Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jak miło Jadziu znowu ujrzeć twoje roślinki :wit
Chociaż tyle dobrego z tego galimatiasu, że mogłaś założyć warzywnik.
Wczoraj myślałem - co u ciebie, bo patrzyłem jak 'węgierska Elżbietka zaczyna kwitnąć.
Pozdrawiamy serdecznie.
Przeczytałem u Ewity44, o goryczce - powiedz mi czy ona się wysiewa? Bo od ciebie dostałem chyba siewkę. Zaglądałem wczoraj do przekwitniętych kwiatów i nie widzę nasion, a tak chciałbym ją rozmnożyć :( teraz jeszcze bardziej, by wróciła tam skąd przyszła :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Andrzeju niestety goryczka sie nie rozsiewa trzeba trochę z korzonkami jej podkraść i wsadzić do doniczki albo na rabatce,albo z odkładów. No widzisz nie ma tego złego .Moja wnuk trochę za słabo przyciął wiosną i teraz przy tych wichurach martwię się o nią żeby sie nie połamała bo nawet pergola mi się rusza ale to jest kolos

Obrazek

Doktorek też sobie poszalał ale jego ciął na 1 oczko bo też jego można inaczej ciąć

Obrazek

Zauważyłam że róże maja mocny różowy kolor np Elmshorn , Etiude czy RU ,która zaczęła dzisiaj pokazywać kwiaty.Fakt nie ma upałów i do dzisiaj mogę cieszyć się kwiatami Maigolda a i niszczylistek nie ma tyle

Witaj Krysiu myślałam ze już zapomniałaś o nas .Niestety moja gehenna jeszcze sie nie skończyła jest odłożona w czasie .ROD rodem a moje na dziko i nie cały teren należał do kopalni .Wtedy nikt na to nie zwracał uwagi teraz jest inaczej każdy woli się wyzbywać gruntów,bo to tylko kłopot

Obrazek

Obrazek

Aniu witam Cie serdecznie irysków niby dużo ,ale tylko 3 szt zakwitły z tych wysokich i 1 z niskich piękny ciemno lilowy. Jednak co mam na takim małym areale posadzić .Dzisiaj musiałam ściąć do ziemi moją Pamelkę bo wichura mi go zerwała połamała się jej podpórka .Cóż w przyszłym sezonie już nie będę się nią cieszyć i nawet sie zastanawiam czy jej komuś nie dać, a w jej miejsce posadzić Omoshiro bo tego też mi żal, a rośnie na nie moim terenie.Moje kupione pomidory dopiero pokazują pierwsze kwiaty może zdążę się nimi nacieszyć to samo ogórkami a dzisiaj już zaliczyłam pierwszą truskawkę :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu ;:cm jak miło że jesteś i masz trochę ogródka ja też posadziłam sobie warzywka choć nie wszystkim pasuje moja ziemia Widzę że róże i u ciebie szaleją i to cieszy.Pozdrawiam serdecznie
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no nareszcie pokazujesz swoje kwiatuszki ;:138
Niech cieszą Cię wyjątkowo, skoro dalej na niepewnym gruncie ;:168 .
Korzyść taka, że masz miejsce na warzywka ;:333 . Śliczne rzodkieweczki ;:215 . Moje wycelowały z dorastaniem w mój wyjazd, a teraz posiane, od razu chcą kwitnąć ;:14 . Może udadzą mi się jesienią, chociaż wtedy już tak nie smakują jak wiosną ;:185 .
Szkoda Pamelki ;:145 , to dla mnie, taki wiosenny znak Twojego ogródka. A nie mogą rosnąć razem z Omoshiro?
Cudnych różanych kwitnień ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Martusiu na razie Pamelka jest tylko obcięta zobaczę jak sobie będzie radzić z puszczaniem nowych pędów jeśli nie zechce to potem zadecyduje . Oba powojniki nie mają miejsca bo i tak Pamelka zbiera większą część wody różom bo to terrorystka ,ale jaka cudna ;:167 ;:167 Rzodkiewki migiem wylądowały w żołądkach były super ostre :) Jedne miałam wysiane w pojemniku,a te były na rabacie i te są dużo większe i smaczniejsze od tych pojemnikowych . Będzie nawet koper w tym roku jakoś mszyca na razie mi go oszczędza, a może opryski Tymolem pomogły oby tak dalej rósł . Zastanawiam się dlaczego rzodkiewki nie chcą rosnąć w lecie tylko gdy jest chłodno ???

