Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu najbardziej przypomina mi Dame Judy Dench, wstawię Ci zdjęcie z 2019r. do porównania, to jest zdjęcie z 2019r, aktualnych niestety brak, miałam ją w donicy i niestety zmarzła. Jeśli to ona, będziesz z niej zadowolona. Pięknie się krzewi i chętnie kwitnie.
Obrazek
Jak będziesz chciała mogę na PW wysłać więcej zdjęć do porównania.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cieszę się ,że zdrówko pozwala Tobie cieszyć się pracą w swoim przydomowym raju :?:
Koronkowy ,biały , subtelny kwiatek przecudny :!:
Jakich goździków chcesz nasionka ,kamiennych ,czy bylinowych :?:
Posiałam następny rodzaj /uwielbiam je wszystkie/ myślałam ,że będą Chabaud , a będą chyba te co mam ,pojedyncze , ale zimujące.
Wczoraj po burzy było zatrzęsienie oślizglaków.
Najlepiej to w pozycji kucającej zbierać z latarką. Pozycja akurat dla ludzi w pewnym wieku ;:306
Ileż wczoraj znalazłam pod liśćmi malw i rabarbaru - fujjj.
Piszesz ,że Wnuczka z koleżanką dwa wiaderka uzbierała ;:223 ;:202
I co potem z nimi robicie :?:
Czasami mam wrażenie ,że te potworki zrzucają z samolotu. :evil:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wieczorową porą i przeprasza Jolę ;:196 że jej nie odpisałam zrobię to zaraz

Jolu podobno też ropuszki odżywiają się slimakami ,ale jeszcze tego nie widziałam .Dzisiaj znów słyszałam ich śpiewy, ale natrafić na jakąś to trzeba mieć szczęście. One bardziej u sąsiada przesiadują, bo tam trawa i nikt im nie przeszkadza mają się gdzie schować i wilgoć zapewniona.

Obrazek

Agusiu napisałam Ci wczoraj na PW, ale nie umiem tego wysłać drażni mnie ten nowy system ;:222 Chodziło o kamienne goździki, ale już mam zaklepane u Anusi z dębowego.Nie wiem gdzie to wszystko posadzę ,ale warto sie zabezpieczyć :) .Chciałam kupić tyczną fasolkę ,ale nigdzie jej nie dostałam były tylko karłowe .Chciałam żeby razem z fasolą pięły się ogórki zrobiłam im fajny wigwam, no cóż będą miały tylko dla siebie pokoik :wink: Dzisiaj znowu podżarł mi ktoś łodyżkę ogórka, a slimorów nie widać w tym miejscu .Kurcze nie wiem co to za gad mi podgryza te ogórkowe łodyżki przy samej ziemi w tym miejscu ;:222 https://www.youtube.com/watch?v=8jXe2jJ24Qs&t=844s wklejam tutaj tego linka chyba że Moderator usunie ,ale widzę że można z youtube wklejać .Tak jak każde ECO opryski trzeba częściej stosować, ale mam porównanie koper nie pryskany i ten 2X pryskany Tymolem. Lubię oglądać jej filmiki wypróbowałam też przepis na oprysk na bazie jodyny, octu i krochmalu w ubiegłym roku na pomidorach

Obrazek


Obrazek

i moje buraczki część i por

Obrazek

Daysy już znalazłam dzisiaj znacznik tej róży był wciśnięty w ziemię .To Amelia Nothomb od Iwonki 1 mam jeszcze dwie przesadzone pod murem, ale jeszcze nie zakwitły, więc z identyfikacja muszę poczekać. Kupiłam w ubiegłym roku w Dino różę marki róża :wink: W ubiegłym roku nie specjalnie podobał mi się jej kwiat, ale w tym roku jest całkiem ładna i nawet obficie zapaczkowana. To ONA szkoda ze nie pachnie, ale długo trzyma kwiat, ale też wiadomo nie ma upałów nawet moja Maigold jest jeszcze ukwiecona ;:167

Obrazek

Obrazek

życzę miłego weekendu trochę pokropiło ,ale przydałoby się więcej

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cieszę się, że jesteś. Brakowało mi Twej obecności.
Róże u Ciebie jak zwykle piękne. Na Elżbietkę muszę się u Ciebie napatrzyć bo ja muszę jeszcze poczekać. Moja ma 3 pączusie i żal mi je ściąć choć wiem , że tak należy zrobić. Na razie dałam jej podporę.
Truskaweczki niedługo będą w buzi.
Ja i moja rodzinka już nasze pierwsze truskaweczki w tym roku już skosztowała.
Ślimaków też ci u mnie dostatek , o jak bardzo ich nie lubię. ;:185
Ładna kępka białej lawendy.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Że ten deszcz nie pójdzie sobie tam, gdzie proszą, tylko rozpanoszył się u mnie ;:14 . Wprawdzie, to co padało dotychczas, to zanadto nie moczyło gleby, ale wczoraj to już dolało!
Jadziu, róże piękne ;:138 , aż mi żal, że nie kwitną u mnie, ale jak się przejdę koło moich dzikusów, to zaraz wiem, dlaczego ich nie chcę i zadowolę się podziwianiem ich cudnych kwiatów na Twoich zdjęciach ;:215
Ślimaków i u mnie zatrzęsienie, mimo obfitego ich "dokarmiania" . Chyba te granulki przestały im szkodzić, bo jest ich mnóstwo i jeszcze gatunków przybywa ;:14 . Poza ślinikami i wstężykami, mam jakieś maleństwa szaro-czarne, błotniarki i coraz więcej winniczków. Do kompletu mam wredne chrząszcze i odechciewa się ogrodowania ;:223 .
Posyłam Ci deszcz, skoro potrzebujesz i miłego weekendu życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Martusiu widzisz jaka to niesprawiedliwość na tym świecie nawet w pogodzie.Wczoraj wieczorem spadło parę kropel tylko podjudziły się ślimory .Dziękuję za podmuchy deszczyku ,ale chyba nic z tego pogoda jest piękna.Miałam tak też jednego roku ze wszystkie gady sprzysięgły się żeby utrudnić mi żywot . Nawet Ogrodnice tak szalały że w powietrzu je zbijałam Kwiaty wyglądały opłakanie. Słonecznej niedzieli życzę ;:196

