Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jest...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7411
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jest...

Post »

Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jestą Epidemią i opisuje jego pochodzenie.

Opis tłumaczony translatorem
?Dziwnym zbiegiem okoliczności powieść z 1981 r.? Oczy ciemności ?Deana Koontza z 1981 r. Przepowiada epidemię podobną do koronawirusa i jej pochodzenie. Książka opowiada o tym, jak wirus o nazwie Wuhan-400 został opracowany w laboratoriach wojskowych w chińskim mieście Wuhan, skąd pochodzi jego nazwa. Ściśle tajne informacje o programie broni biologicznej są później pozyskiwane przez wywiad USA od chińskiego uciekiniera. Amerykańskie wojsko ostatecznie udało się stworzyć szczepionkę, której Chińczycy nie mogli.

Fabuła: Książka koncentruje się na matce, która postanawia dowiedzieć się, czy jej syn naprawdę umarł rok temu, czy też nadal żyje. Matka wysyła syna na wyprawę campingową z liderem, który poprowadził tę wyprawę w góry 16 razy bez żadnych komplikacji; to jest do tego czasu. Każdy kamper, lider i kierowca giną bez wyjaśnienia. Kiedy żałobna matka, która jest bohaterem, zaczyna akceptować fakt, że jej syn, Danny, nie żyje, zaczyna nigdzie atakować okrutne, podobne do łobuzów ataki, takie jak pisanie na tablicach kredowych, słowa z drukarek i inne ?oznaki?. Wraz ze swoją nową przyjaciółką, Elliot Stryker, Christina Evans postanawia dowiedzieć się, co mogło się wydarzyć w dniu ?śmierci? jej syna.
?The Eyes of Darkness? Dean Koontz, powieść z 1981 roku przewiduje epidemię podobną do koronawirusa zwaną koronawirusem Wuhan-400.

Fragmenty: ?Aby zrozumieć, że musisz cofnąć się o dwadzieścia miesięcy. Mniej więcej wtedy chiński naukowiec o imieniu Li Chen uciekł do Stanów Zjednoczonych, niosąc dyskietkę z najważniejszą i niebezpieczną nową bronią biologiczną w Chinach od dekady. Nazywają ten materiał ?Wuhan-400?, ponieważ został on opracowany w ich laboratoriach RDNA poza miastem Wuhan, i był to czterysta setny szczep stworzonych przez człowieka mikroorganizmów stworzony w tym centrum badawczym.
Wuhan-400 to idealna broń. Dotyka tylko ludzi. Żadne inne żywe stworzenie nie może tego unieść. I podobnie jak syfilis, Wuhan-400 nie może przetrwać poza żywym ciałem ludzkim dłużej niż minutę, co oznacza, że ??nie może trwale zanieczyścić obiektów lub całych miejsc, tak jak wąglik i inne zjadliwe mikroorganizmy. A kiedy gospodarz wygaśnie, Wuhan-400 w nim zginie krótko po tym, jak tylko temperatura zwłok spadnie poniżej osiemdziesięciu sześciu stopni Fahrenheita. Czy widzisz zalety tego wszystkiego?

Chińczycy mogliby użyć Wuhan-400 do zniszczenia miasta lub kraju, a wtedy nie byłoby potrzeby przeprowadzania trudnego i kosztownego odkażania, zanim przeprowadziliby się i zajęli podbite terytorium.
A Wuhan-400 ma inne, równie ważne zalety w porównaniu z większością czynników biologicznych. Po pierwsze, możesz zostać zakaźnym nosicielem zaledwie cztery godziny po kontakcie z wirusem. To niezwykle krótki okres inkubacji. Po zarażeniu nikt nie żyje dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. Większość umiera w ciągu dwunastu lat. Jest gorszy niż wirus Ebola w Afryce ? nieskończenie gorzej. Wskaźnik zabójstw Wuhan-400 wynosi sto procent. Nikt nie powinien przeżyć.
Chińczycy przetestowali to na Bogu, ilu więźniów politycznych. Nigdy nie byli w stanie znaleźć przeciwciała lub antybiotyku, który byłby skuteczny przeciwko niemu. Wirus migruje do pnia mózgu i tam zaczyna wydzielać toksynę, która dosłownie zjada tkankę mózgową, jak np. Ściereczka serowa rozpuszczająca kwas akumulatorowy. Niszczy tę część mózgu, która kontroluje wszystkie funkcje autonomiczne organizmu. Ofiara po prostu przestaje mieć puls, funkcjonujące narządy lub pragnienie oddychania.
Po tym, jak Li Chen uciekł ze wszystkimi danymi na temat Wuhan-400, został tu sprowadzony (obiekt wojskowy USA). Natychmiast zaczęliśmy z nim współpracować, próbując stworzyć dokładną kopię wirusa. W stosunkowo krótkim czasie osiągnęliśmy to. Potem zaczęliśmy badać błąd, szukając sposobu na obejście go, którego Chińczycy przeoczyli.
Ktoś stał się nieostrożny i głupi. Prawie trzynaście miesięcy temu, kiedy chłopcy byli na zimowej wycieczce o przetrwaniu, jeden z naszych naukowców przypadkowo sam się zanieczyścił, gdy pewnego ranka pracował sam w tym laboratorium. Jesteś przeszkolony, co robić od dnia, w którym zaczniesz tutaj pracować. W razie przypadkowego zanieczyszczenia natychmiast uruchamiasz alarm. Natychmiast. Następnie uszczelniasz pomieszczenie, w którym pracujesz. Jeśli istnieje przylegająca komora izolacyjna, musisz do niej wejść i zamknąć za sobą drzwi.

Ekipa odkażająca szybko wkracza, aby posprzątać bałagan, który popełniłeś w laboratorium. A jeśli zarazisz się czymś uleczalnym, będziesz leczony. Jeśli nie da się tego wyleczyć ? będziesz opiekować się w izolacji, dopóki nie umrzesz. To jeden z powodów, dla których nasza skala płac jest tak wysoka. Niebezpieczne wynagrodzenie. Ryzyko jest częścią pracy. ?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7411
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książka. Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jes

Post »

W sekcji Off-topic temat na poważnie + informacje najnowsze o koronowirusie. Link:
viewtopic.php?f=3&t=119336
-
Obrazek - Wspieramy Ukrainę -
Awatar użytkownika
ryszard b
100p
100p
Posty: 171
Od: 18 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jest...

Post »

No i trzeba dodać do tego wirusa jeszcze sieć 5G i mamy płuca jak galaretę.Coś więcej dodać.Po kilku latach noszenia masek będzie następny etap związaną z niewydolnością płuc (grzybica) ale będzie dotyczyć większej populacji ludzi ale to przyszłość cieszmy się chwilą bo co nam zostało.............. ;:223
Kocham roslinki.Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7411
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jest...

Post »

Akurat (robiono wiele badań ) że maseczki nie mają żadnego wpływu na dotlenienie.
Obrazek - Wspieramy Ukrainę -
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 7 kwie 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tytuł powieści ? Wuhan-400 Coronavirus ? powieść z 1981 roku przewiduje, że koronawirus jest...

Post »

To dlaczego źle się w nich oddycha. Mówię o maseczkach jednorazowych, nie tych z filtrem?
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”