Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, miło widzieć Cię coraz więcej na forum, bo to znaczy, że jest coraz lepiej ;:196 Ogródeczek zawsze zadbany, nie będzie miał Ci za złe, że raz mniej go doglądasz i wiosną powita Cię bez strat ;:108 Czasem zdarza się, że niedoopiekowanie wychodzi roślinom na dobre!
Wpadłam w zachwyt na widok chryzantem i marcinków ;:oj Jakoś w ubiegłym roku, kiedy już podglądałam forum, nie zwróciłam na nie szczególnej uwagi, chociaż od zawsze mam je w ogrodzie. Chyba te cudności, które mi zakwitły, tak mnie nakręciły :tan
Przeczytałam, że robisz sadzonki chryzantemy do przechowania w domu, czy robisz to już wiosną czy jesienią zabierasz kawałek?
Spokoju i zdrówka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Oj Jadziu przykro mi, że miałas taki bolesny upadek. Na rehabilitację u nas czeka się długo i jest bardzo oszczędna. Na sanatorium się nie załapiesz? Ta róża nn nie jest to czasem indigoletta? Kolor i kształt kwiatu taki sam jak u mnie.
Zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Gardenspass przecudna ;:167 Z każdym dniem zdrówko będzie wracać, a na wiosnę będziesz już działać, jak fryga, zobaczysz ;:168
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu kochana, już Ty mi nie zazdrość lepiej, tylko zadbaj by wiosną były siły do działania ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
Jak tam samopoczucie ??
Masz rację,że my" bardziej martwimy się o rośliny czy wszystko zabezpieczone, niż o własne zdrowie "
Znam to i ja . jakby te roślinki były najważniejsze.
Przepiękny tez czerwowany złocień.cieszę ,sie ,że i ja go mam dzięki tobie.Mam nadzieję,że mi przezimuje dobrze.
róze piękne.A ta oszroniona cudeńko.
Zdrówka, zdrówka , zdrówka życzę. ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cudne zdjęcia :D Jeżeli ci się nudzi to polecam ci krótki filmik o Charlotte Gerson która miała podobne złamanie bo podtknęła się o kabel w wieku 90 lat. I po kilku tygodniach leczenia dieta i sokami chodziła z powrotem samodzielnie. https://www.youtube.com/watch?v=pq1pDXMkYww
Trzymaj się dzielnie i wracaj do formy ;:167 ;:168
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu mówisz z centrum dowodzenia. ;:oj
Kochana trzymaj się cieplutko w domku i kuruj się żebyś nabrała sił ;:167 bo taki uraz to poważna sprawa.
Nie bagatelizuj tego i oszczędzaj się a ogrodem się nie przejmuj bo dla Ciebie wszystko i tak zakwitnie. ;:138
Na przykład Twoja Silesia od lat nas czaruje a chryzantemy zdobią do końca i nawet przymrozki im nie straszne.
U Ciebie zawsze pięknie od samej wiosny do samych świąt w zimie. :wit
;:196
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu mam nadzieję że, lepiej się czujesz ;:168
Teraz czekamy na święta a w styczniu będziemy planować i robić pierwsze zakupy.
Zdrówka i jeszcze raz zdrówka.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Och, Gartenspass to sama radość, taki słoneczny, ciepły kolor. Piękna róża!
Zdrowiej szybciutko Jadziu! Oby do wiosny!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Schowałam kolejny raz szałwię Amistad od Ciebie bo pierońsko zimno. :wink:
Robi się coraz nieprzyjemniej.
Trzymam kciuki za rychłe zagojenie biodra ;:196 ;:196
Jadziu czy masz w zwyczaju obcinać trochę róże o tej porze ,czy tak trwają do wiosny :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości . Trochę mnie nie było wybrałam sie na 89 urodziny mamy. Długo sie wahałam czy dam radę tyle godzin wysiedzieć w samochodzie ,ale miałam do swojej dyspozycji całą tylną kanapę, wiec nie było źle. Do tego przystanki na rozprostowanie nóg ,wiec cała, zaprawiona w boju wróciłam do domu .Kurcze dzisiaj nawet mnie kusi zajrzeć do ogródka ale przy moim M mogę na razie sobie tylko o tym pomarzyć .Ojjj nasłuchałabym się że już mi trochę lepiej i znów bym gnała :;230 wiec jeszcze sobie odpuszczę.Niestety fotki to tylko starocie ;:174

Obrazek

Obrazek

AGUSIU moje Amistad jedne są w przechowalni w donicach z ziemią, a młode sadzonki na korytarzu .Wysokie róże tylko skracam, jednak w tym roku nawet tego nie zdążyłam zrobić.Może w lutym się zbiorę jeśli pogoda pozwoli i przytnę tak jak w ubiegłym roku.Miałam też podsypać Solą gorzką Epsom ,ale i tego nie zrobiłam .No cóż wiosną będzie pracy moc Już śmigam o berłach na zmianę z chodzikiem. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

