W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, ale u ciebie bogactwo ładnego kwiecia. ;:63 ;:63
Azalie, tuz , tuz.
Co to za kwiatki nad bratkami ?
a te kłosy blado-różowe ? Pod pięknie rozkwitniętymi kamasjami ? To jakiś rdest ?
wygląda pięknie. ;:215
Kompozycje bratkowe piękne ;:173
Lilak bardzo ciekawy, śliczny.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko cudowne masz azalie, a za chwilę będzie zawrót głowy ;:215 ;:215 nie wiem gdzie ja popełniam błąd, że moje nie kwitną. ;:223 W zeszłym sezonie odpoczywały po obfitym kwitnieniu dwa lata temu, ale teraz? ;:145
Bratki pięknie się prezentują, ja w tym sezonie nie mam głowy na inne ozdoby i nawet nie chodzę na ryneczek ;:145
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Bardzo dolało przez noc, znowu kolejny dzień w ogrodzie nie popracuję. Spróbowałam wyrywać chwasty, ale są tak oblepione ziemią, że więcej bym zaszkodziła, porobiła dziur na rabatkach, niż pożytku. W końcu uporządkowałam moje sadzonki, skończyłam ich pikowanie. Zrobiłam porządek w gazetach ogrodniczych nie pamiętam od kiedy prenumeruję, naskładały mi się stosy roczników. Półka od ciężaru się wygięła. Z chęcią bym jakiegoś pasjonata obdarowała, ale ja nie będę bawiła się w żadne wysyłki. Jedynie odbiór osobisty, muszę ten temat przemyśleć ;:7

Obrazek

Aniu dziękuję za pochwały mojego kwiecia ;:180 jest kolorowo, choć powiedziałabym, że kolor zielony dominuje. Dziś popękały pierwsze kwiaty azalii, ten rok będzie obfity w kwitnieniach.
Białe kwiatki to ubiorek wiecznie zielony, sama go wysiewałam :lol: dobrze rozpoznałaś następną roślinkę to rdest wężownik. Bratkowe kompozycje już się kończą, szkoda bo bardzo lubię bratki.
Lilak odmiana Sensation, trochę po zimie ucierpiał, musiał mieć wyciętą jedną grubą gałąź, uschła, na szczęście od pozostawionej części zaczęły wybijać gałązki, mam nadzieję na szybkie zagęszczenie i zakrycie ubytków.

Obrazek

Obrazek

Halinko to na pewno nie błąd, roślinom kwasolubnym nie wszędzie jest dobrze. Na starej działce próbowałam kilka razy i po dwóch sezonach same się wyprowadzały. Dawałam do dołków wory kwaśnego torfu i nie pomagało. Co do obfitego kwitnienia, to Wanda uświadomiła mi, że one kwitną obficie co dwa lata. Mogę to potwierdzić rok temu miały skąpo kwiatów, niektóre azalie w ogóle nie zakwitły, a w tym roku ilością pąków jestem miło zaskoczona. Pierwszy raz na zimę azalii nie zabezpieczałam, rododendrony dostały jedynie agrowłókninę.
Wczoraj wybrałam się do ogrodniczego, dla mnie taki sklep to wyprawa kilka kilometrów. Na mojej wiosce na szczęście nie ma, pewno byłabym codzienną klientką ;:306 A tak pojadę sobie jak mnie "nosi" i coś w środku podpowiada jedź. Wczoraj wybrałam się z koleżanką, miałam miłe towarzystwo, ona kupiła kwiaty do donic, a ja róże i serduszkę na prezencik. Chodzi za mną ta świecznica Brunette, nie wiem czy jej też nie kupię, ale po nią trzeba jechać ;:306 więc poczekam na okazję.
Pozdrawiam ;:168 na słońce nie ma co liczyć cały czas chmury się kotłują, na pewno coś jeszcze popada.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko chyba dostanę zawału serca, rododendron pokazowy ;:215 ;:215
Moje azalie też nie kwitły w zeszłym sezonie. Widać, że znacznie dłużej będą odpoczywały ;:145
Na tą świecznicę też mam chrapkę,ale może latem się rozejrzęjak ze wszystkim się uporam :D
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, wielosił jest mi znany, tylko mój ma pstre liście i jeszcze nie zakwitł, dlatego pewnie miałam problem z rozpoznaniem. Dzięki za info. ;:180
Mam ten sam problem z rocznikami czasopism ogrodniczych. :oops: Wyrzucić żal, chętnych w dobie internetu brak, to zawalają dalej półki i kartony schowane za łóżkiem pod parapetem. Ostatnio M zaczął marudzić, że tylko zbierają kurz, podczas gdy ja już w ogóle do nich nie zaglądam. ;:224
Mam dwie różne świecznice, obie jeszcze młode i nawet ich kwiatków nie widziałam. Czytałam, że dopiero po dwóch - trzech latach mogą zakwitnąć, a ja już bym chciała.... ;:7

