Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam już w 2023r :wit
Zamiast wspomnień - aktualności wczorajszego dnia :)

Kotki wierzby 'Mount Aso’ już zrzucają czapeczki.
Obrazek

Ciemierniki chcą kwitnąć.
Obrazek

Obrazek

Bratki i pierwiosnki kwitną.
Obrazek

Obrazek

Dziurawiec barwierski chyba nawet nie zauważył zimy.
Obrazek

Z ziemi wychodzą już przebiśniegi, krokusy, hiacynty.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słoneczko pięknie świeciło a temperatura ... +16 w cieniu :D
Pomalowałem drzewka.
Obrazek

Na ogrodach ruch jak w marcu :;230 Stukają, pukają, przycinają, malują i siedzą na tarasach, czy ławeczkach, pijąc pierwszą 'wiosenną' kawę :wink:
Czego i wam życzę ;:196

Maksymalny rozmiar wstawianych zdjęć to 800/600, 900/600 a nie 1680/1259. Zmniejszyłam.
Iwona
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ zielono na Twoich zdjęciach ;:oj
Dobrze że tyle śniegu wcześniej napadało, bo zapomniałam poprzykrywać rośliny. Dzisiaj zrobiłam przegląd, jutro działam. Podobno znowu ma przymrozić a juz nie będę ryzykować i liczyć na kołderkę ze śniegu.Może jeszcze klonik palmowy nie przemarzł i jak zostanie okryty to da radę do wiosny :) ale co będzie z Twoimi pospieszalskimi bez śniegu? Mam nadzieje, że litościwie je okryje i nie da im zmarznąć i tego Ci życzę na ten Nowy Rok :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Na Twoich zdjęciach to już wiosna.
U mnie też kotki się rozwijają ale u Ciebie w bardziej zaawansowanym stopniu rozwoju.
Tak samo jak z narcyzami i pierwiosnkami.
Co tak kusisz tymi wędzonkami , ślinka cieknie jak poniżej . :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Styczeń!
Dziwny styczeń - zaczął się temp. 16 stopni a 7 dni było z temp. ponad 10 st.
Ani jednej mroźnej nocy, a najniższa dzienna 7,7.
Nic dziwnego, że ogród się obudził.
Ja też :D
Dzisiaj popracowałem 3 godz. głównie przycinałem drzewka, posprzątałem gałązki i poprzycinałem uschnięte badyle.

Dereniowi pąki już pękają.

Obrazek

Nie tylko zielono Ewo - jolifleur , jest też kolorowo :)

Obrazek

Wiosna, wiosna Ewo - ewita44, irysy żyłkowane coraz większe, a przebiśniegi mają już białe główki.

Obrazek

Obrazek

Wierzba 'Mount Aso’ coraz bardziej różowa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogrodem się zajmuję i prawie przegapiłem domownika - pięknie zakwitł przez te kilka słonecznych dni.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich wiosennie i ... uważajcie - nie deptajcie stokrotek, bo pięknie kwitną na alejkach :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ojojoj, Andrzeju, niezwykle kolorowo ;:oj Która to wierzba ma takie śliczne różowe kotki?
U mnie coś tam z ziemi wyłazi ale kwitną tylko bratki, od zeszłego sezonu zresztą ;:306 nawet przez te prozy przebrnęły kwitnąco pod kołderką ze śniegu :)
Cieszą takie kolorowe widoki moje oczy, wiosna już coraz bliżej... ;:138
Pokazuj więcej kolorów :)
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziwny ten styczeń tak jak napisałeś. Śnieg przyklepał rozplenice do ziemi to właśnie ta fajna pogoda pozwoliła mi usunąć te nieładne placki .Twoja wierzba 'Mount Aso’ też pięknie i kwitnie i ciekawa jestem czy da się ją ukorzenić już teraz zakopując patyczki w ziemi.
Ciągnie mnie do prac ogrodowych ale ta dzisiejsza pogoda to więcej na rozgrzewkę trzeba się rzucić :D Byłeś może w szkółce Limba? Mają tam drzewka kolumnowe iglaste i liściaste?
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju! Wiosna u Ciebie jeszcze bardziej zaawansowana niż u mnie. Tylko jeden pierwiosnek u mnie kwitnie :lol:
Dziwnie ale i pięknie, i chcę więcej takich angielskich zim! Zwłaszcza, że grudniowe opady i styczniowe deszcze solidnie nawodniły glebę.
Tak jak się spodziewałem - wierzba 'Mount Aso' robi furorę zarówno w moim ogrodzie, jak i w kwiaciarni, jak i u moich uczniów. Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wierzba cudna, i niech taka będzie długo. Ważne, że wytrzymuje ciężar tego ciężkiego śniegu.
Mamy już drugie podejście takiej białej zimy.
No i znowu zabrakło farby na moją jedną jabłonkę, no w sumie raz wiało ale nie dowiało od Ciebie wiaderka na pobielenie tego drzewka. A tak ładnie wyglądają bielone.
Wiosna u Ciebie na całego, teraz się schowała, ale jak tylko śnieg ustąpi to się będzie działo!
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam serdecznie już w drugim miesiącu tego roku :wit
Do wiosny coraz bliżej.
Na szczęście mrozów nie było, więc nie bałem się o przechowywane rośliny na ogrodzie i nie musiałem palić w piecu.
Po kolejnych dużych opadach śniegu wybraliśmy się na długi 8 km spacer do lasu.
Widoki były cudowne i ... nie tylko my mieliśmy taki pomysł - w lesie spotkaliśmy maszerujących i biegających kilkanaście osób.

