BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wracając rowerem z dwoma torbami wypchanymi pietruszką, gdzie nać zasłaniała całą kierownice roweru, dziewczynka bawiąca się na placu zabaw nieopodal, powiedziała ,,Łoo.. już Pan wiezie choinke na święta?" :;230

Niby odmiana nie podatna rdzy ale jednak łapie. Pytanie czy to wina świeżego obornika na nowym poletku ale to przekonam się już w kolejnym sezonie. Tak czy owak ze zbiorów jestem zadowolony. Troszkę już posegregowałem ale będzie trzeba na bieżąco wybierać te gorsze by coś nie złapały w piwniczce. Póki co obsychają. :)


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Sukces z pietruszką u mnie pietruszka w ogóle nie chce rosnąć,nawet jak w lecie ma troszkę zielonego to korzenia cienkie nitki,a w gliniastej nie może się w ogóle załapać na kilka rządków przetrwa i urośnie cokolwiek kilka sztuk a jest wielka różnica w smaku i zapachu od kupnej. :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Tak, pietruszka ładnie. Wolałbym jednak aby tak solidnie urosła marchew, bo coraz bardziej za mną chodzą takie dania na patelnie w stylu gotowych mrożonek, z dodatkiem kurczaka itd. W tym celu coraz mocniej zastanawiam się nad tym i ukierunkowaniem uprawy pod ten cel. :)

Pozostało mi na zakonczenie sezonu wysadzić reszte cebuli, która mi pozostała oraz czosnku. Mam nadzieje że w ten weekend już zakończe te prace i zaczne wkońcu przygotowywać sprzęty, nasiona i mój magazyn na sezon zimowy.

Musze zajrzeć do growboxa, sprawdzić lampy, kabel grzewczy, bo planuje wczesną wiosną jak pozwoli czas, przygotować sporą ilość rozsady bobu, choć w domu jest na razie on tematem tabu, gdyż jest bardzo często jeszcze trafiany w zamrażarce. :D
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

:wit Błażeju jak już coś postanowisz w sprawie papryki w gruncie to daj znać bo jest paru chętnych i można by zrobić wspólne zakupy nasion.
Ja postawiłem sobie za punkt honoru po 2 kg z krzaka papryki i powoli zaczynam kombinować jak to zrobić.
Pietruszka super Ci urosła. Jaka to odmiana? Co do ordzawienia to proponuję, żebyś przyjrzał się bliżej preparatowi BacterPlant. Ja będę go testował w nowym sezonie w swoim warzywniku chociaż z jego zakupem wstrzymuję się do wiosny.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Witaj Przemku. :wit

Pietruszka jest odmiany Arat. na pewno ją powtórzę, bo zakupilem większe opakowanie tzn takie jakie akurat było dostęone. Co do preparatu, to na pewno wezmę go pod uwagę. ;:333

Co do papryki, to jak najbardziej jestem chętny, bo zmieniam troszkę charakter uprawy, choć to może zbyt przesadzone stwierdzenie ale jednak planuje powrót do papryki słodkiej i jednak nie chciał bym kupować zaraz setek nasion. :wink: Jak co to niech ktoś uderzy do mnie na priv. :uszy

Niestety załamanie pogody i pobielone śniegiem warzywniaki, zahamowały mnie w pracach weekendowych i chyba przyjdzie mi sadzenie czosnku przełożyć na kolejny wekend. :)

Zatem przyjdzie mi ogarnąć strych z resztek kukurydzy, która tam dosychała. A dalej pomyślimy jak się rozwinie dzień.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Czosnek posadzony. ;:7

Zrezygnowałem z Harnasia, na korzyść większej ilości Ornaka. Wysadziłem ponad 800ząbków. Mam nadzieje że plon będzie ok, to przy tej ilości wszyscy będą zadowoleni. :wink:


Obrazek

Kolejny rok wysadzam Słoniowy i nadal zastanawiam się po co. ;:224 Do tej pory ani jednej sztuki nie zjadłem. Wysadziłem jakoś 120szt. Większe i mniejsze sztuki.