Pięknie zakwitły Twoje azalie! ;:215 ;:138 Moja jedynaczka w tym roku odpoczywa, tylko po czym, skoro przed rokiem kwitła jedną połową? Może pąki jej zmroziło... ;:218
Cudnie prezentuje się Twój ogród! ;:303 Cały! ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, cudownie kwitnie Twój ogród ;:138 ;:138 ;:138 , wielkie pochwały dla pracowitej ogrodniczki ;:180
Cudne bzy, czosnki, azalie i rododendrony, orliki i tulipanki jeszcze piękne, jak i cała reszta piękności :tan
Zachwycająca kępa amsonii i coraz śliczniejsze irysy ;:167
Pięknej pogody na środę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 877
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witaj Dorotko i jaku Ciebie z zapylaczami u mnie pojawił się gość podobno rzadki trzmiel cały żółty ;:215
Obrazek




Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dziś nie ma się czym chwalić bo zrobiłam bardzo niewiele, wprawdzie wyniosłam na kompost dwa wiadra chwastów, ale jak na mnie to mało wykonałam. Pogoda rewelacyjna można działać tylko ja nie czuję się dziś mocna :lol: Z aparatem trochę pospacerowałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko to był pierwszy rododendron jaki posadziłam, mam jeszcze kolejne 3 szt, wolę azalie bo z nimi jest mniej zachodu.
Nie znałam świecznicy, dopiero Marta przysłała mi zdjęcia, a jak powiedziała, że pachnie ładnie to już ją lubię. Kupię na pewno, tylko trzeba jechać.
Dziś mamy ciepło, oby tak zostało ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko miałam wielosił o pstrych liściach, ale u mnie wytrzymał tylko jeden sezon. Czasopisma trzymam w garażu mam sporo roczników, żal wyrzucić. Nadal prenumeruję i składam ;:306
Czyli warto kupić świecznicę, ja już wiem gdzie ją posadzę w bliskości ławeczki, ma obłędnie pachnieć. Azalie obficie kwitną co dwa sezony. U mnie tego roku wszystkie mają kwiaty.
Dziękuję za pochwałę ogrodu ;:180 ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto dziękuję, takie miłe słowa mobilizują mnie do dalszej pracy, wiem że warto spełniać swoje pasje. Pogoda, deszcze bardzo sprzyjają moim piaskom, na rabatkach robi się gąszcz. Dobrze bo mi zasłoni chwasty ;:306 Dziś słonecznie, a ja jestem po szczepieniu i nie szaleję z pracami. Oby jutro samopoczucie dopisało i dało się pracować.

Obrazek

Obrazek

Marku witaj, gratulacje taki gość Cię odwiedził ;:oj Moje pszczółki dostały w tym sezonie nowy, większy domek, chyba im pasuje bo ten zasiedlają, a stare mniejsze omijają :lol: Sporo rurek mam już zamurowanych, jeszcze pszczółki ostro noszą pyłek, sporo ich lata. Jak mam czas to przysiadam i pszczółki obserwuję. Mam też takich gości

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, ja dzisiaj jakaś niedorobiona jestem. Poszłam na ryneczek, wiatr mnie przewiał i po powrocie stwierdziłam, że na działkę się nie nadaję. ;:7 M pojechał sam, nawet koty nie zabrał, bo ona też taka niewyraźna. Zakopała się pod kocem i śpi kamiennym snem. ;:19
Bardzo ładnie kwitną Twoje rododendrony, irysy, czosnki, orliki też robią, co mogą, a zza zieloniutkich host zerka w stronę aparatu śliczna puchata czarnulka. ;:138 ;:138
Miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Lucynko i moje samopoczucie wczoraj było fatalne, ale ono po drugiej dawce szczepionki. wysoka gorączka, bóle mięśni, słabość, większość dnia przeleżałam. Dziś jest lepiej, ale wszelkie prace ogrodowe odpuszczam, muszę zregenerować siły. Czarnulka, która wypatrzyłaś na zdjęciu to nasza Pusia, faktycznie jest puszysta ma bardzo mięciutkie gęste futerko, to dziewczyna ulubienica mojego M, zawsze ją faworyzował.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas zamknąć ten wątek, miło że do mnie zaglądacie zapraszam tutaj https://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=123264
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”