Bób cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Pochmurno
50p
50p
Posty: 65
Od: 4 gru 2022, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Obrazek
Bób posiany jakoś w połowie lutego. Od kilku dni stoi w nieogrzewanej szklarni. Część nasion jest jakaś upośledzona, bo każde które odkopałem niby zaczęło kiełkować, ale nie wschodzi. Wzeszło tylko 40% i dlatego tak długo trzymałem je w domu. Chyba wysadzę to co jest jutro w szklarni, a jak reszta się pojawi, to pójdzie na dwór.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Pochmurno Można zamoczyć na noc nasiona i potem w wilgotnym pojemniku trzymać i które wykiełkują to przekładam partiami do doniczek z ziemią . Bób do kiełkowania nie potrzebuje światła, może stać daleko od okna.
Pochmurno
50p
50p
Posty: 65
Od: 4 gru 2022, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Dobry pomysł. Czy to normalne, że nasiona bobu z jednej paczki aż tak nierówno wschodzą?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bób cz.4

Post »

;:7
Niestety, to się zdarza dość często, nasiona też bywają różnej wielkości w jednym opakowaniu :(
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.4

Post »

U mnie np. siew w nowej ziemi i wzrost praktycznie identyczny, no może są z dwa trzy wyjątki ale tu zapewne głębokość umieszczenia nasion ma wpłyt ale siew w trzy paletki z 10otworami w starą ziemie i tu już różnie mimo siewu tych samych, dodam podkiełkowanych nasion i tam już jedne ładne inne mocno opóźnione, kolejne jakieś chore, a jeszcze inne stoją jak wysiane i złapały jakiegoś grzybka. Więc u mnie na nierówny wschód wpływ miała ziemia do wysiewu.

Dzis pokaże te moje maluchy. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.4

Post »

Jutro będzie trzeba bób wyemigrować w jakieś ustronne miejsce, pod jakiś mini tunel albo do tunelu.

Obrazek

Obrazek
Beata__
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 sty 2015, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Doniczki z bobem to coś koło 9 cm. nasiona po jednym. Zostawię oczywiście wszystkie a i resztę wyciągnietych już przycięłam, nie pomyślałam jednak o ukorzenianiu czubków ;:223 czubek ;:172
Fajnie by było jakby w ogóle zaplonowały, bo chyba jednak rozkrzewianie się nie leży w naturze bobu? to mój pierwszy raz :oops:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6659
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.4

Post »

Raczej nikt bobu nie produkuje z sadzonek wierzchołkowych ale okazało się, że jest to możliwe. W doniczkach/pierścieniach 9cm śmiało można umieszczać po 2 nasionka i następnie wysadzać razem (bez rozsadzania). Co do krzewienia się bobu-różne odmiany różnie się krzewią, chyba najładniej krzewi się Figaro i dlatego tę odmianę warto sadzić w większych odstępach.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bób cz.4

Post »

;:7

Rozsada bobu da nam wcześniejszy plon. Bób rośnie też zdrowiej, bo mniej jest atakowany przez mszyce ;:108
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bób cz.4

Post »

;:7
Dzisiaj wysadziłem dwutygodniową rozsadę bobu Jankiel biały

Obrazek
system korzeniowy -

Obrazek
Dodatkowo, kontrolnie wysiałem gniazdowo bez moczenia i kiełkowania po dwa nasiona bobu Kier

Obrazek
;:136
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Bób cz.4

Post »

Moja 4 tygodniowa rozsada, wielkościowo podobna, chyba ujemne temperatury nocą ją spowolniły. :)

Obrazek
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Bób cz.4

Post »

;:oj i to są rozsady!
A czy Bioy też już wsadziłeś swoją rozsadę do gruntu ?
Obrazek
Dla porównania, to moja trzytygodniowa rozsadza (28.02) bobu Bartek. Z tym, że teraz gdy tylko większość wykiełkowała zaraz wystawiłam je na zewnątrz i w takich warunkach stoją sobie nawet przy -3*C. Od paru dni jest u nas wiosennie, to bardziej podrosły. Alternatywnie wysiałam też do gruntu pod agrowłókninę (06.03), ale tamtych nadal nie widać. Oczywiście nie mogłabym usnąć, gdybym w sobotę nie odkopała jednego, żeby zobaczyć jak się mają i okazało się, że kiełkują, to już ich ruszać nie będę. Nie namaczałam ani tych wysiewanych w domu, ani tych na zewnątrz, a te w domu wzeszły po tygodniu. Z tym, że bezpośrednio do gruntu powędrował bób Windsor , ale raczej chodzi tu o temperaturę, nie o odmianę. Natomiast te miastowe "balkonowe" zamierzam przeprowadzić na wieś w ostatnich dniach marca i zdjąć już agrowłóknine, jeżeli nie będzie bardzo minusowych temperatur. Dobrze myślę? Mirek19 chyba już nie przykrywasz ?
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bób cz.4

Post »

Panna_be pisze: 20 mar 2023, o 15:26 Mirek19 chyba już nie przykrywasz ?
;:7
Przykryłem, ale...przeciwko kotom i ptakom ;:306 :;230

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”