Obrazek

Obrazek

Halinko też sie cieszę ze mam jeszcze to moje królestwo i że zdrowie jak na razie mi dopisuje nie to co w ubiegłym roku.Róże zaczynają wszystkie są mega zapączkowane .Po tej burzy i wczorajszo -dzisiejszych wiatrach przed ogródkiem wygląda jakby przeszła procesja :;230

Obrazek

Twój przetacznik ;:167 ;:167

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Już przetaczniki kwitną szybkie jakieś.
A może taki się wydaje.
Różane kwitnienia piękne.
Podziwiam cię Jadziu za umiejętność rozmazania róż. ;:180
Teraz też pobierasz łodyżki z róż ?
I doniczce przez cały sezon je trzymasz ?? Coś im podajesz ?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Anuś tego przetacznika dostałam od Halinki [eucomis] mam go parę lat i był już kilkakrotnie dzielony . Jest niziutki, bo te wysokie przetaczniki jeszcze nie kwitną to samo geranium tylko jedno zakwitło jak na razie . Muszę oglądnąć sie za nasionami kamiennych [brodatych ] goździków hmmmmm tylko gdzie je potem posadzę :;230 Może nie będzie tak źle .W tym roku mam nawet cynie 10 szt. ,mam także 3 dalie wszystko w glebie :heja Patrz jaka jestem z siebie zadowolona :;230
Nie może także zabraknąć królewicza uciekającego przed pikaniem aparatu, ale juz to zlikwidowałam

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu królewicz zarąbisty ale wstydliwy ocząt nie chciał pokazać :;230 ciekawe czy kocha ślimaczki raczej jeżyki pewnie to czynią a tak ich mało mamy w stosunku do ilości śliskich gości, :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ja coraz widzę takich królewiczów czy królewny u siebie.
Nasiona Goździków kamiennych ci
mogę zebrać ???
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, serce Ty moje, jak miło ujrzeć znowu Twoje wpisy na forum. ;:196 ;:136 ;:215 Nawet nie wiesz jak bardzo brakowało mi Twojej aktywności.
Rozumiem z Twojego wpisu, że nie straciłaś ogródka, jeśli potrzebujesz jakieś roślinki w miejsce wydanych, chętnie się z Tobą podzielę.
Weszłam dzisiaj do swojego wątku i zobaczyłam Twój wpis, kochana jesteś, dzięki za odwiedziny, dodałaś mi chęci do aktywnego powrotu.
Dzisiaj tylko wpis u Ciebie ale zgram swoje tegoroczne foty i obiecuję powrót :wink: .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu Miła
Martwiłam się i już straszne rzeczy sobie wyobrażałam ,że tyle czau się nie odzywałaś ;:131
Myślałam ,że obcięli ogród a Ty masz doła.
Różyce cudne :!:
Przecudny błękitny przetacznik. :D
Cieszę się ,że warzywek więcej masz /tylko te ślimaczki/
U nas niestety bardzo dużo wszelakich robali na różach.
Możesz więcej o opryskach Tymolem napisać :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, dobrze z powrotem oglądać piękne zdjęcia Twojego ogrodu :uszy
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Cieszę się także że znowu jestem z Wami ;:196 ;:196

Obrazek

Witaj Florianie
widzę ze zmieniłeś Avatarek .Wiesz smutno mi było gdy dowiedziałam sie ze mają zabrać mi moją radość życia i trochę się podłamałam. Zdrowie w ubiegłym roku też bardzo mi szwankowało teraz na razie jestem znów w swoim żywiole. :heja Mam w tym roku nawet 3 dalie w glebie, bo miejsca jest nadto ale wybyły jesienne astry też mi ich brak ,ale nie można mieć wszystkiego.

Obrazek

Witaj Agusiu ;:196 napiszę Ci na PW i podam linka do tych oprysków .Niestety te malusie bestie znów mi dzisiaj podgryzły ogórka a drugiego mi skasowały .Nie te wielkie z muszlami lecz te malusieńkie ich dzieci są takie bezwzględne, bo słabo dostrzegalne ;:222 Musiałabyś chodzić z lupą żeby je dostrzec .Po deszczu Amelka z koleżankami zachwycały sie zbieraniem ślimorów nazbierały 2 wiaderka kto więcej :) miały frajdę, a ja pomocników ;:333

Obrazek

Witaj Daysy też sie cieszę że Cię zmobilizowałam .Dziękuję kochana za wielkie serducho, ale niczego mi nie trzeba, muszę myśleć o wyprowadzce.Muszę jeszcze sporo piwonii się wyzbyć, ale mam już chętnego na nie.Nie chciałabym zmarnować żadnej rośliny a tych floksów mam zatrzęsienie ,bo ileż mogę ich zostawić coś posadzę na rabatkach przed domem.Gdybym nie miała obaw że mi ukradną rośliny już dawno bym tam posadziła lepsze tylko tam gorzej z podlewaniem . .Rozpanoszył się tam Glistnik ,Podagrycznik i Przytulia czepna.Z glistnikiem sobie poradziłam i z Przytulią, gorzej z Podagrycznikiem ;:222 On jest tak samo inwazyjny jak te bambusy za siatką. Powiedz mi czy tę różę dostałam od Ciebie bo nijak nie umiem jej zidentyfikować. Rośnie w donicy i cudnie zakwitła 1 bo jednym, ale jakim cudnym kwiatem. Ma takie filiżankowe kwiaty pachnie owocowo .Jeszcze do dzisiaj ma kwiat ,chociaż już bardziej w różu jutro zrobię jej fotkę

Obrazek


Obrazek

Anusiu kochana ;:196 jeśli nie sprawiło by Ci to kłopotu to chętnie przyjmę parę nasionek goździków. No widzisz u mnie zauważyłam tylko jednego królewicza ,ale było słychać gody

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”