Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tegoroczna wiosna poraża, albo raczej osłabia swoim tempem.
Ale cóż mamy jaką mamy.
Ale i tak widzę więcej kwitnień u ciebie jak jest u mnie.
Hiacynty, pierwiosnki i inne bardziej rozwinięte niż u mnie.
Ale ?Śląsk to nie wschód. My zawsze z wiosną my tydzień do tyłu.
Wszyscy czekamy na to ciepełko i możność popracowania w ogrodzie pełną pra.
Bukszpanowe szpalery widzę dobrze się trzymają. Nie miałeś ćmy ?
Pozdrawiam :)
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, Wzorcowy Działkowcu!
Róże wycięte? He, he, to tak jak u mnie :;230. Faktem jest, że wycięcie czarnych badyli znacznie poprawia estetykę rabat. Twoje prezentują się bardzo elegancko. Warto też mieć trochę roślin zimozielonych, wzbogacają widok, co obrazują dwa ostatnie zdjęcia.
Poza zachwytem nad Twoim ogrodem i Twoją pracowitością mam do Ciebie dwa pytania:
1. Opowiedz trochę więcej o uprawie borówek amerykańskich w donicach. Czy robisz w dnie większe dziury, jakiej wielkości donice stosujesz, jak bardzo zagłębiasz je w ziemi, czym nawozisz...
2. Widzę, że z powodzeniem uprawiasz derenie jadalne. Zastanawiam się, dlaczego mój kwitnie jak wściekły, a owocków ni ma. Masz jakąś cenną radę?

Serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pięknie u ciebie Andrzejku ja na razie wasze podziwiam ale może niebawem wyjdę troszkę popstrykać tylko poplewione nie będzie bo jeszcze sił nie będzie podobają mi się bardzo te szpalerki ale ta ćma zeżarła mi 2 duże krzaki bukszpanu i ja bym nie zdołała tak dopilnować jak ty,super ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Choć dziś burza była i deszczu dużo było,
to na pół dnia się wypogodziło.
Słońce w końcu wyjrzało i kolorami szarość pomalowało.

Obrazek

Aniu, ćma była ale się zmyła, a jej dzieci żarłoczne wyszukaliśmy i unicestwiliśmy.
Wiosną wykonałem jeden oprysk i przez miesiąc był spokój - przeglądaliśmy codziennie i zaczęliśmy ręcznie eliminować nowe z kolejnych wylęgów - na początku po kilkanaście sztuk dziennie a potem po kilka, aż w końcu nie mogliśmy żadnej znaleźć.
Dzisiaj z okazji słońca zacząłem już strzyżenie szpalerów ale kręgosłup szwankuje - dokończę jak będzie sucho i będę mógł na kolanach się przemieszczać :wink:

Obrazek

No to dołożyłaś do pieca Jagodo tym tytułem :;230
Róże elegancko się prezentują? Tu na zdjęciu wypatrzysz akurat te wyższe ;:224 reszta do ziemi cięta.
Obrazek

Borówki nie przesadzane - nałożyłem na krzewy obręcze z plastikowej rury ponad 40cm średnicy, przeciętych by było łatwo nasunąć, bo krzewy spore i by się nie dało nałożyć od góry. Na zdjęciu widzisz kolejne obręcze - tu z dużej donicy plastikowej, obcięte dno i tak samo przecięta (co akurat widać.) Teraz łatwiej dawkować nawozy no i oczywiście podlewać - woda nie ucieka na boki.
Obrazek

A dlaczego dereń nie ma owoców a kwitnie? .... może są odmiany które potrzebują zapylacza (innego derenia) ?
U nas rósł jeden i dosadziłem drugiego usłyszawszy o problemach z zapylaniem. Niepotrzebnie, bo ten pierwszy kwitł i owocował dwa lata, zanim temu drugiemu zachciało się zakwitnąć. Do tego ten drugi rośnie z drugiej strony ogrodu.
A może brak owadów zapylających - dereń bardzo wcześnie kwitnie. Ja akurat mam pszczoły murarki i te zasuwają aż miło.

A ja Jolko zamęczyłem plecy strzyżeniem niskich bukszpanów i przesadzaniem jesienią wysianych goździków brodatych. Odpocząłem chwilkę i ... wypieliłem jedną rabatę - nawet żona mnie nie utrzymała ;:306
Z bukszpanów nie zrezygnuję, a ćmie się nie dam ;:333

Obrazek

No i nacieszyłem się pogodą :( prognozują opady, spadek temperatury i przymrozki ;:223

Na pocieszenie ... w tym roku zakwitnie goryczka, którą malusią dostałem od Jadzi :heja

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Piękne te kępy pierwiosnków, tulipanów czy hiacyntów.
Masz już rozwinięte tulipany, u mnie dopiero nieśmiało wystawiają główki.
Jak zwykle wzorcowe grządeczki u Ciebie, ja o takich marzę i choć robię porządki jak mi tylko czas pozwala to do doskonałości mi daleko.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju zapowiada sie obfite kwitnienie goryczki ;:333 .Nawet nie wiem czy moja ma pąki. Wszystko cudownie rozkwitło po mimo niewybrednej pogody .Każda pora roku ma swoje uroki ,ale biel już nam sie znudziła, bo nie brakowało jej w tym roku teraz przyszedł czas na kolorową wiosnę cudne kolorystycznie te tulipany uwielbiam czerwień ale to taka oranżowa czerwień ;:333 Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196 bo i mnie kręgosłup odmówił posłuszeństwa ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ ładnie i kolorowo ;:oj Śliczne kępy kwiatów. U mnie jeszcze biało.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

:wit No faktycznie słońce ci kwatuchy na kolorowo pomalowało. Piękne kolory pierwiosnków i hiacyntów.