Obrazek

Obrazek

Na leszczynie mimo śniegu widać już coraz bardziej żółte kotki.

Obrazek

A gdy zaczęły się roztopy to wybraliśmy się do cieplejszych miejsc, bo już tęskno do roślin :wink:

Obrazek

Obrazek

Ewo - jolifleur, ta wierzba nazywa się 'Mount Aso’ . Kolejny duży śnieg zniknął z ogrodu i kolorki dalej się pokazują. Pierwiosnki. choć mizernie to kwitną cały czas, a przebiśniegi pokazały białe główki.

Ewo w - Pod koniec lutego, na początku marca będę przycinał wierzbę i pędy ukorzenię. Po nagrodzie za rzeźbę ogrodową świta mi pomysł na kolejną rzeźbę, z wykorzystaniem teraz tej wierzby :wink: ale dla ciebie też starczy.
Do szkółki nie zaglądałem, pewnie podjadę tam dopiero po połowie marca i zapytam.

O tak Florianie, ziemia nie zamarznięta i pięknie nawodniona. Byleby nie zaszkodziły te mrozy co zapowiadają w ciągu najbliższych dni.
Cieszę się, że wierzba się podoba, ale bardziej ucieszyłem się czytając "moi uczniowie" ;:333

Tak, tak Beatko, to był drugi powiew śnieżnej zimy i zapowiadają kolejny. Na razie pada deszcz od kilku dni. Gorzej, że i mrozy zapowiadają :( A z malowanie drzewek zawsze jest tak - albo zabraknie, albo zostanie :wink:
Mi zostało, to pomalowałem 3 drzewka sąsiadów :)

Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie wszystkich gości :wit
A dla uśmiechu, wspomnienia z różą w tle - Elmshorn kwitnąca bez przerwy do późnej jesieni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękna ta róża i piękne wspominki.
A dlaczego palisz albo nie w piecu? Na ogrodzie ten piec? I bez palenia dajecie radę? Intuicja mi mówi, że coś mi umknęło.. ;:306
Moje przebiśniegi ledwo się przebiły i pączków jeszcze nie widać ale za to liliowce wciąż zielone i chyba nawet trochę rosną ale to chyba raczej powód do troski a nie radości ;) A jakby tych ukorzenionych sadzonek był nadstan to i ja się uśmiecham :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tak Ewo, coś ci umknęło :wink: ale jesteś usprawiedliwiona, bo jeszcze się nie znaliśmy gdy pokazywałem zdjęcia i opowiadałem, że zimą też codziennie jestem na ogrodzie.
Palę w 'kozie' by nie przemarzły przechowywane bulwy kwiatów i rośliny. Nawet udało mi się w ub.r. przechować pelargonie i werbeny.
No i pilnując ognia mam czas poczytać, posłuchać głośno ulubionej muzyki (w domu musiałbym w słuchawkach :;230 ) a przede wszystkim dbam o formę :)
Ten sprzęt ze zdjęcia wnoszę do domku jesienną porą i mam zajęcie do wiosny.

Obrazek

Obrazek

Będę miał w pamięci te patyczki ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Czyżby to były Gliwice? :D
Kaktusy jakby znajome ;:130
No to już wiem dlaczego na to moje 1 drzewko zabrakło Twojej farby - Twoi sąsiedzi mieli bliżej. :uszy
Do środy zapowiadają taką zimniejszą aurę, ale powinno być ok w naszych ogrodach.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

To masz taki swój azyl :) Fajnie :) Ale też i obowiązek ;)
Dzięki za patyczka teraz jeszcze mocniej będę trzymała kciuki, żeby puściły piękne korzenie ;)
Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”