Miłe ciernie - carabus1

Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

A ja jeszcze pochwalę zaangażowanie i chęci ;:63 , o pracowitości już było napisane :) .
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję bardzo :oops:
Dziś odcinek krótki, właściwie urlopowy i przez to krótki. Ale za to można obejrzeć pierwsze kwiaty z tego sezonu :) No i pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne? Teraz mam trochę czasu i bym dał radę przygotowywać filmy częściej niż na jesień i zimę, gdzie tego czasu jest mało i czasem ledwo zdążę się w czasie dwóch tygodniu wyrobić. Zresztą zimą, nie ma co za dużo pokazywać, skoro kaktusy śpią :)


youtu.be/I9n0CXNpU2Y
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Kwiatuszki na filmie - chociaż jest ich jak dla mnie zdecydowanie za mało :wink: - są jak zwykle ładniutkie. ;:333
carabus1 napisał(a):
(...) pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne?
Jak Ci wygodniej, byle by były... :wink:

Dosłuchałem że wygodniej Ci bezterminowo, że będzie lepiej dla Ciebie i dla nas to dlaczego by nie? Ostatecznie żaden artysta nie lubi być poganiany terminami. :D
Awatar użytkownika
Marcin T
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 4 wrz 2016, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

carabus1 pisze:(...)pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne?
Nie uwiązuj się terminami. Czasem bywa, że zwyczajnie nie ma czasu, są rzeczy ważniejsze niż film i wtedy klops.
Szanujący widz subskrybuje i czeka cierpliwie. Kaktusiarze to przecież ludzie cierpliwi :)
Pozdrawiam
Marcin
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję za opinie. Tak też zamierzam zrobić i od teraz filmy będą się pojawiać nieregularnie, ale postaram się by nie były zbyt rzadko. Więcej mówię o tym w filmie. A oprócz tego można zobaczyć kilka tegorocznych kwiatów. Mam nadzieję, że się spodobają. :D Zaczynam tegoroczną prezentację spokojnie :wink:


youtu.be/EXiZ_6yOd-0
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Ładny pokaz! ;:333

Dla mnie najładniejsze są kwiaty chamaecereusów hybryd - jakże inne ale wszystkie piękne! ;:138
Ale to jest oczywiście subiektywna opinia miłośnika hybryd. ;:204
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuje bardzo. Cóż jako miłośnik hybryd nie mogę się nie zgodzić z Henrykiem. Trzeba będzie niedługo jakieś hybrydy pokazać :wink: . A dziś nowe hybrydy do kolekcji :D


youtu.be/gCm7x1yrgb0
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Super rośliny!! ;:138

Wszystkie godne pozazdroszczenia. ;:333
Ja nie zazdroszczę tylko dlatego że mam już te trichocereusy i to w większości kwitnące... ;:204

Co do TH Flying Saucer to dziwne dość jest dla mnie jest że miał pąki kwiatowe - u mnie KILKA razy większa roślina wciąż nie decyduje się na kwiaty. Widocznie Twoja bardziej chętna.

Ceny naprawdę są nieduże - standardowo na rynku trzeba za tej jakości i tej wielkości rośliny zapłacić dużo więcej. DUŻO więcej. ;:108

Może aby nie być gołosłownym przytoczę przykład jednej z aukcji eBay którą niedawno obserwowałem. Z hybrydę trichocereusa wielkości 11x4cm wygrywający zapłacił dokładnie 203 EURO co daje nam w przybliżeniu 965 złotych + oczywiście dochodzą jeszcze koszty przesyłki, też nie takie małe... ;:202
To przykład przyznam ekstremalny ale ŚREDNIA cena hybrydy trichocerusa u tego sprzedawcy to nie mniej niż 40-55 EURO za sztukę, absolutnie żadna nie jest tańsza a dużo droższych i to sporo droższych! ;:218
Tak, te rośliny chociaż piękne ale do tanich nie należą. ;:185

