A jednak kaktusy 2 - barbra13

Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Henryku, bardzo dziękuję, no rzadko coś pokazuję, przyznaję się do lenistwa 8-) . Może przyszły sezon będzie lepszy, a na razie coś tam wstawiam z zaległych zdjęć, tegorocznych oczywiście.
Te trzy pierwsze ślicznotki to od Ciebie :).

Zuza, dziękuję, to bardzo duża niespodzianka, bo w ogóle nie widziałam pąka, roślina gdzieś tam stała w kącie i zobaczyłam dopiero, jak zakwitła. Dobrze, że to był ranek, to jeszcze zdążyłam sfotografować.

Arku, dziękuję, czasem i ja dostaję zawrotów głowy, jak fotografuję na słońcu :D .

Echinopsis hybr, 'Spring Blush '
Obrazek

EH Tino x EH Gräser Nr6
Obrazek

Epiphyllum 'Feuerzauber'
Obrazek

Hoje, z których jestem dumna, bo w ciągu kilku miesięcy ukorzeniły się (jednowęzłowe sadzonki) I całkiem nieźle urosły.
hoja vitellinoides
Obrazek

hoja pentaphlebia
Obrazek

hoja villosa Cao Dang, Vietnam - długo nie chciała mi się ukorzenić, potem gniła z góry i od dołu, został tylko listek z milimetrem łodygi, ukorzeniła się w końcu przełożona do mchu (na starym liściu widać ślady topsinu)
Obrazek

A to kwitnąca Sansevieria kirkii v.pulchra 'Coppertone ', kiedyś to była rzadka roślina, teraz dość często spotykana
Obrazek

Kwitnące S.concinna, dwie różne, wg mnie mają jedne z ładniejszych kwiatów.
Obrazek

Mój zbiorek sansewierii nadal pozostaje niewielki, bo teraz to jakieś szaleństwo cenowe zapanowało :shock:, pojawia się dużo roślin z Indonezji, dla mnie taki wydatek jest nie do przełknięcia. Ciekawe, że niektóre gatunki , które można było niedawno kupić dość tanio, teraz importowane kosztują krocie.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Absolutnie rewelacyjny pokaz! ;:oj
Dlaczego tak rzadko?!

Po pierwsze i najładniejsze: hybrydy echinopsisa. Oba śliczne, na pewno warte uwagi, pokazania i podziwu! ;:138 ;:138
EH Tino x EH Gräser Nr. 6 /RAB 2008-104/ - o dziwo - ładniejszy! :D

Po drugie również pięknie choć zupełnie inaczej - hoje. Już myślałem że reprezentowane tylko u mnie a tu proszę - Koleżanka się ujawniła z TAKIMI egzemplarzami! ;:215
hoja vitellinoides - jest i u mnie, bardzo ekspansywna ale przez to okazała i piękna.
hoja pentaphlebia - rzadka w kolekcjach, piękna.
hoja villosa Cao Dang, Vietnam - tej nie znam a szkoda bo robi wrażenie i jak widzę do najmniejszych nie należy!
Mam nieco podobną sp. Tam Dao (duży liść) i zawsze była ozdobą kolekcji. :wink:

Po trzecie i wcale nie gorsze - sansevierie. :heja
Tych kilka sztuk (dzięki Tobie Basiu) jest i u mnie ale przecież nie aż tak spektakularnie piękne no i do tego kwitnące! ;:185 ;:oj
Sansevieria kirkii var. pulchra 'Coppertone ' - do pozytywnego pozazdroszczenia choćby ze względu na kolor, kształt i strukturę liści.
2x Sansevieria concinna - ta może nie tak ładna jako roślina ale z kwiatem... Cóż, dla mnie po prostu bomba! ;:152

A jako uzupełnienie Epiphyllum hybr. 'Feuerzauber' i... chyba każdy by chciał mieć takie "uzupełnienie". ;:204

Co pisać - jestem pełen podziwu za kunszt z jakim prowadzisz swoje rośliny. ;:180 Nie każdy tak może i tak potrafi...
Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Podziwiam kwitnące Sansevierie, po raz pierwszy mam okazję zobaczyć kwiaty tych pięknych roślin :uszy Echinopsis hybrydy kwitną wspaniale, a i latem widzę Basiu, że było kwitnąco, czyli sezon udany, jak co roku. Ja nadal czekam na kwiaty Acanthocalycium ferrari, Twoje super ;:215
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

;:oj Kwiaty sansewierii wystrzałowe ;:215 Ja kibicuję mojej metalice. Kupiłam odnóżkę - dwa marne liście (dosyć drogo), i niedawno wypuściła trzeci :)
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Kolejne oszałamiające wprost kwitnienia kaktusów i kolory kwiatów ;:215
Kwitnąca sansewieria niczym kwiat jednej nocy-unikatowa ;:138
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Mamy "nowe" forum, chyba jest ok. :D , zmiany na lepsze zawsze są potrzebne.
Wszystkim "starym" odwiedzającym bardzo dziękuję.
Dopiero grudzień, a mnie już marzy się wiosna, póki co, to takie widoczki u mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[ur]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Piękne rośliny, piękne marzenia. ;:215
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Miło pooglądać półeczki pełne zieleni, rośliny takie soczyste, odpoczywają w najlepsze, wyglądają bardzo dobrze, agawa piękna ;:168 kaktusy w świetnej formie, zawiązują teraz te swoje pączulki, oby jak najwięcej ;:333 a marzenia o wiośnie niedługo się spełnią :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A jednak kaktusy 2 - barbra13

Post »

Witam Cię Basiu poświątecznie i noworocznie :wit
Prezentujesz jak zawsze piękne, zadbane i kwitnące tysiącami kolorów roślinki ;:215
Przyglądam się Twojej echewerii i oczu od niej oderwać nie mogę bo pięknie wygląda z młodymi odrostami ;:138
Pozdrawiam serdecznie i pomyślnego Nowego Roku życzę ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”