Bukszpany widzę łanie się trzymają. Nie chorują ?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Czy się żalić, czy się chwalić ...
Pewnie macie tak samo - takiego zimnego kwietnia nie pamiętam.
Straciłem pelargonie, dalie i kalie :(
Cała altana zastawiona doniczkami z roślinami, które w ub. latach już były na zewnątrz - no bo jako wyrywny już sporo zakupów dokonałem.
I tak można narzekać w nieskończoność.
Oprócz kilku róż pnących, wszystkie są wycięte do gruntu - Hendel na 100% już się nie obudzi - za to jej podkładka puściła 5 dzikich pędów :(

Jeden plus tego przemarznięcia - starą już sypiącą się pergolę wymieniłem na nową, oczywiście robioną samodzielnie.
No i jak wspominałem - dokończyłem strzyżenie bukszpanów.

Obrazek

Obrazek

Jadziu, mimo zimna rośliny, tak jak i my rwą do przodu.
Obrazek

Joanno, nie żartuj że jeszcze biało u ciebie :( mimo zimnych nocy słońce już mocno grzeje - rośliny cieszą się tak i ja.
Obrazek

Aniu, bukszpany nigdy nie chorowały - pewnie chodzi ci o ćmę a raczej jej gąsienice, a z tym nie ma problemu - jak każde robale raz traktuję chemią a innym razem ręcznie likwidujemy. Bukszpany są czyste i przez to zimno jeszcze ani jednej gąsienicy nie widzieliśmy.
W tym kółeczku, w doniczkach mam z patyczków wychowane bukszpany variegata o jasnych przebarwieniach liści.
Obrazek

Kawa wypita, więc mogę iść na ogród - czas załączyć kosiarkę. Trójka moich sąsiadów ma już trawniki wykoszone.
I to jest dowód na to, że mimo chłodu sezon mamy rozpoczęty ;:333
Pozdrawiam, życząc dobrej pogody i miłych chwil na ogrodach :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Any tez masz już kolorowo co to za kwiatki na trzecim zdjeciu niskie fioletowe przy żonkilach
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wiosna w pełni u Ciebie,a u mnie noce z przymrozkami :(
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju sezon masz pełną gębą, szkoda jednak tych dalii i innych które podmarzły.Ja miałam w altance swoje dalie już w donicach i nic im się nie stało. Niech już wreszcie ta pogoda się ustabilizuje ,ale chłody mają tez dobre strony ,bo możemy dłużej cieszyć się kwiatkami ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witajcie :wit
Ależ piękny był dzisiaj dzień - nie będzie nowiną, że od 10tej do 19tej byłem na ogrodzie :D

Halino, te roślinki o które pytasz, to pierwiosnki gruzińskie (jak to je nazwał Florian)

Obrazek

Tak Doroto - wiosna w pełni ale aktualnie dwie noce mieliśmy z przymrozkami. Dzień zaczynam od wynoszenia donic z altany i kończę ich chowaniem. Dzisiaj po takim upalnym dniu (21 stopni) zostawiłem je na zewnątrz.

Obrazek

Nie upilnowałem Jadziu tych ciepłolubnych roślin :oops:
Dzisiaj wyrzuciłem kalie z 4 koszów (uchowała się tylko biała odmiana) wszystkie dalie, mieczyki i pelargonie też padły. Z dwóch fuksji przeżyła jedna, 3 szałwie amistad też zmarzły - na szczęście dałem sadzonkę p. prezes i powiedziałem jak ma przechować .... teraz oddała mi sadzonkę :)
Po niedzieli ruszamy do szkółki po rośliny bo zwolniło się dużo koszów i donic :wink:

Obrazek

Skalniak zaczyna okrywać się kwieciem :)
Obrazek

A ten pierwiosnek już od 5 lat nas zachwyca - kupiony w markecie i po kwitnieniu wkopany w ogrodzie.
Obrazek

Warczało w górze i warczało cały cały dzień, w końcu i nad nami, przez chwilę myślałem, że na grilla do nas chcą wpaść :;230
Od wczoraj jednostka AGAT ma ćwiczenia w pobliżu (ponoć przez tydzień) i dzisiaj gdy zmienił się kierunek wiatru wypuszczali ich niemal nad nami by mogli wrócić na lotnisko.
Obrazek

Tak się zapatrzyłem w niebo, że udało mi się zobaczyć zaloty myszołowów :)
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam was wszystkich wiosennie i radośnie :wit

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”