Pomidory - Dwarfy cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

;:3 Dzięki za linka. Piękne są, ale Ognisty Ptak i Uluru Ohre, jak dla mnie najładniejsze.
Ciekawie też wygląda Nakrapiany Kamienny Potok. Fajnie się czyta polskie nazwy....
A w tym roku ile będziesz miał odmian? Jakie siejesz ,to chyba już tu gdzieś jest lista?
Asia
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Lista jest na stronie 36 tego wątku, plus kilka jeszcze dojdzie.
Wysiewać będę ok. 50 odmian - w tym 5 które już kiedyś uprawiałem (dorabiam/odnawiam nasiona).
Historycznie od Ognistego Ptaka zaczynałem - wziąłem nasiona bo mi się owoce podobały :)
A potem poszło. Na początku wszystko co przypominało lub udawało dwarfy, a teraz głównie projekt.
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Lista jest , ale czy aktualna ?
U mnie z dnia na dzień się zmienia , jakiegoś dopiszę innego skreślę z żalem .
Dwarf Grail ładnie rośnie , silne listki , nie wyciąga się .
Planuję by na jesień zrobić rozsadę z wilków , musi być niski i uprawiać przez zimę w domu w donicy .
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

To co wypisałem wcześniej pójdzie na pewno. Nad kilkoma odmianami jeszcze dumam :)
pozdrawiam,
Tomek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

No i jeszcze może dojdzie 5 odmian Patriny Nuske-Small. Takie dwarfy koktajlowe ;)
https://www.dwarftomatoproject.net/gondwana-series/
Wczoraj napisałem do niej maila, po 10 minutach przyszła odpowiedź ;:138
Po kilku następnych miałem już zakupioną całą serię Gondwana oraz dwarfa Wilpena :tan
Teraz czekam na wysyłkę. Czy ktoś już coś zamawiał z krainy kangurów i wie ile list idzie? ;:136
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 305
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Gratulacje! Nie ma to, jak zakupy u źródła :D
Przy odrobinie szczęścia zakupy mogą zdążyć na tegoroczny wysiew.
Anna
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Też na to liczę. Miejscówkę już mają zaklepaną ;:108

edit:
6.03 informacja od Patriny, że nasionka wyjechały :)
pozdrawiam,
Tomek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Czy pomidor Reinhard's Purple Heart to jest to samo co” purple heart Dwarf?”
Asia
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Nie.
Dwarf Purple Heart to krzyżówka 'Dwarf Wild Fred' i 'Brad's Black Heart'
a Reinhard (Kraft’s) Purple Heart to krzyżówka „Green cherokee” z różnymi odmianami różowego serca.
Ciekawostka to wypust obydwu odmian w tym samym 2015 roku :)
pozdrawiam,
Tomek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Informacja od Patriny odnośnie nasion (hodolwa, udostępnianie, sprzedaż). Poniżej wklejam w oryginale całą zawartość. Wklejam też link do translatora Google z przetłumaczoną wiadomością.
Mamy szansę być szybsi niż USA ;:304
https://translate.google.pl/?sl=en&tl=p ... =translate

"That’s great Tomasz, I think Europe will taste these before the US this time. I sent seeds of the Gondwanas to Victory Seeds in the US a year ago but they are only growing then this season and after that will offer them for sale to the public there for 2024 season. The US was first to taste the Dwarf Tomato Project varieties so Europe can be first with these ????

Since you are a breeder I will tell you about how this affects breeding with both the dwarfs of the Dwarf Tomato P reject and of my Gondwana Series. All of these varieties are pledged and released under the Open Source Seed Initiative (OSSI) at osseeds.org which means they are shared with this info, and you will find I included the OSSI pledge in your letter. You are of course welcome to breed with these varieties, to sell them if you wish, to share them freely. If you breed with them you need to also pledge the new varieties you create. It is easy to do, and just requires you to fill out an application online at the OSSI website and I am happy to help!

Here is the pledge and I also asked google to translate it :

Open Source Seed Initiative (OSSI) Pledge: “You have the freedom to use these OSSI-Pledged seeds in any way you choose. In return, you pledge not to restrict others’ use of these seeds or their derivatives by patents or other means, and to include this pledge with any transfer of these seeds or their derivatives.”

“Masz swobodę korzystania z nasion obiecanych przez OSSI w dowolny sposób. W zamian zobowiązujesz się nie ograniczać innych osób w korzystaniu z tych nasion lub ich pochodnych za pomocą patentów lub innych środków oraz dołączać to zobowiązanie do każdego transferu tych nasion lub ich pochodnych.“

Yes it means a bit of extra work so I know of one person who decided not to breed with them, but he also was breeding a type which doesn’t produce seeds and he intended to apply “plant breeders rights” to his new creation so for him this makes it more difficult.

Please take a look at the OSSI website which I hope you can translate so you can read it in Polish if you prefer.

Best wishes
Patrina
pozdrawiam,
Tomek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit Widzę ,że na poważnie podszedłeś do tematu Dwarfów. ;:173
Mam nadzieje ,że będziesz od czasu do czasu wstawiał zdjęcia swoich upraw, a i wyprodukujesz ciekawe swoje ;:15
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Miejmy nadzieję, że plony będą udane :)
Zdjęcia postaram się wstawiać, choć w ostatnim sezonie robiłem tylko na początku. Później nie miałem czasu - na RODOS byłem zazwyczaj pod wieczór, a roboty było do północy ;)
Nowych odmian będzie dużo, oczywiście ze wszystkich chcę zebrać nasiona.

Odnośnie nowej serii Gondwana to jeżeli nasionka przyjadą na czas (wysieję nawet pod koniec kwietnia :) ), to też postaram się zebrać jak najwięcej nasion. Do "pomocy" będę miał 2 osoby z tego forum (tak samo jak u sąsiadów). Może uda nam się wyprzedzić USA :uszy
pozdrawiam,
Tomek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit dużą masz działkę?
Fakt, takie przedsięwzięcie (uprawa kilkadziesiąt odmian ), żeby nie pomieszać odmian i nasion, to duże wyzwanie i wymagające dużej uwagi.
Fajnie ,że masz pomoc ;:173
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”