Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Jakiego bałaganu?! :roll: ;:219
Gosiu, ja tu żadnego bałaganu nie dostrzegam ;:185 , widzę natomiast pięknie kwitnące kwiatuszki ;:215 i nieco niezadowolonego kotka na uwięzi. :lol:
Bardzo mi się podoba ten kwiatek: https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd6c75fedeedc879 ;:138 ;:138 Co to jest?

Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Lucynko, ;:196 to jest chryzantema.
Niestety nie znam nazwy.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu wypatrzyłam cudną, różową dalię o ciemnych liściach. Świetnie z rdestem wygląda. ;:oj Kupiłam nasiona, będę siała dalie. ;:14
Mamy potrzebę doglądania ogrodu, ale jak mniej mu poświęcamy czasu, to też nic strasznego się nie stanie. Twój pięknie wygląda. ;:108
U mnie tylko siewek będę mieć masę, nie miałam czasu na cięcie nasienników. :roll:
Spokojnego weekendu. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Pozdrawiam serdecznieGosiu,
Postanowiłam wrócić na forum, zimowe wieczory są długie więc nareszcie będę miała troszkę czasu.
Przeglądając Twoje wątki, masz w ogrodzie tyle ciekawych roślin kwiatów, ze jest na czym oko zawiesić,
ale przeglądając fotki szukałam czworonożnego przyjaciela zauważyłam Kotka na smyczy śliczny, czyli po stracie Flesza nie
zdecydowałaś się na kolejnego pieska. Ja też uważam ,że piesek czy kotek to członek rodziny. Dwa lata temu nasz rudy kot
Lolek też odszedł a w tym czasie pies Roki tak fatalnie zeskoczył z leżanki ,że przeszedł 2 operacje na kręgosłupie, na
szczęście wszystko dobrze się skończyło jest sprawnym pieskiem tylko nie wolno mu dużo biegać po schodach.
Gosiu, będę odwiedzać twoje wątki i podziwiać jeżówki, trawy i wszystkie roślinki .Pa :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Soniu, nie odważyłam się na sianie dalii. Zazwyczaj przechowuję karpy, ale mam nieogrzewany garaż i jest obawa co roku, że nie przetrwają.
Czasem też potrafią zgnić. Nie wiem, czy dalia doczeka wiosny. Bardzo bym się zmartwiła, ponieważ jest to moja ulubiona.
Moim jedynym zajęciem w tym roku było obcinanie przewiniętych kwiatów.
Nie będzie zbyt wielu siewek.

Wando, witaj po tak długiej przerwie.
Faktycznie Flesza niestety nie ma już z nami. Na początku nie chciałam już żadnego zwierzaka, zbyt mocno przeżyliśmy jego odejście.
Ale los chciał, że do naszego domu wprosił się kot i to sąsiadów. Po prostu przyszedł i nie chciał już odejść.
Nie miałam nigdy kota, wiedziałam, że są to charakterne zwierzaki, dlatego nigdy nie brałam pod uwagę, że będę go kiedykolwiek miała.
Kot zamieszkał i skradł nasze serca. Niestety po roku zginął pod kołami samochodu.
Zrobiło się strasznie pusto w domu, szczególnie, że syn poszedł na studia.
M. sprawił mi prezent. Niestety teraz umieramy ze strachu, że kolejny kot zginie pod kołami.
Stąd ten sznurek. Ale wiem, że wiecznie tak chodzić nie może. Pewnie w przyszłym roku uwolnimy go od tego sznurka.
Cieszę, się, że Twojemu pieskowi już nic nie jest. Tak jak mówisz to kolejny członek rodziny


Pokażę kolejne kolejne jesienne zdjęcia


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, a te małe owocniki to rajska jabłoń, tak zgaduję po liściach. Oko cieszy, serce raduje. pięknymi obrazkami na dobranoc.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Jesień w ogrodzie miałaś urokliwą, Gosiu, ;:138 ;:138
Zapewne teraz ogród pod białą pierzynką, roślinki się wygrzewają, by w najbliższym sezonie znowu pokazać swoją urodę. ;:215
Buziaki. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Śliczne zdjęcia i wspomnienia, świetny pomysł z poidełkami dla ptaszków i owadów, też w tym roku wystawiłam poidełko niestety nie tak fajne jak u Ciebie, pozwolisz, że zapożyczę pomysł w przyszłym sezonie?
Kotek marzenie, one są bardzo ciekawskie, potrafią wędrować swoimi ścieżkami bez pytania o pozwolenie. Myślę, że dobrze mu zrobi ograniczenie wolności w pierwszych latach. Ja popełniłam błąd pozwalając młodemu wychodzić do ogrodu, później było coraz trudniej zatrzymać jego zapędy do wolności bez ograniczeń. Teraz jest już wiekowy, więc nie ma zapędów do opuszczania ogrodu w którym czuje się bezpiecznie.
Z Daysy było łatwiej, wychowana w czterech ścianach niechętnie wychodziła na zewnątrz a jeżeli już wyszła do ogrodu to trzymała się blisko domu.
Gosiu zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę i szampańskiej sylwestrowej zabawy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Wandziu, tak to są rajskie jabłuszka.

Lucynko, szkoda, że tej pierzynki już nie ma.
Takiego ciepłego Sylwestra nie pamiętam.

Daysy, długo się wzbraniałam przed oczkami.
Bardzo chciałam taką wyłożoną kamieniami kałużę, ale odradzono mi, że będzie szybko się brudziła i będę ciągle wodę uzupełniała.
Z tymi oczkami też jest robota, ale jak na razie tylko raz w roku. No może dwa. Na wiosnę i na jesieni.
No i ciągle muszę wyciągać liście.
Na drugi rok musze koniecznie położyć jesienią siatkę.


Wszystkim zaglądającym życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
Oby był lepszy, a przynajmniej nie gorszy ;:196


Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, super wyglądają te mini oczka wodne ;:333 nieduże, otoczone roślinami cieniolubnymi. W sam raz na niedużą powierzchnię ;:108 Ciekawa jestem jakiej są głębokości? Czy wykorzystałaś kastry budowlane, czy może coś innego?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu piękna choinka. ;:oj U mnie nie było dzieciaków, więc sama ubrałam minimalistycznie. :roll:
Ubyło mi trawnika, więc wypisałam jakie rośliny posadziłaś w oczku, ;:180 może będę mieć czas, żeby też zrobić. ;:131
Zdrowia i spokojnej pracy. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, Gosiu, a nade wszystko zdrowia i pogody ducha. ;:167 ;:196
Niech piękny jesienny ogród powtórzy swój urokliwy wygląd, ale też niech będzie bogaty w roślinną i kwietną szatę od wiosny do zimy. :D ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Dorotko, tak, to są kastry budowlane. Nie chciałam głębokiego oczka, żeby jeże nie wpadały. I tak według mnie sa za głębokie, dlatego na dnie ułożyłam połowę skrzynki i na to kamienie.
Chociaż bardzo podobają mi się takie kałuże wysypane kamieniami, ale wszyscy mi odradzali, że liście zabrudzą oczko i będę miała masę roboty. Z tymi oczkami jest robota jesienią.
Niestety nie mogłam ich opróżnić ze względu na chorobę.
Zrobię to wiosną.
I tak rośliny traktuję jak jednoroczne.

Soniu, choinka jest przystrojona w bombki własnej produkcji. Co roku robię jakieś nowe.

Lucynko, mam nadzieje, że w tym roku uda nam się spotkać. ;:196


A to moje ozdoby choinkowe


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”