KASIU Gartenspass jest cudna jednak nie każdemu jej zmiana kolorów podczas przekwitania nie odpowiada.Mnie ona bardzo się podoba tak jak Rose der hoffnung, bo obie tak samo kolorystycznie sie przebarwiają ,ale są zdrowiutkie i chętnie kwitnące to ważne.Mam nadzieję ,ze do wiosny będę fruwać :wink:

Obrazek

Obrazek

JOASIU ;:180 milion razy lepiej sie czuję, bez porównania z początkiem uffffff Już sie zastanawiam kiedy wysiać pomidory ,żeby fajnie mi wydoroślały i szybciej zaczęły kwitnąć ;:196

Obrazek

Obrazek

ELUSIA no na razie jestem w centrum domowego dowodzenia, ale ciągnie mnie juz do połażenia po sklepach, zajrzeć do ogródka , bo ciężko być więźniem we własnym domu i tylko dowodzić zamiast sama zabrać sie do pracy.Jeszcze nigdy nie byłam tak uziemiona.Patyczki Silesii też mam posadzone ciekawe, bo jak ostatnim razem je widziałam miały się dobrze a do wiosny daleko ;:174

Obrazek

Obrazek

IGUSIU trzymam sie, nie odpuszczam, bo to dla nas być ,albo nie być.Dopiero po 12 grudnia gdy pójdę na RTG lekarze zadecydują o jakiejś rehabilitacji na razie muszę ćwiczyć się sama i idzie to coraz lepiej .Mam nadzieje,że jestem jeszcze tym mocniejszym sortem :D ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU dziękuję za życzenia możliwe ,że dzięki Waszym dobrym fluidom dochodzę szybciej do sił za co serdecznie dziękuję ;:196 ;:167 ;:196 Gdy zdrowie powraca powraca też chęć do życia, a muzyka również w tym pomaga

Obrazek

Obrazek


IWONKO 0042 oczywiście dbam bo nie wyobrażam sobie siedzenia z założonymi ręcami :wink: .Chwilowo jednak muszę dać sobie pomóc nie ma innej opcji ,jednak co dzień jest lepiej :heja


Obrazek

Obrazek

KASIU ;:196 też jestem dobrej myśli ,ze wiosną bedę śmigać ,byle bez kul, bo tego sobie nie wyobrażam ,ale cóż zobaczymy jak będzie. Nie ma się co zamartwiać na zapas

Obrazek

Obrazek

EWCIA nie ta róża to nie Indigoletta bo rośnie nisko nie ma tendencji wspinaczkowej .Kiedyś rozmawialiśmy z Izą Chatte ,że nawet nie jest to Meinzer Fastnacht czyli Sisi ,a de Gaulle też nie jest, bo on rośnie obok tej .Nie chce mi sie szukać jej imienia, bo one wszystkie w podobnych tonacjach

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU różnie robię sadzonki chryzantem czasem późną wiosną a czasem dopiero w czerwcu w doniczce i tak przetrwają .To tylko dla zapewnienia sobie gatunku ,a z jednej nie zrobiłam sadzonki i w tym roku jej nie miałam, a miała taki cudny oranżowy kolor ;:174 Jednak mam takie z których nie robię sadzonek bo one wytrzymałe

Obrazek

Obrazek

DOROTKO dziękuję kochana ;:196 kuruje się bo nie wyobrażam sobie swojego żywota bez ogródka ,więc z calutkich sił dążę do zdrowia i samodzielności. Liczę ,że wszystko zabezpieczyłam ale już dzisiaj mnie kusiło ,zeby zajrzeć czy rzeczywiście wszystko mam zabezpieczone na zimę .W altance jeszcze stoją w koszyczkach tulipany czekają na posadzenie do gruntu.Myślę ,że już się nawet w nich ukorzeniły to tylko śmig śmig i do gruntu ,ale czekam na sposobność

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego popołudnia

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, wiadomość od Ciebie budująca - napędziłaś strachu.Zdaję sobie sprawę, ile jeszcze przed Tobą.
Przez okres zimowy, zregenerujesz się, a wiosna doda skrzydeł i będą kolejne piękne zdjęcia.
Przedstawione powyżej, są przepiękne.Widać na nich artystyczną duszę Autorki.Serdeczności ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, starocie, ale jakie śliczne ;:108 Jak miło pooglądać takie jeszcze letnie obrazki, kiedy za oknem listopadowa plucha! Róże jeszcze piękne, śliczne chryzantemy i szałwia o zachwycającym kolorku! A kropelki ;:oj
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”