Fotki z okolicy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ale masz piękne okolice zazdroszczę ,pozytywnie oczywiście. ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fajnie mieć takie urocze miejsca na wycieczki .Mnie w te upały nawet nie chce się wychodzić z domu Jednak dla roślin to raj deszcz i słonko a dla licznika wody ulga :) .Piękne liliowce z moimi też muszę zrobić porządek bo powoli kończą kwitnienie. Jednak będę czekać na porządne podlewanie z nieba ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Lojka - miło mi że zauroczył Cię mój mały raj ;:167 jeśli tylko masz ochotę to zapraszam :)

Jakuch- u mnie przez tą suszę liliowce są dopiero w pełni kwitnienia, zaczęły w tym roku wyjątkowo późno, więc jeszcze trochę się nimi nacieszę :) U nas już teraz pada dość często, wszystko odżywa i cieszy się deszczem a ja mam lżej- nie muszę tyle podlewać :heja
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo,
korzystasz czasem z hamaka?
Ja sobie kupiłam huśtawkę w podobnym stylu.
W tym roku nawet jej nie wyciągnęłam, i tak nie mam na nią czasu :;230
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”