Obrazek

Obrazek

Cebula zimowa rośnie u mnie w różnych miejscach i różnych terminach wysadzania. Jedne już mają sporo zielonego, inne dopiero zaczątki szczypioru.



Obrazek

Obrazek

Kolejne 30m2 warzywmiaka przekopane z obornikiem, które będzie przeznaczone pod dynie i pomidory. Pozostaje jeszcze kawałek dokopać, by wszystko się zmieściło. :D

Obrazek

Na działce nadal rośnie por.

Obrazek

A także resztka buraczków.


Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

A dlaczego nie jadłeś jeszcze słoniowego?
Asia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Jakoś ani się nie złożyło, ani nie było w sumie chęci. Zawsze się sięgało z przyzwyczajenia po Ornaka i stąd rezygnacja z uprawy Harnasia, bo też po niego nie sięgałem. :)

Jedyne co, to cieszę się że udało się wysadzić cebule zimową i czosnek przed grudniem, pomimo wyjazdów w delegacje. Przyznam że tej jesieni poczyniłem bardzo dużo prac ogródkowych, co mnie dodatkowo motywuje przed nowym sezonem.

Poprzedni rok był podobny do tego i czułem podobne zmęczenie sezonem, natomiast brakło motywacji do przygotowania warzywniaka na zime, a w tym roku jakoś praktycznie 90% z tego co mógłbym zrobić, mam zrobione i jestem bardzo z tego zadowolony. :D Są takie pewne kwestie zaniedbane ale z racji iż rezygnuje z jednego poletka, będe miał więcej czasu na prace że tak powiem ,,na swoim" a w tamtym roku właśnie się zajechałem tym, że całą moc poświęcałem pracy na tym dodatkowym poletku, gdzie liczylem na lekki przypływ finansowy z racji sprzedaży nadwyżki warzyw. Jednak mimo iż nadwyżka była, to sprzedaż już była bardziej detaliczna. Dlatego jeśli już miałbym postawić na uprawe na tamtym polu, to już tylko max 2warzywa, w tym ogórki i buraki. Wcisnął bym też kukurydzę kolorową ale nic więcej. Musze jednak myśleć o swoim prywatnym warzywniaku i pracy na nim, zwłaszcza że doszło trochę owocowych drzew i krzewów, a wrócił problem z nornicą czy karczownikiem

Planuje obsiać poletko dyniowe bobem, z czego nie będzie zadowolona rodzinka ale większość z zbiorów planuje sprzedać, licząc że obsadzone poletko dyniowe bobem, nie zarośnie tak chwastami.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

:wit Tak to jest ,jak człowiek się "rozdrobni" .
A na słoniowego na pewno będą chętni
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 191
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Nigdy jeszcze nie sadziłam cebuli zimowej. Nie przeszkadza jej to że ma tak duży szczypior przed zimą?
Hanna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Zobaczymy co z tym słoniowym będzie. Póki mam na niego miejece, bo trzeba przyznać że czosnek akurat dużo miejsca nie zajmuje, to mogę sobie pozwolić na powtarzanie go, a jak się znudzi, to faktycznie chętni się na niego znajdą, bo widzę wiele zapytań o niego. :)

Cebule zimową sadzę ją drugi raz, więc też zbytniego doświadczenia nie mam. :) Bazuje na tym, co podejrze u plantatorów, a oni mają jeszcze większe okazy w sensie fazy wzrostu. Jednak też nie idę ślepo tym tropem i wysadzałem w różnych terminach, by w zime weszły w różnym wzroście, co po zimie da mi jakąś tam ocene tego. :)
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 191
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

To będę podglądać na wiosnę - jak wrzucisz jakąś informację.
Hanna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

W tunelu tylko lekkie zmiany we wzroście ale i chwasty się pokazały. ;:124

Obrazek

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”