Ja za niektóre ze swoich roślin zapłaciłem nawet kilka razy więcej niż Ty za te zakupione przez Ciebie - fakt, że za hybrydy nowe i przynajmniej teoretycznie bardziej obiecujące.
Dopisało Ci szczęście, ot i co! ;:173

Gratuluję nabytków i... czekam na fotki ich kwiatów!
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jak Henryku wiesz ja się dosyć dobrze orientuje w cenach na eBay i widząc ceny za te kaktusy to długo się nie zastanawiałem i od razu brałem. Szczególnie, że były wystawione jako "kup teraz" co się zdarza niezmiernie rzadko. Ale czasem i w licytacjach udaje się upolować coś tańszego, ale najczęściej ceny dobijają minimum do takich jak podałeś. Trzeba do tego trochę cierpliwości.

Do tej pory tak taniego i dużego Flying Saucer nie widziałem. A czy będzie kwitł w polskich warunkach to się okaże w ciągu najbliższych lat. Mam nadzieję, że tak.
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

To przyszedł ten czas by pokazać pierwsze hybrydy Echinopsis :D :D . Na razie tak skromnie;) Przy okazji próbowałem pozapylać kwiaty, niestety trochę poza kadrem... :?


youtu.be/Wb3bWLvxjKs
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Już jedną porcję mam wysianą od Pana. Co ciekawe nasionka Wessner X Infinity jak pod linijkę 53% wykiełkowało ze wszystkich posianych w 3 różnych partiach :D . Embrecable Me X Hot Lips niestety trochę gorzej bo średnio 30% odsetek wykiełkowań. To moje pierwsze sianie kaktusów więc pewnie jest parę rzeczy do poprawy, i siałem je w lipcu nie w maju co też może powodować takie wyniki. Jak u Pana mają się siewki tych krzyżówek?

I oczywiście czekam na kolejną partię nasionek do wysadzenia :D

P.S.
Niestety z genetyką to nie tak prosto, że jak mamy kwiat czarny i biały to dziecko będzie szare. Na to się trochę więcej czynników składa, nad którymi nie mamy kontroli, można jedynie pomóc szczęściu i liczyć na szczęście w genetycznej loterii matki natury :D

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Coś się dzieje u Ciebie w tematach hybrydowych i cieszy mnie to bardzo. ;:333
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

imosama pisze:Już jedną porcję mam wysianą od Pana. Co ciekawe nasionka Wessner X Infinity jak pod linijkę 53% wykiełkowało ze wszystkich posianych w 3 różnych partiach :D . Embrecable Me X Hot Lips niestety trochę gorzej bo średnio 30% odsetek wykiełkowań. To moje pierwsze sianie kaktusów więc pewnie jest parę rzeczy do poprawy, i siałem je w lipcu nie w maju co też może powodować takie wyniki. Jak u Pana mają się siewki tych krzyżówek?

I oczywiście czekam na kolejną partię nasionek do wysadzenia :D

P.S.
Niestety z genetyką to nie tak prosto, że jak mamy kwiat czarny i biały to dziecko będzie szare. Na to się trochę więcej czynników składa, nad którymi nie mamy kontroli, można jedynie pomóc szczęściu i liczyć na szczęście w genetycznej loterii matki natury :D

Pozdrawiam!
Bardzo mi milo, że masz nasiona ode mnie i jeszcze bardzie, że wykiełkowały. Co do moim wysiewów to właśnie EH Embraecable You x EH Hot Lips wykiełkowały najlepiej. Wessnera vs Infinity w sam raz nie wysiewałem. Nowe nasiona będą dostępne, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. U mnie sezon zaczął się później niż zazwyczaj i ostatnie hybrydy zapylałem jakieś 1,5 tygodnia temu. Mam nadzieje, że pogoda pozwoli by owoce dojrzały. A co do genetyki i nowych mieszanek tak jest, że szansa na ciekawy kwiat jest niewielka, ale JEST. Ja się już nie mogę doczekać, kiedy moje własne hybrydy zakwitną :wink: A tu trzeba jeszcze kilka lat czekać :wink: :wink:
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”