Uprawa melonów cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Oczywiście rozsada robiona w domu :-)
Ostatnio robiłam początek kwietnia i myślę, że to jednak późno. Pokuszę się chyba o połowę marca... też za wcześnie? kusi mnie... :wink:
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Też za wcześnie. Rozsada to tak ok. 6 tygodni powinna mieć, a wysadza się pod koniec maja/początek czerwca. Połowa kwietnia to dobry termin. Też się kiedyś skusiłem, a potem trzymałem 2 miesiące sadzonki na parapecie. Kwitły i pędziły w górę. Potem znalazłem to forum, posiałem jeszcze raz w połowie kwietnia. Wszystkie wysadziłem w tym samym terminie i te starsze gorzej się przyjmowały. Ostatecznie owocowały ładnie, ale później niż te siane w kwietniu. Ja wiem, że kusi. Sam już nie wiem co ze sobą zrobić. Posadzę jakąś cebulę na szczypiorek żeby coś rosło :)
Krzysiek
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

W ubiegłym roku pierwszy raz uprawiałem arbuzy i melony. Pierwsze nasiona wysiałem właśnie w okolicy 20 lutego i doświetlałem. Sadzonki słabo rosły i większość sadzonek zutylizowałem.

Jednak 4 sadzonki posadziłem do gruntu pod koniec kwietnia na czarnej agrotkaninie a nad nimi postawiłem okna w formie wigwamu z przewiewem na wylot. Niczym więcej nie okrywałem i ogólnie traktowałem jako ciekawostka. Ich owoce były około 3 tygodni wcześniej niż rozsady sadzonej pod koniec maja. Rozsada sadzona później szybko przegoniła te wczesne sadzonki :wink:

Moje arbuzy sadzone pod koniec kwietnia mogło uratować też to że koniec marca dałem świeży obornik koński więc ziemia była od spodu trochę podgrzana.
Pozdrawiam Paweł
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

A czy taki żółty melon ze sklepu i wydłubane nasiona to uda się w gruncie czy nie ten klimat?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Powinien się udać, próbuj :)
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Pewnie że próbuje :D
Testowo posiałem już na początku marca czy wyrosną w ogóle i za ok tydzień będę już wysiewal normalnie ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Kupiłem dwa różne opakowania tej samej odmiany CHARENTAIS. I jak widać na załączonym obrazku - różnią się wyglądem. Czy ktoś uprawiał tę odmianę i może ma zdjęcie, jak wygląda w realu ? Która jest tą właściwą ?
Obrazek
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Jonzak ja miałem rok temu tego po prawej ale w smaku taki sobie jak dla mnie, w tym spróbuje emira i miodowego a tak wyglądał ten o którego pytałeś

Obrazek
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

To by się zgadzało z foto tego po prawej. Pytam, bo po raz pierwszy sadzę tę odmianę. Czyli ten z Verve jest jakimś mutantem? Ktoś miał takiego ? ;:202
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Zdjęcia na opakowaniach czasem różnią się od rzeczywistości. Przykładowo arbuz Bingo w każdej firmie na opakowaniu wygląda inaczej, a jak wyrośnie, to wszędzie tak samo ;:306
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Podpowiedzcie proszę, w tunelach w jakim rozstawie wsadzaliście? W zeszłym roku miałam pierwszy raz, puściłam melony po sznurkach w górę.
Czytam, że powinno się robić rozstawę 70/100 cm, ale ma się to nijak do moich tunelowych doświadczeń...
dawidex44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 kwie 2021, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Rozsady melona po wysadzeniu do tunelu oklapły. Ile czasu czekać aż wstaną i czy można je jakoś podratować?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Były zahartowane?

Ja w tym roku nie mam ani jednego melona. Miałem plan wysiać, ale jakoś przeleciało i zapomniałem. Czasem rok przerwy jest potrzebny. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”