Obrazek

tego też już dopadły niszczylistki widać dziury w płatkach

Obrazek

Ewuniu no cóż każdy czeka na ten pierwszy kwiat nie dziwię sie ,ale lepiej dać jej sie wzmocnić i rozkrzewić. Mnie też brakowało forumowego towarzystwa ,ale zdrowie ważniejsze. Niech wszystko zdrowo rośnie i Was cieszy .Ja też juz pierwsze truskawki jadłam nawet poziomkę synowa skosztowała tylko była kwaśna brrr :;230 Brakuje słońca wtedy wszystko szybciej by rosło . Ta lawenda jest w jednym miejscu już chyba z 3 lata dlatego taka pokaźna ale mnie sie podoba nie będę jej dzielić no chyba że przyjadą kopary ;:222 Powiedz kto lubi te ślimory że też nie ma żadnej gadziny prócz kaczek żeby sie nimi zainteresowały

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cieszę się Jadziu, że różyczka rozpoznana ;:333 . Ja też tak mam sadzę patyczki a o znacznikach albo zapominam albo gubię, później czekam do pierwszego kwiatka. Z podagrycznikiem współczuję, ten potworek nie do zwalczenia, niby wszystko usunięte a za chwilę znowu gdzieś odbija. Podobno jest dobry na dolegliwości stawów ale dla mnie zbyt inwazyjny w ogrodzie.
Tak sucho a te pomrowy ciągle się pojawiają, widzę, że Twoich roślin też nie oszczędzają, brrr jak nie mam nic przeciwko ślimakom w skorupkach tak tych paskud nie cierpię.
Róża NN-ka śliczna, niech pięknie, zdrowo rośnie :) .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cześć Jadziu podziwiam twoje piękne kwiaty zrobienie dobrego zdjęcia to też ważna rzecz ja tego akurat nie bardzo potrafię albo złej porze robię,cieszę się że dochodzisz do siebie ze zdrowiem i stresem związanym z ogrodem,jestem pewna że nawet mniej roślin ale też będą radować twoje serce a widać po kondycji roślinek że dbasz o nie doskonale i jest im dobrze.Tak trzymaj i ciesz się z wszystkiego jak tylko możesz,duużżo zdrówka. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pięknie i soczyście Jadziu :wit
Rośliny przyciągają wzrok ciekawa ta różyczka Eyes for you :)
I te twoje kropelkowe zdjęcia. Podziwiam ;:63 ;:63
Na ostatnim zdjęciu to dzwoneczek ? Bardzo ładny :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ogromna radość znowu zachwycac sie twoimi zdjęciami :heja Jadziu ty nawet na betonie masz bujne kwitnienia jak widac na ostatnim zdjeciu; co to jest? Kocham takie kule/plamy niebieskiego. Podlało ci chociaż troszke z góry?
U mnie nalało ale i tak trzeba podleac wsadzone własnie roslinki bo żar leje sie z nieba.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Igusiu witaj na ostatniej fotce to dzwonek szaleje :) już go ograniczam, a on nadal się panoszy .Z powodu rosnącego tam powojnika dużo go wykopałam jesienią jednak znów sie panoszy. Utrapienie z nim mówisz i masz ;:108

Obrazek

Obrazek

Anusiu tę różę mam już sporo lat kupiłam ja w Anglii .Niestety jesienią musiałam ją przesadzić w inne miejsce z powodu zmniejszenia mojego terenu .Teraz niestety musi odchorować przeprowadzkę i nie tylko ona .Ten dzwonek to taki sobie żaden wyszukany chyba Poszarskiego ,ale pewności nie mam .Miałam też różowy, ale skutecznie go wytępiłam

Obrazek

Obrazek

Joluś kiedyś miałam ładniejsze fotki, niestety po zabiegu usunięcia zaćmy i z soczewkami juz nie mam tak dobrego wzroku . Cóż dobrze jest jak jest .Wiesz ze po mimo wydania tylu roślin wcale nie widać tego po ogródku tylko że mniej róż kwitnie, ale jestem zadowolona ze wszystkiego oby tak dalej


Obrazek

Obrazek

a tu już uwolniona przeze mnie Wojsiłka z pajęczej sieci .Myślę ze sie odwdzięczy za uratowanie życia

Obrazek

Wieczorem znów zrobiłam oprysk tym razem Sorbinianem potasu przeciw mączniakowi, bo na młodych różanych listkach już sie pojawił stare są zdrowe, bo były opryskane .Lepiej zapobiegać ,żeby się nie przeniosło na inne

Życzę wszystkim miłego wieczoru i pogody wedle życzeń ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne te wszystkie twoje róże. Jak zawsze. ;:108 ;:108
Ty masz dobrą różaną rękę ;:173 ;:167
Nasiona Goździków ci zbiore, tylko proszę przypomnijmy mi się.
Owadzie zdjęcia bardzo ładne.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, piękne fotki ;:167
A do czego używasz Maruny?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”